Fokus Ultrason ile Ameliyatsız Yüz Germe ve Gençleştirme İstanbul Fiyatları

 Fokus Ultrason ile Ameliyatsız Yüz Germe ve Gençleştirme İstanbul Fiyatları

Fokus Ultrason ile ameliyatsız yüz germe işlemi tek seansta başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Peki fokus ultrason nedir?

Fokus Ultrason Nedir?

HIFU olarak da bilinen fokus ultrason, cildin kaldırılması ve sıkılaştırılması için uygulanan ve invaziv olmayan bir prosedürdür. Ultrason enerjisinin kullanılması sayesinde herhangi bir kesiye gerek kalmaksızın cilt arzu edilen şekilde gerginleştirilir ve daha diri ve genç bir görünüm sağlanır. Fokus ultrasonun mantığı şu şekildedir: ultrason enerjisi cilde gerginlik veren bir protein olan kolajenin arttırılmasını sağlayacak şekilde cildi uyarır.

Fokus ultrason uygulaması esasen başlangıçta daha ziyade tümör tedavisinde kullanılıyordu. Ancak 2008 yılından bu yana estetik uygulamalardaki etkinliği de gösterilmiştir ve o günden beri cildin gençleştirilmesi için sık başvurulan prosedürler arasında yerini almıştır. Ameliyatsız yüz germe yöntemleri arasında sınıflandırılan bu uygulamada ultrason aleti ile ses dalgaları cildin 133 mm kadar derinine ulaştırılır. Bu ses dalgaları cilde zarar vermez ancak ortaya çıkan termal ısı kolajen üretimini arttırır.

fokus ultrason dr. gönül ateşsaçan

Fokus Ultrason Dr. Gönül Ateşsaçan

Fokus Ultrason ile Yüz Gençleştirme

Bu uygulamada, cildin hemen altındaki katmanlar hedeflenir. Ultrason enerjisi gönderilerek cilt ısıtılır. Cildin ısınması neticesinde belli düzeyde hasar oluşur. Bu hasarın oluşturulmasındaki mantık cildin iyileşme sürecini başlatmaktır. Hasar gören ciltte iyileşme süreci başlar ve cilt kolajen üretir. Kolajen üretimi sayesinde cilt dokusu eski sağlığına kavuşur. Kolajen artışı aynı zamanda kırışıklıkların azalmasını ve daha gergin bir cilt sağlar. İşlem esnasında cilt altındaki belirli dokular hedeflendiği için cildin üst katmanları zarar görmez.

Fokus ultrason ile cilt germe kesi içermediği için ameliyatlı yüz germe operasyonlarına iyi bir alternatif olsa da herkeste aynı etkiyi göstermez. Eğer cilt sarkıklığı çok ileri düzeyde ise bu tedaviden fayda görmeyebilirsiniz. Eğer cildiniz çok faza hasar gördüyse ve yaşınız çok ileriyse kesi içeren bir ameliyat cildinizin toparlanmasında daha etkili olacaktır. Ayrıca cildinde aktif kistik akne, açık lezyonlar, cilt enfeksiyonu olanlar da bu işlem için uygun değildir.

Fokus Ultrason İle Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Fokus ultrason öncesi bir hazırlık yapmanız gerekmez. Bununla beraber yüze uygulanacak bir işlem olduğu için makyaj yapmamanız ve işlem öncesi cildinize bakım uygulamamanız gerekir. İşlem aşama aşama şu şekilde uygulanır:

 • Doktorunuz öncelikle işlem yapılacak olan bölgeyi temizler.
 • İşlem öncesi hiçbir acı hissetmemeniz için doktorunuz anestezik krem sürebilir.
 • Daha sonra standart ultrason uygulamasında olduğu gibi jel sürülür.
 • Daha sonra cihaz işlem yapılacak bölgeye yerleştirilir.
 • Ses dalgaları gönderen cihaz bir saat kadar ilgili bölgelerde ilerler.

İşlem esnasında hafif ısınma olması ve sizin de hafif bir karıncalanma hissetmeniz normaldir. Bu işlemden sonra hastanede kalmanız gerekmediği gibi hemen normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Fokus Ultrasonun Uygulama Alanları

Fokus Ultrason daha çok yüz, boyun ve dekolte bölgesine uygulanan ve buralarda oldukça iyi sonuçlar gösteren bir yöntemdir. Bu işlem sayesinde alındaki kırışıklıklar ve yüz derisindeki sarkma büyük oranda iyileştirilebilir. Özellikle de 35 yaşını aşmış ve hafif kırışıklıkları olan kişiler bu uygulamadan fayda gören adaylardır. Bununla beraber alt karın bölgesi ve uyluklar gibi vücudun diğer bölgelerine de uygulanabilir.

Fokus Ultrasonun Faydaları

Fokus ultrason ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden biri olarak avantajlıdır. Kesi içermemesi birçok kişi tarafından tercih edilmesinin altında yatan en belirgin nedendir. Bunun dışında fokus ultrasonun potansiyel faydaları şunlardır:

 • Kırışıklıkların görünümünün azaltılması
 • Dekolte bölgesinin daha sıkı ve genç görünmesinin sağlanması
 • Boyun bölgesindeki sarkıklıkların giderilmesi
 • Düşen kaşların kaldırılması
 • Göz kapağının ve yanakların toparlanması
 • Çenenin daha belirgin bir hale getirilmesi.

Fokus Ultrasonun Zararları ve Yan Etkileri

Her şeyden önce bu uygulama işinin ehli ve profesyonel bir uzman tarafından uygulandığında oldukça risksiz bir uygulamadır. Kesi içermediği için ameliyatın risklerine ve yan etkilerine sahip değildir. Bununla beraber cilde yabancı bir madde sokulduğu için az da olsa yan etkileri olabilir. Uygulama bölgesinde hafif bir şişlik ve kızarıklık olması normaldir. Daha nadir görülmekle beraber uygulama bölgesinde uyuşma ve morarma da olabilir. Bu yan etkilerin hepsi geçicidir ve yalnızda birkaç gün içinde düzelir. İyileşme süresinin bir hayli kısa ve kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Fokus Ultrason Yaptıranların Öncesi Sonrası

Fokus ultrason yaptıranların yorumları ve öncesi sonrası fotoğrafları karar vermenizde yardımcı olabilir. İşte fokus ultrason öncesi sonrası fotoğrafları;

Fokus Ultrason ile yuz germe oncesi sonrasi

Fokus Ultrason kirisiklik tedavisi oncesi sonrasi

hifu fokus ultrason oncesi sonrasi

Bu işlem Türkiye’de yapılmıştır. Hikayesini okumak için tıklayın.

Fokus Ultrason ile Yüz Germe Fiyatları

Fokus ultrason fiyatı yapılan uygulama seanslarına göre değişmektedir. Yarım yüz ve tam yüz olarak fiyatlandırma yapılmaktadır. Fokus ultrason yüz germe fiyatı için arayabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!