Göz Altı Işık Dolgusu ile Göz Çevresi Gençleştirme Fiyatları

 Göz Altı Işık Dolgusu ile Göz Çevresi Gençleştirme Fiyatları

Göz altı ışık dolgusu ile göz altınızdaki koyulukları ve göz çevresi bölgesi morarmaları tedavi edilebilmektedir. Peki nedir bu göz altı ışık dolgusu?

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Özellikle orta yaşlara gelindiğinde birçok birey göz çevresindeki morluklardan sorunlardan ve göz altı torbalarından şikayetçi olabilir. Üst  göz kapağının düşüklüğü, alt göz kapağındaki torbalanma gibi estetik görünümü büyük oranda ilgilendiren görüntü sorunlarıyla karşılaşmak mümkündür.

Bu problemler kısmen genetik nedenlere dayalı şekilde gelişmektedir. Ayrıca uyku durumu, hipersomnia veya insomnia; yani uykusuzluk ya da aşırı uyuma durumu da göz çevresindeki estetik görünüm sorunlarına yol açabilmektedir. Bunların haricinde alerjiler, uzun süren kronik alkolizm ve çevresel faktörler de bütün bu sorunların zeminini hazırlayabilmektedir.

Gözler normal şartlar altında orbital septum olarak isimlendirilen bir tür koruyucu tabakaya sahiptir. Orbital septumun yapısı yaş ilerledikçe veya diğer faktörler devreye girip yoğunluklarını arttırdıkça gevşer ve yağ dokusunu barındıran torbalar tarafından ileriye doğru bir baskıyla karşılaşmaktadır. Bu durum gözlerin alt kısmında boşluk oluşumuna neden olur. Göz altı torbaları, morluklar, kırışıklık ve kahverengi halka oluşumu göz altı ışık dolgusu tedavisiyle halledilebilmektedir. Bu sorunlar göz altı ışık dolgusu tarafından giderilebilecek türdendir. Göz altı ışık dolgusunda hyalüronik asit denilen bir bileşen kullanılır.

göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır

Göz altı ışık dolgusu tedavisindeki temel amaç ve işlev, derinin altındaki dokulardaki hidrasyon yani nemlenme oranlarında artışa neden olarak, cilt renginin açılmasını, tazelenmesini, elastikiyet kazanmasını, gergin ve pürüzsüz bir hale evrilmesini sağlamaktır. Bu hidrasyon sürecinde kullanılan bileşen, zaten halihazırda vücudumuzda aktif olarak üretilen hyalüronik asittir. Bu asit türü, özel yollarla değişime de uğratılarak, birçok estetik uygulama ve tedavide sık sık kullanılmaktadır.

Göz altı ışık dolgusunun zararları var mı?

Göz altı ışık dolgusundan sonra minimum düzeyde kızarma veya şişme durumları gözlemlenebilir. Bunların hepsi geçici yan etkilerdir. Ciddi bir komplikasyonla karşılaşma durumunda kuruluşa başvurmak en doğrusudur. Genelde ağır bir komplikasyon durumundan söz edilemez, çünkü göz altı ışık dolgusunda kullanılan ekipmanlardaki malzemeler, insan vücudunda halihazırda var olan bileşenlerden elde edilmekte ve yapay olanları da insan vücuduyla uyumlu olarak üretilmektedir.

Gözlerde işlem sonrasında morluk ya da başka türden zararların oluşmaması için özel kanüller kullanılmaktadır. Bu kanüller işlemi kolaylaştırmakta, zararsız hale getirmekte ve uygulama süresini önemli ölçüde kısaltmaktadır.

Göz altı ışık dolgusunda kullanılan hyalüronik asidin yanı sıra belirli vitaminler, amino-asitler ve insan vücudunun ihtiyaç duyduğu mineraller kullanılır. Bunların kullanım sebebi morlukların belirli oranda kamufle edilmesinin yanında, aynı morlukların ve göz çevresindeki benzer şikayetlerin dindirilmesidir. İçeriğindeki bu vitamin, amino-asit ve mineraller estetik görünüme olumlu katkıda bulunmaktadırlar.

göz altı ışık dolgusu öncesi sonrası

Göz altı ışık dolgusunun kalıcılığı

Göz altı ışık dolgusu yaklaşık olarak 15 ila 20 dakika kadar sürmektedir. Uygulamanın tam etkisinin yarılanma ömrü ortalama 6 ay ile 1.5 senedir. Bu demek oluyor ki söz konusu olan bu estetik tedavi 1 ya da 3 yıl boyunca etkisini sürdürebilmektedir. Etkisinin kalıcılık süresine yaş, cinsiyet, deri yapısı ve diğer faktörler büyük oranda etki etmektedir.

Göz altı ışık dolgusunun komplikasyonları

Göz altı ışık dolgusu tedavisinin bilinen tek yan etkisi işlem sonrasında geçici olarak ortaya çıkan ve bir süre sonra sona eren morluklardır. Bu morluklar şişlikle birlikte meydana gelebilir. Genellikle bir iki hafta gibi kısa bir sürede son bulması beklenir.

Göz altı ışık dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Sigara ve alkol tüketimi planlanan güne kadar kısıtlanmalıdır. Bu hem muhtemel bir kanamanın oranının azaltılması hem de iyileşme sürecinin hızlanması için gerekli bir tavsiyedir. Göz altı ışık dolgusu yaptırmadan önce, uygulamayı gerçekleştirecek uzmanlara daha önceden estetik bir dolgu tedavisi yaptırıldığı bildirilmelidir.

Işık dolgusundan sonra cilt bakımı pratiğinin uygulanması genellikle uygun bulunmamaktadır. Bunun için minimum 10 gün beklemek en sağlıklı seçenektir. Bu bekleme süresinin nedeni, cilt bakımı işlemlerinde derinin basınç altında kalmasıdır. Sert hareketlerle de yapılan cilt bakımı dolgulara zarar verebilmekte ve onları yıpratabilmektedir. Aynı zamanda en az 1 hafta boyunca sıcak ya da soğuk ısıdan sakınmak gerekmektedir. Sıcak duş veya soğuk duş, sıcak hava veya soğuk hava, göz altı ışık dolgusunun gidişatını ve sonuçlarını olumsuz etkileme potansiyeline sahiptir.

Göz Altı Işık Dolgusu Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Göz altı ışık dolgusu yaptıranların yorumları ve öncesi sonrası fotoğrafları size fikir verebilir. İşte ışık dolgusu yaptıranların öncesi sonrası halleri;

göz altı ışık dolgusu sonuçları göz altı ışık dolgusu göz altı morluğu tedavisi göz altı ışık dolgusu sonrası

Kaynakça: Estetik Bilgileri

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!