Brezilya Kalça Estetiği Brezilya Poposu Öncesi Sonrası Fiyatları

 Brezilya Kalça Estetiği Brezilya Poposu Öncesi Sonrası Fiyatları

Brezilya kalça estetiği yani bir diğer adı ile brezilya poposu estetiği ile istediğiniz popo görünümüne kavuşabilirsiniz. Peki brezilya kalça estetiği nedir ve nasıl yapılır?

Brezilya Kalça Estetiği Nedir?

Brezilya kalça estetiği; implant veya transfer yardımıyla -liposuction dahil olmak üzere- uygulanan, kalkık, dik, sıkı ve estetik boyutlarda büyük bir popo şekillendirmesi oluşturmak üzere yapılan bir estetik uygulamadır.

Brezilya Kalça Estetiği nedir

Brezilya Kalça Estetiği Nasıl Yapılır?

Brezilya popo estetiğini başarıyla uygulayan temelde 3 farklı estetik cerrahi yöntemi bulunmaktadır.

Askılama yöntemi: Ani kilo kaybı deneyimleyen bireylerin popo bölgesinde ve karın kısmının altında bir takım çökme durumları görülebilir. Bu sorunu tamamen giderecek yegâne yöntem askılama uygulamasıdır. Askılama yöntemi aslında popo protezi ve yağ enjeksiyonu yöntemlerinden yararlanır.

Kalça protezi: Bu metot, bireyin popo bölgesinin üstündeki dolgunluk oranı azsa uygulanmaktadır. Kullanılan protezler insan vücuduyla uyumludur ve silikon malzemesinden imal edilmektedir. Kalça protezinin kazanımı, arkaya doğru daha çıkık, kalkık ve daha dolgun bir popo görünümüdür. Bu yöntemde protezler popodaki belirli kaslara konumlandırılır. Başarı oranı diğer yöntemlerde olduğu gibi yüksektir.

Enjeksiyon: Sık sık başvurulan bir yöntemdir. Genellikle lazer liposuction yöntemine başvurularak, basen, kalça bölgesinin altı ve yanaklardan, mikro kanüller açılarak belirli oranda yağ alınarak uygulamaya başlanır. Özel kimyasal ve ayırıcı işlemler gördükten sonra elde edilen yağ oranları kalçanın üst taraflarına enjekte edilir. Böylece dolgunluk ve kalkıklık sağlanabilmektedir. Yağ enjeksiyonu uygulamasının başarı oranı oldukça yüksektir.

kalça estetiği

Brezilya kalça estetiği neden yapılır?

Popo estetiğini talep eden kişilerin başlıca nedenleri şunlardır:

  • Hızlı zayıflama sonucunda popo kısmında baş gösteren sarkmalar
  • Yürüme anomalileri ve bozuklukları
  • Orantısızlık, estetik açıdan çirkin görünüm

Estetik operasyonların yalnızca görünüm için var olduğu anlayışı doğru değildir. Estetik cerrahi hem görünümü düzeltmek, hem de başka olumsuzlukları gidermek adına başvurulan geniş bir alandır. Örneğin pectus carinatum ameliyatı bir tür estetik cerrahidir ancak nefes alma konusunda ileriki yaşlarda hastayı rahatlatan bir operasyondur.

Brezilya kalça estetiği, yalnızca görünümü çirkin bulanlar tarafından değil, ortopedik veya başka türden sorunları olanlar için de önemlidir. Elbette sırf görünüm için bu estetik cerrahiye başvurulabilir. Bu konuda kişilerin isteği ve uzman hekimlerin takdiri önemli bir yer tutar.

Brezilya popo estetiğinin faydaları

Brezilya popo estetiğinde doğal sonuçlar sağlandığı için kalça implantlarının yerleştirildiği diğer prosedürlerine göre öne çıkar. Buna ek olarak yaşlanmanın doğal sonucu olarak ortaya çıkabilen kalçada sarkma ve şekil bozukluklarına karşı da etkili olabilmektedir.

Brezilya popo estetiğinin en önemli faydalarından biri de silikon popo estetiğine göre enfeksiyon riskinin daha düşük olmasıdır. Bu basit bir özellik gibi görünse de silikon malzemelerle yapılan yasadışı kalça estetiklerine göre daha güvenli bir operasyondur. Bu avantajları ve faydaları önemli olsa da her operasyon gibi riskleri ve yan etkileri de mevcuttur.

Brezilya popo estetiğinin riskleri ve yan etkileri

Silikon protezlere göre daha güvenli bir işlem olmasına rağmen hiçbir yan etkisi ve riski olmadığını söyleyemeyiz. Brezilya popo estetiğinin olası riskleri ve yan etkileri şunlardır:

  • İşlem bölgesinde yara izi
  • Cilt altında topaklanmalar olması
  • Yağ embolisi (kan pıhtısının yağ versiyonudur ve beyne veya akciğere gittiğinde ölümcül olabilir)
  • Enfeksiyon
  • Ağrı
  • Enjekte edilen yağın dolgunluk sağlamaması nedeniyle birden fazla prosedür gerekmesi

Bu prosedür ile ilgili raporlara göre, brezilya popo estetiğinden ötürü ölüm oranı 3000’de 1’dir. İşlem doğru yapılmadığında yağ büyük damarlara girerek akciğere ulaşabilir. Bu durumda akciğerde damar tıkanıklığına yol açarak solunumun durmasına ve nihayetinde ölüme yol açabilir.

Brezilya popo estetiği ameliyatı sonrası iyileşme süreci

Her medikal prosedür gibi bu işlemden sonra da belirli bir iyileşme süreci gerekecektir. Bu süreçte kalçalarınız tamamen iyileşene kadar oldukça dikkatli olmalısınız. Kalçalarınızın üstüne oturmamalı ve uyurken yana dönerek kalçanıza baskı yapmayacak şekilde uyumalısınız. Ameliyat sonrası iki hafta boyunca kalçanızın üstüne oturmamaya devam etmelisiniz. İşlemden tam verim almak için birden fazla prosedür gerekli olabilir. İlk ameliyattan sonra etkileri görmeniz ise 5-6 ayı bulur. Bu esnada kilo alıp vermemeye çalışmalısınız zira kiloda gerçekleşen dalgalanmalar ameliyatın sonuçlarını olumsuz etkiler.

Brezilya Poposu Estetiği Öncesi Sonrası

Brezilya kalça estetiği öncesi sonrası fotoğrafları

popo estetiği öncesi sonrası kalça estetiği öncesi sonrası Brezilya Poposu Öncesi Sonrası

Brezilya kalça Estetiği Fiyatları

Brezilya poposu estetiği fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!