Örümcek Ağı Estetiği Öncesi Sonrası ve İstanbul Fiyatları 2020

 Örümcek Ağı Estetiği Öncesi Sonrası ve İstanbul Fiyatları 2020

Örümcek ağı estetiği ile tek seansta ameliyatsız gençleşebilirsiniz. Peki nedir bu örümcek ağı estetiği?

Örümcek Ağı Estetiği Nedir?

Diğer ismiyle iple cilt germe uygulaması veya böcek ağı; cilt sıkılaşmasını sağlamak için yapılan bir yüz germe yöntemidir. Literatürdeki ismiyle V Lift olarak anılan bu yöntem, sarkan yerlere kanül desteğiyle konumlandırılan özel iplerle gerçekleştirilir. Bu özel ipler arasında kılçıklı cerrahi iplikler veya geleneksel iplikler kullanılmaktadır. Tedavinin örümcek ağı olarak adlandırılmasının nedeni cildin altına örümcek ağına benzer biçimde konumlandırılmasından kaynaklanmaktadır.

Özel ipler tıbbi literatürde polidiaksanon olarak isimlendirilir. Söz konusu bu ipler, cilt dokusunun bazı alt katmanlarına ince uçlu mikro iğneler vasıtasıyla konumlandırılır. İpler insan vücuduyla tamamen uyumludur ve herhangi bir komplikasyona kendi başlarına yol açmazlar. Bu ipler belirli bir lifting tesirine yol açar. Bu sayede cildin altında bulunan dokular ve doku hücreleri kolajen, elastin ve fibroplast üretimini yoğunlaştırmak için harekete geçer. Artan bu olumlu tepkime sayesinde cildin tazelenmesi ve toparlanması hedeflenir. Örümcek ağı estetiğini diğer ciltte kullanılan ip tekniklerinden ayıran yegane fark, bu üretimleri arttırmaya yönelik bir işleyişe sahip olmasıdır.

örümcek ağı estetiği

Örümcek Ağı Estetiği Hangi Bölgelerde Etkilidir?

Başlıca uygulanma alanı yüz olsa da, boyun, kalça, dudak, ağız çevresi, göğüs, karın, çene altı bölgesi bacak içi ve dekolte gibi bölgelerde de kullanıma son derece müsaittir. Kısacası örümcek ağı estetiği, vücutta yumuşak bir deri ve dokuya sahip olan hemen hemen her kısımda uygulanabilir bir tedavi biçimidir.

Örümcek Ağı Estetiği ile Karın Germe

Bu yöntem; boyun, yüz ve diğer belirli beden bölgelerinin yanı sıra, karın kısmına da rahatlıkla uygulanabilir. Karındaki çatlakların, doğum sonrasındaki cilt gevşemesinin ve istenmeyen diğer bir takım doku kaynaklı problemlerin çözümünde kullanılabilir.

Örümcek Ağı Estetiği ile Göz Çevresi Gençleştirme

Bu uygulama alt göz kapağı kısmına ve gözün etrafındaki kırışıklık sorunlarına müdahale etmek adına kullanılabilir. Göz çevresindeki çeşitli sarkmalar ve torbalar bu sayede belirli oranda kapatılabilir. Ayrıca kırışıklık durumu, polidiaksanon iplerin etkisi sayesinde, büyük ölçüde giderilebilir ve iyileştirilebilir.

örümcek ağı estetiği nasıl yapılır

Örümcek Ağı Estetiğinin Faydaları 

Siluet lifti olarak da bilinen örümcek ağı estetiğinin bazı avantajları bazı dezavantajları mevcuttur. Avantajlarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

  • Kolajen ve elastin düzeyleriyle beraber dokuları da etkileyerek, ciltte gözle görülür bir toparlanma sağlar
  • Ağrısız ve acısız bir tedavi sürecini sunar
  • Kırışıklıkları gidermek için uygun bir tedavidir
  • Kolay, hızlı ve kısa zaman içinde etkisini gösteren bir tedavidir
  • Kullanılan iplikler bedenle uyumludur ve bir süre sonra eriyip kaybolabilen emilebilir türden malzemeden yapılır
  • Ciltteki kolajen düzeylerindeki artışa yardımcı olur
  • Komplikasyonları ve yan etkileri oldukça düşüktür
  • Ameliyatsız olduğu için herhangi bir dikiş veya kesi izi bırakmaz
  • Birden fazla olmak üzere uygulanabilir.

Örümcek Ağı Estetiği Kalıcılık Süresi Nedir?

Örümcek ağı estetiği uygulamasında yerleştirilen iplerin oluşturduğu germe işlemi kalıcı bir çözümdür. Olağan dışı ve müstesna durumların haricinde örümcek ağı estetiğinin olumlu etkisi ömür boyu sürebilmektedir. Bu uygulama gerçekleştirildikten yaklaşık olarak 2 ya da 3 ay sonra olumlu sonuçları ve etkileri görmeye başlayabilirsiniz. Tam anlamıyla belirgin ve net sonuçlar ise yaklaşık olarak 5 ila 6 ay içinde fark edilmeye başlanabilmektedir.

Örümcek Ağı Estetiği Yaptıranların Şikayetleri Var Mı?

Örümcek ağı estetiği tedavisinden sonra yan etkilerin görülmesi genellikle ihtimal dahilinde değildir. Bu tedaviden sonra oluşabilecek tek şikayet beklentinin karşılanmamasıdır. Herhangi bir ameliyat kesisi açılmadığı için ve işlem kolayca yapılabildiği için, ciddi bir yan etki, enfeksiyon ya da komplikasyon beklenmez.

Örümcek Ağı Estetiğinden Sonra Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Örümcek ağı estetiğinden sonra sigara içiminin azaltılması ve mümkünse bırakılması tedavinin olumlu sonuçlarının erken görülmesini sağlar. B12, C ve A vitaminlerini ihmal etmemek, üzüm, muz ve vitamin açısından zengin meyveler tüketmek yararlı bir tercihtir. Cilde faydalı olan bu beslenme türünü benimsemek örümcek ağı estetiğinin sonuçlarının ömrünü büyük ölçüde uzatacak ve etkilerini arttıracaktır.

İşlemden sonra yüz egzersizleri uygulamak doğru bir seçenek olacaktır. Ciltteki kan dolaşım oranında artış oluşturmak için gün içerisinde birkaç defa yüz egzersizi hareketleri uygulanabilir. Kişiye ve tedavi sonrasına uygun yüz egzersizleri uzman hekimler tarafından tavsiye edilebilir.

Örümcek Ağı Estetiği Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Örümcek ağı estetiği yaptıranların öncesi sonrası fotoğraflarına bakarak kendi sonucunuzu az çok tahmin edebilirsiniz. İşte örümcek ağı estetiği öncesi sonrası fotoğrafları!

örümcek ağı estetiği öncesi sonrası

örümcek ağı estetiği yüz germe öncesi sonrası

Örümcek Ağı Estetiği İstanbul Fiyatları

Örümcek ağı estetiği fiyatları kişiden kişiye göre ve kullanılan malzemelere göre değişebilmektedir. Örümcek ağı estetiği fiyatı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!