Altın İğne ile Yüz ve Cilt Gençleştirme İstanbul Fiyatları

 Altın İğne ile Yüz ve Cilt Gençleştirme İstanbul Fiyatları

Şehir hayatının bir sonucu olan hava kirliliği cildimizi her an kötü etkilemeye devam etmektedir. Buna sigara dumanı maruziyeti, kötü beslenme, uzun vadeli alkol tüketimi ve yaşlanma etkileri de eklenince cildimizde içten içe ve yavaş yavaş bir bozulma başlar. Fraksiyonel radyofrekans yani Altın iğne yöntemi ciltteki her türden bozulma, sarkma, yaşlanma etkileri, izler ve lekeleri gidermeyi amaçlayan yeni nesil bir estetik cerrahi teknolojisidir.

Altın İğne Nedir?

Radyofrekans yönteminin kullanım tarihi yeni sayılmaz. Ancak optimize edilmesi ve yöntemlerde yeniliklerin yapıldığı durum son birkaç sene içerisinde olmuştur. Radyofrekans yönteminde termaj (thermage) aygıtları kullanılmaktadır. Bu aygıt sayesinde derinin neredeyse tüm tabakalarına kolaylıkla erişim sağlanabilir. Kullanılan iğne cihazları ise mikro uçlara sahiptir ve cildin derin kısımlarına bir yere kadar inebilmektedir.

altın iğne tedavisi nasıl yapılır

Radyofrekans Altın İğnenin ve Estetik Cerrahide Kullanımı

Radyofrekans 3 kHz ile 300 MHz arasında bir dalga frekansına sahip ses dalgalarıdır. Estetik cerrahi alanında kullanımı yarım asır kadar geriye götürülebilir.  Ciltteki derinin gergin bir hale gelmesini sağlayan bu tedavi, kolajen dokuları uyarır ve harekete geçirir. Uygulandığı zaman belirli düzeyde ısı oluşturur. Ciltte bulunan kolajen lifleri bu ısının tesiriyle harekete geçer, kasılma yaşar ve böylece yara türlerinin iyileşmesiyle beraber cildin yenilenme süreci başlamış olur. Ayrıca dokularda mevcut olan kan akışı ve kan dolaşımında iyileşme sağlanır. Bütün bunlar cildin tazelenmesini, yenilenmesini ve sıkılaşıp gerginleşmesini sağlamaktadır.

Fraksiyonel radyofrekans diye isimlendirilen işlem sıklıkla altın iğneyle beraber gerçekleştirilmektedir. Altın iğne ile gençleşme tedavisinde öncelikle derinin sterilize edilmesi gerekmektedir. Sonrasında hastaya her açıdan uygun olan mikro iğne başlıkları hazırlanıp takılır ve olması gereken dozaj oranı hesaplanır. Sorun bulunan yerlerin bu tedavideki ısı enerjisinden yararlanarak geçişlerle beraber uygulanması aşamanın son basamağıdır. Altın iğne tedavisinde bütün bu işlemler ortalama 30 dakika ila 45 dakika arasında sürmektedir. Bu süre zarfı duruma ve olası bir soruna göre azalabilir ya da artabilir.

altın iğne tedavisi

Altın İğne Kaç Seans Sürer?

2 hafta veya 1 aylık aralıklarla yaklaşık olarak totalde 3 seans tedavi uygulanabilir. Bunun haricinde olası bir sivilce izi veya lekesi, yara izi ve elbette kırışıklık olgusuyla karşılaşıldığında 4 veya 5 seans bu tedaviden uygulanabilmektedir. Fraksiyonel radyofrekans tedavisini gerçekleştiren aygıtların başlığında 25 ila 35 adet altın iğne bulunabilmektedir. Radyofrekans enerjisiyle oluşturulan kontrollü hasar sayesinde yenilenen kolajen ve elastin hücrelerini tetiklemektedir. Altın iğne tedavisi ile ortalama 3 seansta maksimum sonuç alınmakta ve mükemmele yakın sonuçlar elde edilebilmektedir.

Altın İğne Faydaları

Altın İğne uygulamasının bir takım avantajları ve kazanımları mevcuttur. Bunları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

 • Yaz mevsiminde uygulanabilecek bir tedavi biçimidir
 • Lekelenme ve leke oluşumu ihtimali oldukça düşük bir orandır
 • Tedavinin bitiminden itibaren tam iyileşmeye kadar geçen süre oldukça azdır, yani bir gün sonra gündelik hayata dönebilmek mümkündür
 • Koyu bir renk tonuna sahip ciltlere rahatlıkla uygulanabilir
 • Başlıkta bulunan iğnenin derinliği kontrol edilebilir olduğu için radyofrekans ısı enerjisi istenen çap ve derinlikte uygulanabilir. Bu durum tedavinin olumlu geçmesini ve başarıyla tamamlanmasını sağlayan bir etkendir. Bu sayede derinin altına 3 ila 3.5 mm kadar derinliğe bu tedavi biçiminde inmek mümkündür; bahsedilen bu özellik sayesinde sıkılaşma durumu daha kolay tesis edilebilmektedir.

altın iğne tedavisi yapılışı

altın iğne tedavisi öncesi ve sonrası

Altın İğne Akne Tedavisi

Altın iğne denilen ve radyofrekans tedavilerinde önemli bir role sahip olan teknoloji aşağıda listelenen sorunları çözme amacıyla tasarlanmış ve geliştirilmiştir:

 • Sivilce (akne) lekelerini ve izlerini geçirmek
 • Kırışıklıkları gidermek
 • Cildin toparlanmasını ve sıkılaşmasını sağlamak
 • Yara izlerini gidermek
 • Gözenekleri büyük oranda sıkılaştırmak
 • Boyun, dekolte ve yüz bölgesini estetik açıdan gençleştirmek

Altın İğne Etkisi ve Sonuçları Ne Zaman Görülür?

Altın iğne etkisini tam anlamıyla yavaştan göstermeye başlaması birinci haftadan sonra başlar ve en fazla 3 hafta sonra belirgin bir şekilde etkileri gözlemlenir. Tam anlamıyla uygulamanın yapılmasının üzerinden 3 ay sonra etkileri iyice belirginleşir. Altın iğne tedavisinde uygulanan alana ve şikayete göre seans sayısı farkı gözetilmektedir. Örneğin cilt yenilemesinde 1 veya 2 seans içerisinde gözenek sorunu ortadan kaldırılır. Yara izini gidermeyi amaçlayan tedavide ise 1 seansta işlem tamamlanabilirken, bazı özel istisnai durumlarda 4 seans gerekebilir.

altın iğne tedavisi öncesi ve sonrası

Altın İğne Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Altın iğne tedavisi yaptıranların öncesi sonrası fotoğraflarına bakarak kendi sonuçlarınızın nasıl olacağını tahmin edebilirsiniz. İşte altın iğne öncesi sonrası fotoğrafları;

altın iğne tedavisi önce sonra altın iğne tedavisi sivilce lekesi

altın iğne tedavisi öncesi sonrası

Altın İğne İstanbul Seans Fiyatları

Altın iğne fiyatları uygulamaya ve dolayısıyla da seans sayısına göre değişmektedir.  Altın iğne tedavisini başarılı uygulayan kliniklerden birisi de Dr. Gönül Ateşsaçan kliniğidir. Altın iğne fiyatı hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!