Popo Estetiği İle Kalça Dikleştirme ve Kaldırma

 Popo Estetiği İle Kalça Dikleştirme ve Kaldırma

Popo Dikleştirme Nedir?

Yuvarlak ve kalkık bir popo birçok kişinin hayalidir. Poponun düz veya sarkık olması estetik olarak göze hitap etmeyen bir görüntüye neden olabilir. Kalça dikleştirme işlemi ile rahatsız olduğunuz kalça görüntüden kurtulmak ve daha orantılı bir vücuda sahip olmak mümkündür. Esasen birçok kişi öncelikle spor yaparak kalçasını daha şekilli bir hale getirmek ister ancak kimi zaman spora ve doğru beslenmeye rağmen kalçalar istenilen görüntüye gelemeyebilir. Popo kaldırma operasyonu sayesinde çok kısa süre içerisinde hayal ettiğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Esasen popo dikleştirme işlemi birden fazla yöntemle gerçekleştirilebilir. Doktorunuzla sizin için en uygun olan yöntem ile ilgili olarak görüşebilirsiniz.

Popo Dikleştirme Yöntemleri

Popo dikleştirme deyince kalça kaldırma ameliyatı düşünülse de esasen popo dikleştirmek için birden fazla seçeneğiniz bulunur. İşte 3 farklı popo dikleştirme yöntemi:

Yağ enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu yönteminde poponun şekillendirilmesi için hastanın kendi yağ dokusundan faydalanılır. Oldukça sık tercih edilen bu popo dikleştirme operasyonunda, ameliyat süresi kısadır ve ameliyat öncesi ve sonrası kolay geçer.

Bu yöntemde bel, sırt ve kalçayı incelterek şekillendirmek için Vaser liposuction yöntemi tercih edilir. Bu yöntemde yağlar çevre dokuya zarar vermeden kalçaya enjekte edilebilir. Etkili olan bu yöntem sayesinde kalçalar daha yuvarlak ve derli toplu görünür.

Ameliyat esnasında hafif bir ağrı olabilir ancak ağrı kesiciler bu sorunu ortadan kaldırır. İşlem sonrası bir gece hastanede kalmanız gerekebilir. Ayrıca işlem sonra hem yağ enjeksiyonu hem de  vaser liposuction yaptırdıysanız 3 hafta boyunca korse giymeniz tavsiye edilir. Bununla beraber ameliyattan sonra 4-5 gün içerisinde normal hayatınıza dönebilirsiniz.

popo estetiği öncesi sonrası

popo estetiği öncesi sonrası

Kalça implantları

Kalça implantları kalçanın daha dolgun gözükmesini sağlamakla kalmaz ayrıca daha dik kalçalara sahip olmanızı da sağlar. Bu yöntem, doğal olarak veya zayıfladığı için düz kalçalara sahip kişiler için iyi bir çözümdür. İşlem sonrası kalçanın ortasındaki kıvrımda hafif bir yara izi kalacaktır. İyileşme süresi yağ enjeksiyonuna göre biraz daha ağır geçer. Daha fazla ağrınız olacağı gibi iyileşme süreniz de uzayacaktır. Bu işlem esnasında ayrıca vaser liposuction yöntemi ile yağlar alınarak daha şekilli kalçalara sahip olmanız da sağlanabilir.

Kalça Kaldırma

Kalça kaldırma işlemi ile yaşlanma nedeniyle veya ani kilo alıp vermeden kaynaklanan sarkmalar iyileştirilebilir. Bu işlem esnasında fazla deri alınabileceği gibi dolgu ile kalçanın daha dolgun görünmesi de sağlanabilir. Genel anestezi ile uygulanan bu operasyon sonrası bir gün hastanede kalırsınız. 2 hafta sonra ise dikişler alınır. Kalça kaldırma ameliyatı sonrası normal hayatınıza dönmeniz 2 haftayı bulacaktır. Bununla beraber yaklaşık 45 gün kadar ağır sporları yapmamak gerekir. İşlemden bir ay sonra yürüme ve kardiyo gibi egzersizlere başlanabilir.

Popo Dikleştirme Öncesi Hazırlık

Popo dikleştirme öncesi doktorunuz tıbbi geçmişiniz hakkında bilgi alacaktır. Daha önce geçirdiğiniz hastalıklar ve kullandığınız ilaçlar; mevcut hastalıklarınız ve kullandığınız ilaçlar; daha önceki ameliyatlarda geçirdiğiniz komplikasyonlar önemlidir. Buna göre işleme uygun olup olmadığınıza karar verilir.

Doktorunuz daha sonra fizik muayene yapar ve bazı kan testleri isteyebilir. İşleme uygun olduğunuza karar verilmesi halinde kalçalarınızın fotoğraflarını çeker ve işleme hazırlık yapar. Sizin kalça dikleştirme ameliyatı öncesi dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  • Sigara kan akışını yavaşlatarak iyileşme sürecini yavaşlatır. Sigarayı birkaç hafta önceden bırakın.
  • Kan inceltici aspirin vb. ilaçları ve bitkisel takviyeleri kullanmayın.
  • Kilo almamaya çalışın ve sabit kilonuzu koruyun. İşlem sonrası kilo vermeniz işlem sonuçlarını olumsuz etkileyebilir.
kalça estetiği öncesi sonrası

kalça estetiği öncesi sonrası

Popo Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Kalça kaldırma sonrası, işlemin türüne bağlı olmak üzere muhtemelen kesi bölgesinde pansuman olacaktır. Doktorunuz veya sağlık ekibi ameliyat sonrası kan pıhtısı oluşmaması için sizi ilk gün az da olsa yürütmeye çalışacaktır. Ameliyattan hemen sonraki birkaç hafta ağrınızı dindirmesi için uygun ağrı kesiciler reçete edilir. Ayrıca enfeksiyon riskine karşı antibiyotik ilaç kullanmanız da istenebilir.

Ameliyattan birkaç gün sonra kalçanızı destekleyecek bir kıyafet giyeceksiniz. Bu kıyafeti birkaç hafta süresince giymeye devam etmeniz gerekecek. Bu kıyafet hem ödem oluşmasını önleyecek hem de iyileşme sürecinde kalçayı rahatlatacaktır.

Ameliyat sonrası yara izi zamanla azalacaktır ancak ilk başlarda yaranın iyileşmesine yardımcı olacak bir krem kullanmanız gerekir. Bu işlem sonrasında ilk aylarda ani hareketler yapmamalısınız. Oturup kalkarken dikkatli olarak yaranın açılmasını önleyebilirsiniz. Kesi olan bölgeyi rahatsız eden hareketleri fark ettiğiniz an bu hareketleri özellikle yapmamalısınız. Ancak bu konuda doktorunuz zaman size gerekli tavsiyeleri verecektir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!