Burun Dolgusu ile Burun Estetiği Öncesi Sonrası Fiyatları

 Burun Dolgusu ile Burun Estetiği Öncesi Sonrası Fiyatları

Burun dolgusu ile burun estetiği yaptırarak istediğiniz burun görünümüne kavuşabilirsiniz. Peki nedir bu burun dolgusu?

Burun Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusuna benzer biçimde, çeşitli hacim kazandırıcı dolguların burun yapısı ve burun çevresine aktarılarak gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu tedavinin amacı burnun estetik, olumlu ve muntazam bir görünüme kavuşturulmasıdır. Burun dolgusu özel enjeksiyon iğneleriyle gerçekleştirilir ve işlem bir süre içinde tamamlanır.

burun dolgusu ile burun estetiği

Burun Dolgusu Neden Yapılır?

Her hastanın isteği farklı olabilir. Burun dolgusu uygulaması birden fazla neden yüzünden tercih edilebilir bir ameliyattır.

  • Burun ucunu kalkık bir hale getirme
  • Burun yapısındaki asimetrikliği, orantısızlığı ve eğrilikleri düzeltme
  • Burun deliklerindeki estetik olumsuzluğu düzeltme
  • Burnun genel yapısına belirli bir hacim kazandırma
  • Kırık veya organik olmayan eğiklik durumlarını giderme
  • Kontur eksikliklerini kapatma
  • Burnun üst kısmını düzleştirme

Burun dolgusu; ameliyatsız bir işlem olması, yarım saat gibi kısa bir sürede sonlanması ve kolaylıkla burun ucu kaldırma gibi estetik sonuçlara izin vermesi bakımından hiç düşünmeden tercih edilebilir.

burun dolgusu nedir

Burun Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

Bu ameliyatı doğrudan burun estetiği ile karıştıranlara doğru bir konsültasyon verilmelidir. Ameliyat estetik açıdan düzeltmelerde bulunur ancak kıkırdakta oynamalar yapan burun estetiğinden farklıdır. Bu yüzden bu beklenti içerisinde bulunanların ilgili klinik mercilere sevk edilmesi gerekir.

Yakın bir zamanda burun ameliyatı geçirenlere de burun dolgusu yapılmayabilir. Burun dolgusundan önceki bir hafta boyunca alkol alınmamalıdır. En az 2 hafta kadar önce de kan sulandırıcı hap ve aspirin tüketilmemelidir.

Burun Dolgusu Nasıl Gerçekleştirilir?

Önce yaklaşık yarım saat kadar ilgili yerlere sürülen anestezik etkilere sahip krem uygulanır. Sonrasında dolgu enjeksiyonları kritik bölgelere enjekte edilir. Bu da en fazla 10 dakika kadar sürer. Toplamda hazırlıkla beraber en fazla 45 dakika ile 1 saat arasında süren bir işlemdir. Kısa sürmesi nedeni burun dolgusu ameliyatını hastaların gözünde cazip kılmaktadır.

Bu işlemleri estetik cerrahi / plastik cerrahi alanlarında tahsil görmüş kişiler, medikal estetik disiplininde uzmanlaşmış doktorlar ve dermatologlar yapmalıdır. Hastalar, uzman olmayan ve merdiven altı yerlerde kesinlikle burun dolgusu işlemine yönelmemelidir.

Burun dolgusu ömür boyu işlevini koruyan yani kalıcı bir işlem değildir. Totalde 18 ay ile 14 ay arasında değişen sürelerde burun dolgusu tamamen erir. Kalıcı olduğunu iddia eden burun dolgusu işlemleri ise ne sağlık ne de beklentiyi karşılamak açısından güvenilir değillerdir.

Burun dolgusunda saf hyalünorik asit denilen bileşenler sıklıkla tercih edilmektedir. Bu etken bileşenlere, özel iğne uçları aracılığıyla dolgulama durumunu başarıyla icra etmek adına başvurulur. Zararsız ve vücutla uyumlu olan bu asidik yapı, estetik dolgu işlemlerinde yaygın olarak halen kullanılmaktadır.

Burun Dolgusunun Yan Etkileri ve Çeşitli Komplikasyonları

İlk evrede yani birkaç hafta içinde enfeksiyon, morarma, şişlik, kızarıklık, kaşıntı hissi, acı, alerji, iltihaplanma, doku yitimi, topaklanma gibi yan etkiler görülebilir. Bunların yanı sıra hafif bir baş ağrısı gözlemlenebilir. Yan etkilerin yoğunluğunun arttığı olası bir durumda ameliyatınızın gerçekleştirildiği hastaneye başvurmanız elzemdir.

Burun Dolgusunun Zararları

Burun dolgusunun belirlenmiş ve bilinen belirgin bir zararı yoktur. Yalnızca enfeksiyon kapma ihtimali gibi komplikasyonlar geçerlidir. Bunların yanı sıra burun dolgusu kalıcı olmayacağı için kişi hayal kırıklığına uğrayabilir. Bu bakımdan burun dolgusu ameliyatından önce hastaya işlemin sonuçları hakkında tam teşekküllü bir bilgilendirme yapılması şarttır.

Burun Dolgusunu Destekleyen Yöntemler

Liposuction uygulaması gerekli görüldüğü taktirde burun dolgusu işleminde bir yardımcı olarak kullanılabilir. Çeşitli bölgelerden alınan yağ dokuları burun kısımlarına nakledilebilir. Burun dolgusunda temel yöntem, burun çevresindeki boşlukların özel dolgular sayesinde giderilmesidir. Bu durum yeterli olmadığında yağ enjeksiyonu (liposuction) yöntemini devreye sokmak için değerlendirmek gerekebilir.

Burun Dolgusu Rinoplasti Yerine Geçebilir mi?

Rinoplasti estetik cerrahi yöntemidir. Burun dolgusu ise medikal estetik kategorisinde bulunan bir uygulamadır. Rinoplastiye uygun olmayan veya rinoplasti ameliyatından korkan bireyler, burun dolgusu yaptırabilirler. Benzer sonuçlar almak, doğru yapılan işlemlerde son derece olanaklıdır. Önceden rinoplasti ameliyatı geçirip, sonradan bir takım eksiklikleri kapatmak ve daha iyi bir görünüme kavuşmak isteyen kişiler de revizyon talebi doğrultusunda burun dolgusu isteyebilirler.

Burun Dolgusu Yaptıranların Öncesi Sonrası

Burun dolgusu yaptıranların yorumları ve işlem yaptıranların öncesi sonrası fotoğrafları, karar verme aşamasında belirleyici olabilmektedir. İşte burun dolgusu ile burun estetiği yaptıranların öncesi sonrası fotoğrafları;

burun dolgusu ile burun estetiği öncesi sonrası burun dolgusu estetiği öncesi sonrası burun dolgusu öncesi sonrası

Burun Dolgusu İstanbul Fiyatları

Burun dolgusu ile burun estetiği fiyatı almak için iletişime geçiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!