Yüz Germe Ameliyatı Yaptıranların Öncesi Sonrası Fiyatları

 Yüz Germe Ameliyatı Yaptıranların Öncesi Sonrası Fiyatları

Yüz germe ameliyatı ile derin kırışıklık denilen kırışıklar tamamen tedavi edilebilmektedir. Peki yüz germe ameliyatı nedir, nasıl yapılır?

Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Ritidektomi olarak da bilinen yüz germe ameliyatı, sarkık cildin gerilmesi ve yüzün daha genç bir ifadeye kavuşmasını amaçlayan kozmetik cerrahi bir işlemdir. Yaşla beraber çene ve yüz bölgesindeki cildin sarkmaması neredeyse imkansızdır. Bu prosedür sayesinde yüzün genelinde ve çene bölgesindeki cilt gerilerek kırışıklıkların görünümünde ciddi düzeyde azalma sağlamak mümkündür.

Ameliyat esnasında yüzün her iki tarafından cilt geriye doğru çekilir ve cildin altındaki dokulara müdahale edilerek daha genç gözükecek bir şekle sokulur. İşlemi sonlandırırken elde edilen fazla doku alınır. Yüz germe işlemi esnasında ayrıca boyun germe işlemi de yapılabilir. Böylece boyundaki sarkıklık da azaltılarak yüz ile genel bir uyum içinde olması sağlanır. Bununla beraber yüz germe ameliyatında ciltteki ince kırışıklıklar ve güneşten kaynaklanan hasar azalmaz. Bu sorunlar için başka estetik prosedürler gereklidir.

bisektomi

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı gevşemiş derinin toplanarak fazla derinin alınmasıdır. Bu esnada altta yatan dokulara da müdahale edilebilir ve yüz ile boyundaki yağlı bölgeler şekillendirilir. Daha sonra yüz derisi düzeltilen yüz hatlarının üzerine örtülür ve fazla deri çıkartılır. Son olarak yara dikilir ve ameliyat bölgesine pansuman yapılır. İşlem esnasında kesiler doktorun kullandığı tekniğe ve hastanın tercihlerine bağlı olarak değişebilir.

Yüz Germe Ameliyatı nasıl yapılır

Standart bir yüz germe ameliyatında kesiler saç çizgisinde şakaklarınızdan başlar ve aşağıya doğru devam eder. Son olarak kulakların arkasında işlem bitirilir ve yüzün önünde yara izi kalmaması sağlanır. Ayrıca boynunuzu da toparlamak için çene altından da kesi yapılabilir. Yüz germe işlemi genellikle en az iki en fazla dört saat sürer. Bununla beraber eğer yüz germe işlemine başka kozmetik prosedürler de dahil edilecek ise işlem süresi uzayabilir.

Yüz Germe Ameliyatı Öncesi Süreç

Öncelikle doktorunuz tıbbi geçmişinizi dinleyecek ve sizi muayene edecektir. Geçmişte yaptırdığınız her türlü ameliyat hakkında bilgi almak isteyecektir. Ayrıca sigara, alkol veya uyuşturucu kullanıp kullanmadığınızı da bilmelidir. Daha önceki ameliyatlarda yaşanan herhangi bir komplikasyon da bilmek isteyeceklerine dahildir. Daha sonra fizik muayene ile işleme uygun olup olmadığınıza karar verilir.

Doktorunuza işlemden en az bir hafta önce kullandığınız tüm ilaçlarla ilgili olarak bilgi vermelisiniz. Bu ilaçlara bitkisel ilaçlar ve vitaminler de dahildir. Bazı ilaçların ve takviyelerin kan sulandırıcı etkisi olduğu için düzenli kullanmanız gereken bir ilaç var ise işlem için uygun bir aday olmayabilirsiniz.

Daha sonra doktorunuz yüzünüzün farklı açılardan fotoğraflarını çeker ve işlem ile ilgili olarak planlamalar yapar. Daha sonra size işlem ile ilgili beklentileriniz hakkında sorular sorabilir. İşlemin etkileri sizin beklentilerinizi karşılayamayacağı için bu konuya netlik kazandırılması gerekir.

Yüz germe ameliyatı öncesi doktorunuzun talimatlarına uyar iseniz olası komplikasyonları önleyebilirsiniz. İşlemden önceki gece yarısından sonra yemek yememelisiniz. Kullanabileceğiniz ilaçları ve içecekleri ise doktorunuz bildirecektir.

Yüz Germe Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Yüz germe ameliyatı genellikle yaşı büyük insanlarda fayda gösteren bir kozmetik prosedürdür. Eğer 50 yaşın üzerinde isiniz bu işlem yüzünüzün toparlanmasını sağlayabilir. Bununla beraber daha genç yaşta olmanıza rağmen cildiniz normalden fazla sarktıysa bu işlem sizin için uygun olabilir. İşlem için doğru aday olup olmadığınıza doktorunuzla beraber karar verebilirsiniz.

Yüz Germe Ameliyatının Riskleri ve Zararları

Yüz germe ameliyatı invaziv sayılabilecek medikal bir prosedürdür ve komplikasyon riski vardır. Bununla beraber işlem öncesi ve sonrası doktorunuzun tavsiyelerine uyarak bu riskleri düşürebilirsiniz. Yüz germe ameliyatının olası riskleri ve zararları şunlardır:

  • Hematom en sık görülen komplikasyonlardan biridir. Bu durumda cildin altında şişlik oluşmasına neden olan bir kan toplanması söz konusudur. Bu sorun ameliyatla hemen düzeltilirse cildin zarar görmesi engellenebilir.
  • Yüz germe işleminde yapılan kesi izleri kalıcı olduğu için yara izi de oluşur. Yara izi saç çizgisi ve kulak altına gizlendiği için fazla dikkat çekmez. Bununla beraber bu kesilerin bazen kırmızı izlere neden olması da mümkündür. Yara izlerini iyileştirmek için kortikosteroid ilaçlardan faydalanılabilir.
  • Kesinin yapıldığı yerlerde saçlar dökülebilir.
  • Nadiren de olsa bu ameliyat nedeniyle cilde giden kan akışında kesinti gerçekleşebilir. Bu durumda ciltte sarkma olabilir.
  • Sinir yaralanması nedeniyle nadiren de olsa sinir hasarı söz konusu olabilir. Bu durumda kaslarda geçici felç, yüzde asimetri ve geçici his kaybı oluşabilir. Bu durumda birkaç ay ile bir yıl içerisinde iyileşmesi beklenir.

Yüz Germe Ameliyatı Yaptıranların Öncesi Sonrası

Yüz germe ameliyatı öncesi sonrası fotoğrafları inceleyerek kendi sonucunuzu tahmin edebilirsiniz. İşte yüz germe ameliyatı öncesi ve sonrası fotoğrafları;

Yüz Germe Ameliyatı yaptıranların yorumları Yüz Germe Ameliyatı sonrası Yüz Germe Ameliyatı öncesi sonrası

Yüz Germe Ameliyatı Fiyatları

Yüz germe ameliyatı fiyatları doktordan doktora farklılık gösterebilmektedir. Yüz germe ameliyatı fiyatı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!