Göz Kapağı Estetiği Yaptıranların Öncesi Sonrası ve Fiyatları

 Göz Kapağı Estetiği Yaptıranların Öncesi Sonrası ve Fiyatları

Göz kapağı estetiği ameliyatlı ve ameliyatsız olarak yapılabilmekte ve göz kapağı düşüklükleri tedavi edilebilmektedir. Göz kapağı estetiği yani blefaroplasti alt ve üst göz kapağına uygulanan sarkan deri ve fazla kas dokusunun alınarak göz çevresinin ve göz kapaklarının normal hale getirildiği cerrahi bir uygulamadır. Göz kapağı estetikleri arasında en başarılı olanı da budur. Peki göz kapağı estetiği nedir? Göz kapağı estetiği nasıl yapılır?

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Yaşlandıkça göz kapaklarını destekleyen kaslar zayıflar. Göz kapaklarının alt ve üst kısmında biriken fazla yağ göz kapaklarının ve kaşların sarkmasına ve gözaltı torbalarına yol açar. Blefaroplasti olarak da adlandırılan göz kapağı estetiği, çeşitli nedenlerle sarkan göz kapağının toparlanması için uygulanan cerrahi bir prosedürdür. Sarkmış göz kapaklarının düzeltilmesi için fazlalık olan, deri, kas ve yağ alınarak göz kapakları arzu edilen sıkılığa kavuşturulur.

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapaklarının sarkması ve gözaltı torbaları sizi hem yorgun hem de yaşlı gösterir. Ancak estetik bir sorun olmasının yanı sıra bu sarkmalar görüşünüzü de etkileyerek fiziksel bir soruna da yol açar. Blefaroplasti sayesinde hem daha genç bir görünüm elde edebilir hem de görme sorunlarını azaltabilirsiniz. Bununla beraber bu prosedüre uygun bir aday olup olmadığınıza doktorunuza danıştıktan sonra karar vermelisiniz.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Eğer operasyon esnasında hem üst hem de alt göz kapaklarında işlem yapılacak ise cerrah genellikle üst göz kapakları ile başlar. Göz kapağını kıvrımı boyunca kestikten sonra fazlalık, deri, yağ ve kas alınır ve daha sonra kesi kapatılır. Üst göz kapağında gerekli değişiklikler yapıldıktan sonra alt kapağa geçilebilir. Alt kapak estetiğinde ise gözün kendi kıvrımı takip edilir ve kirpiklerin altından veya alt göz kapağının içinden bir kesi yapılır. Bu kesiden girilerek fazlalık olan yağ, deri ve kas toplanır ve daha sonra kesi kapatılarak işlem sonlandırılır.

Not: Göz kapağı estetiği yaptırabilmek için her şeyden önce sağlıklı olmanız gerekir. Eğer ciddi bir hastalığınız var ise bu prosedürü yaptırmamalısınız. Bunun haricinde çok genç yaştaki insanlar için bu operasyon genellikle gereksizdir. Böylesi bir estetik operasyona gereksinim duyan kişilerin büyük bir çoğunluğu 35 yaşından büyüktür. Ayrıca unutmamak gerekir göz kapağı estetiği gözlerde iyileşme sağlasa da yüz yapınızı değiştirmez. Yani bu operasyona dair beklentileriniz çok yüksek ise bu işlemi yaptırıp yaptırmamayı bir kez daha gözden geçirmelisiniz.

Göz Kapağı Estetiğinin Riskleri

Her medikal prosedürde olduğu gibi göz kapağı estetiğinin de kaçınılmaz olarak bazı riskleri ve komplikasyonları olabilir. Bu risklerin bir kısmı göz gibi hassas bir organa çok yakın çalışılması ile de ilgilidir. Göz kapağı ameliyatının bazı riskleri ve komplikasyonları şunlardır:

 • Gözlerin tahriş olması
 • Enfeksiyon
 • Kanama
 • Göz kapaklarında sorunlar (gözleri kapatmakta zorlanma gibi)
 • Yara izleri
 • Bulanık görme
 • Sık olmasa da görme yetisinde azalma
 • Göz kaslarının hasar görmesi
 • Anesteziye karşı alerjik reaksiyon
 • Cilt renginde değişiklikler
 • Bir ameliyata daha gereksinim duyulması.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Göz kapağı ameliyatı sonrası iyileşme süreci çok uzun süreli değildir. İşlemden sonra ilk bir hafta dikişleriniz duracaktır. Ayrıca kesi içeren bir prosedür olduğu için işlem sonrası şişlik ve morarma olması da son derece normaldir. Fakat endişe etmeniz gerekmez çünkü sadece 2 hafta içerisinde gözleriniz eski haline dönecektir. Kesiden kaynaklanan yara zaman içerisinde belirginliğini kaybetse de tamamen cildinizle aynı renk olması mümkün değildir. İşlem sonrası iyileşme sürecinde ağrınızı azaltmak için doktorunuz gerekli ağrı kesicileri reçete eder.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası

Göz kapağı estetiği sonrası

Göz Kapağı Estetiği Öncesi ve Sonrası

Göz kapağı estetiği yaptırmaya karar vermeden önce göz doktorunuza danışarak gözlerinizi muayene ettirmelisiniz. Doktorunuz onay verdiği takdirde bir plastik cerraha başvurabilirsiniz. Doktorunuz işleme karar vermeden önce tüm tıbbi geçmişinizi öğrenmek ister. Buna daha önce geçirdiğiniz hastalıklar, ameliyatlar ve ilaçlar da dahildir. Buna ek olarak hâlihazırda herhangi bir hastalığınız var ise veya ilaç kullanıyor iseniz mutlaka doktorunuza söylemelisiniz. Ayrıca kullandığınız tüm bitkisel takviyeler, çaylar ve vitaminler de doktorunuzun bilgi sahibi olması gereken konulardır. Göz kapağı estetiği yaptıranların öncesi sonrası fotoğraflarına bakarak kendi durumunuz ile kıyaslayabilir ve sonucunuzu tahmin edebilirsiniz. İşte göz kapağı estetiği öncesi sonrası halleri;

Goz Kapagi Estetigi once sonras

Goz Kapagi Estetigi oncesi sonrasi

6875 blepharoplasty eyelid surgery before after 11

Goz Kapagi Estetigi ile alt ve ust goz kapagi estetigi

Doktorunuz işleme engel teşkil eden herhangi bir sorununuz olup olmadığını öğrenmek için sizi birtakım testlere tabi tutar. Gözleriniz muayene edilir ve daha sonra göz kapaklarınızın fotoğrafı çekilebilir. Göz kapağı estetiği öncesi hiçbir kan sulandırıcı ilaç ve kanamaya neden olacak bitkisel takviye veya vitamin kullanmamanız gerekir. Ayrıca ameliyat öncesi sigarayı bırakarak ve göz kapağı estetiği sonrası sigara kullanmayarak iyileşme sürecini kolaylaştırırsınız. Kan sulandırıcı ilaçları işlemden sonra da kullanmamanız gerekir.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları

Göz kapağı estetiği fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Bunun sebebi kimisinde alt göz kapağı, kimisinde üst göz kapağı, kimisinde ise hem alt hem üst göz kapağı problemli olabilmektedir. Herkesin problemi farklı olduğundan tedavi ve fiyatlandırma da farklılık gösterebilmektedir. Göz kapağı estetiği fiyatı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!