Bişektomi Nedir? Bişektomi Öncesi Sonrası ve Bişektomi Fiyat

 Bişektomi Nedir? Bişektomi Öncesi Sonrası ve Bişektomi Fiyat

Bişektomi ile yanak estetiği yaptırarak istediğiniz yüz hatlarına kavuşabilirsiniz. Üçgen ve keskin görünen yüz hatlarına sahip olmak özellikle günümüzdeki güzellik standartları nedeniyle birçok kişinin istediği bir estetik görünümdür. Bişektomi uygulamaları sayesinde bu durum kolaylıkla elde etmek mümkündür.

Bişektomi Nedir?

Bişektomi ameliyatında ortalama 1 santimlik bir kesi yanak bölgesinde açılır ve söz konusu bölgedeki yağ dokularının yarısına yakını veya bazen yarısı çıkarılır. Böylece Holywood yanak estetiği veya yanak inceltme estetiği olarak da bilinen bişektomi tedavisi başarıyla tamamlanmış olur.

Bişektomi Neden Yapılır?

Genetik ve kronik nedenlerle bir takım bireylerde yanaktaki yağ dokusu yani bichat, olması gerekenden daha çok gelişmiş olabilir. Buna halk arasındaki tabirle ”elma yanak” denilir. Bu durumu gidermek için bişektomi uygulamalarına başvurulur. Bişektomide daha keskin, yağsız ve sert bir yanak görüntüsüne ulaşmak mümkündür. Gelişen teknolojiler her tıbbi sektörü ve alanı etkilediği gibi, bişektomi de bu astronomik düzeydeki hızlı gelişimden payını olumlu açıdan almıştır. Yanak estetiğinde (bişektomi) yanak bölgeleri zayıflar, incelir ve yüz hatlarının keskinliğine olumlu katkıda bulunur. Elmacık kemikleri belirgin bir görünüm kazanır ve eksisinden daha ön plana çıkar.

angelina jolie bişektomi öncesi sonrası

Kimler Bişektomi İçin Uygundur?

Bişektomi ameliyatına uygun olan bireyler 20 ile 25 yaş arasında olanlar ve 25’ten yukarı olanlardır. Reşit olmayan bireylere bişektomi ameliyatı prosedür etiği gereği uygulanamaz. AİDS, HIV gibi bulaşıcı hastalıklara sahip bireylere de bu işlem uygulanmamalıdır. Bu kategorilere girmeyen ve bilindik ağır bir hastalığı olmayan kişilere bişektomi yapılabilir. En doğru bilgi için uzman hekimlerden konsültasyon alınması tavsiye edilir.

Ayrıca yanak inceltme estetiğindeki tedavi yöntemlerini uygulayan yerlerin hijyenik açıdan üst düzey, steril ve ekipman açısından eksiksiz olması önemlidir. Uzman ve sektörde adını uzun yıllardan beri duyurmayı başarmış olan kurumlarda bu türden problemlerle karşılaşmak düşük bir ihtimal olacaktır.

Kimler Bişektomi Yaptıramaz?

Bu sorunun diğer bir ifadesi ”Kimler bişektomi yaptırmamalıdır?’‘ şeklinde söylenebilir. Bunun nedeni bazı durumların bişektomi yapılsa da olumlu geri dönüş alınamayacak olmasıdır.

  • 45 yaşının üzerinde olan bireyler
  • Obezite rahatsızlığından muzdarip bireyler
  • Bulaşıcı hastalık taşıyıcısı olan bireyler

bişektomi yaptıramaz, çünkü kalıcı ve olumlu bir netice alamazlar! Bunun dışında şu kategorilere giren kişiler bişektomi yaptırabilirler:

  • Yuvarlak (ablak) bir yüze sahip olanlar
  • 45 yaşının altında bulunup, yanak estetiği talep edenler
  • Bulaşıcı hastalığa sahip olmayanlar

Bişektomi Nasıl Yapılır?

Yanak inceltme estetiği tedavilerinde yeni nesil teknolojilerle icra edilen bişektomi; ağız içine bir kesi açılarak yapılır. Anestezi olarak bölgesel (lokal) anestezi verilir.  İşlem genel hatlarıyla ”bukkal yağ yastığı” denilen bezsi yağ dokularının alınmasıyla gerçekleştirilir. Böylece tamamen kalıcı bir şekilde yanak ve çeneye yakın bölgeler inceltilebilir. Bişektomi ameliyatı kalıcı bir çözümdür ve genellikle ömür boyu sağlanan görünüm değişmeyecektir.

Bişektomi Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ameliyatın ve tıbbi işlemin, öncesiyle beraber sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bu durum hayati organlarda uygulanan prosedürlere göre basit bir operasyon olsa da yanak estetiği için de geçerlidir.

Bişektomi ameliyatı öncesinde ağız hijyeninin tam olarak sağlanması gerekir. Bu temizlik, açılan kesilerden dolayı enfeksiyon kapma ihtimalini minimuma indirecek seviyede olmalıdır. Ağız içi derin bir şekilde temizlenmelidir. Uzman hekimlerin yönlendirmelerini de baz alarak, çeşitli sular, diş macunu, diş ipi kullanılabilir. Böylece ameliyatın sonucunda bir komplikasyon ihtimali olan enfeksiyondan korunmuş olursunuz. Forseps aracılığıyla gerçekleştirilen bu tedavide, fazlalık görülen yağ torbaları sağlıklı düzey ve oranlarda alınır, dikişle kapatılır, son olarak bandaj yerleştirilir. Ameliyat toplamda yarım saat ile 50 dakika arasında bir sürede son bulur. Ameliyat olan hasta, tedavi gördüğü gün içinde hastaneden çıkıp taburcu olabilir.

Bişektomi Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sigara kullanımı azaltılmalıdır. Sigara tüketimi ciltte görülen sarkmaların etiyolojik bir nedenidir ve akne başta olmak üzere bir sürü cilt problemine ön ayak olur. Yanak estetiği ameliyatında kesiler ağız içinden açıldığı için ağız hijyenine oldukça dikkat edilmeli ve önem verilmelidir. Doktorlar genellikle tedavi sonrasındaki süreç için bir tür gargara verirler. En az 10 gün boyunca ağız hijyenine dikkat eder, gargara ve antibiyotik verilmişse bu ilaçları önerilere uygun kullanırsanız enfeksiyon kapma ihtimaliniz oldukça düşer.

Bişektomi Yaptıranların Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Bişektomi öncesi sonrası fotoğraflarına bakarak, siz yaptırdığınızda nasıl bir sonuç alabileceğinizin tahminini doğru bir şekilde yapabilirsiniz. İşte bişektomi öncesi sonrası fotoğrafları ve bişektomi sonuçları;

yanak inceltme öncesi sonrsaı

bişektomi yanak estetiği öncesi sonrası

bişektomi öncesi sonrası

Bişektomi Yanak İnceltme Fiyatları

Bişektomi yanal estetiği ve yanak inceltme operasyonu fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Bişektomi fiyatı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!