Endopeel Nedir? Endopeel Fiyatları 2021 Öncesi Sonrası

 Endopeel Nedir? Endopeel Fiyatları 2021 Öncesi Sonrası

Endopeel ile derin kırışıklıklardan tek seansta kurtulabilir ve genç bir cilde kavuşabilirsiniz. Endopeel öncesi sonrası sonuçları oldukça başarılı bir yüz gençleştirme uygulamasıdır. Peki nedir bu endopeel?

Endopeel Nedir?

Endopeel uygulaması, tıbbi estetik disiplininin yeni sayılabilecek bir tekniğidir. Endopeel bir tür kimyasal lifting yöntemidir. Ciltte oluşan yapısal gevşekliği gidermek amacıyla sık sık kullanılmaktadır. Endopeel tedavisi yağ asitlerini kullanan bir tür cilt germe ve kaldırma yöntemidir. Yarım saat gibi kısa bir sürede işlemin tamamlanması, uygulamanın kolaylaştırıcı avantajlarından biridir.

endopeel ile yüz germe

Ameliyatsız bir tedavi oluşu, insanların cilt yapılarında anormal bir duruma yol açmaması ve kısa sürmesi nedeniyle oldukça avantajlı bir uygulamadır. Uygulama sırasında genel anestezi kullanımı çoğunlukla gereksizdir. Bunun yerine işlem yapılacak bölgeye uygulama öncesi anestezik kremler sürmek daha uygundur. Bu tedavinin toplamda yılda en az iki ve en çok dört defa uygulanması gerekebilir. Tedavi öncesi kan tahlili tetkikine ihtiyaç duyulabilir. Endopeel tedavisinde estefiriye yağ asitleri kullanılır. Bu yağ asitlerine doğada yer fıstıklarında rastlayabiliriz. Laboratuvar ortamında sentezlenen bu yağ asitleri, nispeten yüz veya boyun bölgesinin gerdirilmesine yardımcı olur.

Endopeel Tedavisi Hangi Sorunlarda Etkilidir?

Endopeel uygulaması cilt ile ilgili bir takım sorunların çözülmesinde kullanılmaktadır. Bu sorunlar aşağıdaki gibi listelenebilir:

 • Kırışıklıklar
 • Sarkmalar
 • Gevşemiş cilt yapısı
 • Brezilya poposu talebi

Yağ asitlerini kullanarak, kas liflerinin belirli aralıklarında yapay boşluk uygulamak endopeel tedavisinin bir özetidir. Cildi sıkılaştıran kas liftingi yöntemi endopeel tedavisinin özünü oluşturmaktadır.

endopeel nasıl yapılır

Endopeel Uygulamasının Faydaları

Endopeel uygulaması için vücutta geniş bir kullanım yelpazesinden söz edebiliriz:

 • Boyun ve dekolte bölgesi
 • Eller ve avuç içleri
 • Yanak kısmı
 • Abdominal deri
 • Yüz bölgesi
 • Burun ucu
 • Brezilya kalçası için popo bölgesi
 • Nazolabial sulkus
 • Koltuk altında bulunan kırışıklıklar

Tüm bu bölgelerde devreye sokulan yöntem aşağı yukarı aynıdır. Yalnızca sistemin ilerleyişi farklıdır ve bazı kullanılan bileşenler değişiklik arz edebilir.

endopeel nedir

Endopeel ile Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün Mü?

Endopeel boyun ve dekolte kısmıyla beraber yüz kısmında da rahatlıkla kullanılabilir. Yüzde ilgili yerlere enjekte edilen estefiriye yağ asitleri, yüzün daha orantılı ve çökkünlük veya yorgunluk izleniminden uzaklaşmış, estetik açıdan olumlu bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Endopeel işleminin birden fazla ve çeşitli avantajı mevcuttur. İşlemin kısa sürmesi ve kısa sürede sonuç vermesi, sürecin ağrısız geçmesi, birden fazla bölgeye yapılabilmesi, bu işlemi tercih sebebi haline getirmektedir.

Endopeel Mi Botoks Mu?

Botoks yönteminde kullanılan malzemelerin tamamlanma ömrü ortalama 6 aydır. Endopeel türü tedavilerde ise minimum 9 ay olup, bu oran kullanılan yöntemlere bağlı olarak bir yılı geçebilmektedir. İki tedavi biçiminin de zararları, komplikasyonları ve yan etkileri gelişen tıbbi cihaz teknolojileriyle beraber minimalize edilmiştir. Bu bağlamda hem kişinin beklentileri ve ihtiyaçları, hem de hekim değerlendirmesi devreye girer. En uygun tedavi biçimi ortak bir diyalog çerçevesinde açıklığa kavuşturulmalıdır.

Endopeel Tedavisi Öncesi

Uygulamanın öncesinde uyulması gereken bir takım kurallar mevcuttur.

 • Tedaviden en az 1 hafta önce alkol tüketiminin kesilmesi gerekir.
 • Baklagiller sınıfından olan besinlerin tüketimi en az birkaç gün önceden bırakılmalıdır.
 • Uzman hekiminiz tarafından uygulamanın akabinde oluşabilecek ödem, şişme ve kızarma gibi komplikasyonlara karşı kısa süreliğine 16 mg dozda prednol ilacın günde bir defa kullanılması reçete edilebilir.
 • Anti agregan yani kandaki trombositleri büyük oranda etkileyip pıhtılaşmayı önleyen türde olan -aspirin gibi- ve prostaglandin yani tromboksanları düzenleyip pıhtılaşmayı etkileyen türden olan farmakolojik ilaçların kullanımına ara verilmesi gereklidir.

Eğer bunlara uyulmazsa, uygulama esnasında veya uygulama sonrasında istenmeyen sonuçlarla karşılaşma ihtimali artar.

Endopeel Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Güneşe maruz kalma -solaryum veya bronzlaşma yolları dahil- sıcak ve buharlı duş alma, saunaya girme gibi etkinliklerden uzak durulmalıdır.
 • Çay kahve kullanımına büyük oranda kısıtlama getirilmesi elzemdir.
 • UVA koruyucu, E vitamini, K vitamini, A vitamini ve C vitamini gibi cilt için önemli vitamin ve mineraller içeren cilt bakımı kremler doktor gözetimi altında kullanılabilir. Vitaminler, işlemden sonra oluşabilecek muhtemel şişlikler ve morluklar için şiddetle önerilmektedir. Ancak bu türden kremlerin gözenekleri kapatan niteliğe sahip olmaması gerekmektedir.

Endopeel Sonrası Süreç ve İyileşme:Tedaviyi olan hasta genellikle 1 hafta içinde tamamen normal bir duruma gelir. Üretilen boşluklar ise 6 ila 9 ay arasında son bulur. Bu yüzden sistematiklik ve düzenli uygulama gerektiren bir tedavidir.

Endopeel Yaptıranların Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Endopeel öncesi sonrası sonuçları oldukça başarılı bir uygulamadır. İşte endopeel öncesi sonrası fotoğrafları;

endopeel öncesi sonrası

endopeel fiyatları

endopeel nedir?

Endopeel Fiyatları

Endopeel fiyatları uygulama yapılacak olan bölgeye ve dolayısıyla uygulama yapılacak ürün miktarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Endopeel fiyatı ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!