DHI Saç Ekimi Nedir? DHI Saç Ekimi Öncesi Sonrası Fiyatları

 DHI Saç Ekimi Nedir? DHI Saç Ekimi Öncesi Sonrası Fiyatları

DHI Saç ekimi yöntemi ile doğal ve gür ekim sonuçları alabilirsiniz. Doğrudan saç ekimi olarak da bilinen bu yöntemi sizin için inceledik. Peki nedir bu DHI saç ekimi?

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi yani Direct Hair Implantation yöntemi, choi implanter ismini taşıyan özel üretim kalemler vasıtasıyla alınan saç köklerinin, ekim öncesi kanal açılması gerekmeden, saç dökülmesi olan sorunlu bölgelere aktarılmasını ifade eden yöntemdir.

choi kalemi ile dhi saç ekimi

Choi Kalemi

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle donör sahadaki greftler toplanmaya hazır hale getirilir. Sonraki işlem bu saç köklerini teker teker çıkarma aşamasıdır. DHI ekiminde saç açısı çok önemlidir; organik bir görünümün olmazsa olmaz şartıdır.

dhi saç ekimi prosedürü ve yapılışı

Uygulama öncesinde yapılması gereken saç analizinin elde ettiği verilerin ışığında, implanter kalem cihazları, bireyin saç kökü yapısına ve saç köklerinin ebatlarına göre ekim yapmakta kullanılırlar. Açılan kanallar mikro düzeydedir ve herhangi bir kesi açılmadığı için kanama ya olmaz ya da çok minimal düzeyde görülür. Bu tedavi metodunda kesi açılmadığı için yara izi meydana gelmez ve kısa sürede iyileşme olanağı doğar. Saç dökülmesinden muzdarip hastalar için  genellikle günde 5-6 saat süren iki seans uygun görülür. Hastanın yaşı, saç dökülmesinin oranı ve diğer bir takım bağımlı faktörlere göre bu saat aralığı ya da seans sayısı artıp azalabilir.

DHI Saç Ekimi İyileşme Süresi

DHI saç ekimi uygulamasından sonra ameliyat bölgesi en geç 3 hafta ile 1 ay içinde iyileşir ve yan etkiler önemli ölçüde azalır. Normalde derinin iyileşmesi en fazla 3 günü bulur ancak tam bir iyileşmeden, yani yan etkilerin sona ermesi ve normal hayata tam anlamıyla dönüş anlamında bir iyileşmeden, ortalama 3 hafta ile 1 ay arasındaki zaman zarfında söz edebiliriz. Bu vakte dek kabuklanma, kaşıntı, kızarıklık gibi yan etkilerin gözlemlenmesi muhtemeldir. Ayrıca DHI saç ekimi uygulamasından sonra işlem gören saç derisinde kalıcı bir iz oluşmamaktadır.

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

Başta DHI olmak üzere tüm saç ekimi işlemlerini kapsayan gereklilik prosedürleri mevcuttur. Bu şartları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

Yaş faktörü: 25 yaşın altındaki kişiler saç ekimi işlemi yaptırmamalıdır. Bazı kaynaklara ve çevrelere göre bu yaş 28 ya da 30 altıdır. Bunun nedeni saç dökülmesinin bu yaşlardan önce durmamasıdır. Saç dökülmesi çok erken yaşlarda başlayabilir ancak tam olarak sorunu ve gidişatı anlayabilmek için, bu sorunun bir yerde son bulmasının beklenmesi gerekir.

Donör bölgedeki sıklık: Donör bölgedeki saç kökü yoğunluğu saç ekiminde aranan uygunluk şartları açısından önemli bir faktördür. Donör bölge yoğunluğu az olan kişilere saç ekimi yapılamaz.

Saç ebatları: Ortalamaya göre kalın saçlara sahip olan bireyler DHI saç ekimi uygulamasından daha belirgin ve olumlu verim alabilirler.

Renk: Saç kıllarının rengi saç ekimi işlemlerinde önemlidir. Koyu saçlı kişiler saç ekimi yaptırabilir ancak başarı oranı açısından açık tonlarda saçlar ya da cildin rengiyle uyumlu saçlarda daha kolay estetik bir görünüm elde edebilmek mümkündür.

DHI Saç Ekimi Avantajları

  • Bu yöntemde saçların birbirine daha sık ve yakın ekilmesinin olanağı vardır.
  • DHI saç ekimi tedavisinde saçların tıraş edilmesine gerek yoktur. Böylece uzun saçlı olup, saçlarını kestirmek istemeyen bireyler tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilir.

DHI Saç Ekimi Yan Etkileri

İster hafif isterse ciddi ameliyatlar olsun, her ameliyatın komplikasyon riski, yan etkisi ve olumsuz sonuçları olabilir. DHI saç ekiminde genelde bu üçü arasından yalnızca yan etkiler görülür ve bunlar zamanla tamamen ortadan kaybolur. Bu yan etkiler:

  • Kızarıklık
  • Kaşıntı
  • Saç derisinde kabuklanma

şeklinde sıralanabilir. Bunlar hafif seyreden ve kısa süre içinde -genellikle maksimum 3 hafta- sona eren olumsuz etkilerdir.

DHI Saç Ekimi Öncesi

İlgili hastaneye karnı tok gidilebilir ve hatta böyle yapılması gerekir. Operasyona az kala ağır egzersiz programlarından uzak durmak önemlidir. Saç ekimi yapılacak kişinin kronik bir rahatsızlığı varsa bunu ameliyatı gerçekleştirecek doktorlara bildirmesi gereklidir.

DHI Saç Ekimi Sonrası

Uygulamayı takip eden günlerde güneş ışığına bir süre maruz kalmamak önemlidir. Hasta, DHI yöntemi oldukça yeni ve kullanışlı olduğu için, kısa bir süre içerisinde gündelik yaşamına dönüş yapabilir. DHI yönteminden kısa bir süre sonra saç ekimiyle ilgili işlem yapılamaz.

DHI Saç Ekimi Öncesi Sonrası Fotoğrafları

DHI saç ekimi yaptıranların öncesi sonrası fotoğraflarını inceleyerek, kendi ekim sonucunuzu tahmin edebilirsiniz. İşte DHI saç ekimi öncesi sonrası fotoğrafları;

dhi saç ekim sonuçları dhi saç ekimi önce sonrası dhi saç ekimi öncesi sonrası dhi saç ekimi tepe bölgesi öncesi sonrası

DHI Saç Ekimi İstanbul Greft Fiyatları

DHI Saç ekimi fiyatları greft sayısına göre değişiklik göstermektedir. Kaç greft saç ekimine ihtiyacınız olduğunu da muayene yaptırarak öğrenebilirsiniz. DHI saç ekimi fiyatı almak ve greft sayısı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!