Dudak Dolgusu Öncesi Sonrası ile Dudak Dolgusu Fiyatları

 Dudak Dolgusu Öncesi Sonrası ile Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudaklarımız hiç kuşkusuz yüzümüzdeki orantının çok önemli bir parçasıdır. Bazı dudaklar çok küçük olabilir veya asimetrik gözükebilir. Bunların haricinde dudak yarılmış veya darbe almıştır yani travma söz konusudur; ya da dudak bölgesinde hacim kayıpları yaşanmıştır. Tüm bunlar istenmeyen ve beklenmeyen görünümlere yol açabilir.  Bütün bunları çözmenin iyi bir yolu vardır, o da dudak dolgusudur.

Dudak Dolgusu Nedir?

Hyalüronik asit dediğimiz bileşen zaman içinde aktifliğini yitirmeye başlar ve bu durumda ciltte sarkma gibi problemleri doğurur. Dudak dolgusunda hyalüronik asidin işleyişine başvurularak, hem başta ağız çevresinde olmak üzere derinin sarkmışlığı giderilir, hem de dudaklar dolgunlaştırılır ve belirgin bir görünüme kavuşturulur.

dudak dolgusu nedir

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu en fazla 15 dakika kadar sürmektedir. Dudak dolgusunda enjeksiyonlar alt ve üst dudaklara nakledilir. Kullanılan malzeme (HA) hyalüronik asit adı verilen, herkesin kendi vücudunda bulunan bir tür maddedir. Dudak dolgusunda önce alt ve üst dudak anestezik ürünlerle uyuşturulur. Böylece acı hissetme durumu ortadan kalkar.

Dudak Dolgusu Kalıcılığı

Dudak dolgusunda kullanılan enjeksiyon malzemeleri zaman içinde vücutta erimektedir. Kalıcı olduğunu savunan bazı yöntemler vardır ancak uygunluğu halen bilimsel camiada tartışmalıdır.

Dudak dolgusunun daha uzun sürmesi isteniyorsa yağ enjeksiyonu yöntemine başvurulabilir. Ancak dudak dolgusunda çoğu yöntem kalıcı değildir ve şimdilik yalnızca görünümün uzun sürmesini başarabilir.

Dudak dolgusu genellikle normal doğrultuda işleyen tedavilerden sonra 6 ay ila 1 sene kadar kalıcılığını koruyabilmektedir. Bu oldukça iyi bir zaman zarfıdır. Etkisini yitirmeye başladığında yeni bir dudak dolgusu tedavisi şartlar uygun olduğunda talep edilebilir.

Dudak Dolgusundan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalp organında sorun yaşayan veya pil taktırmış olan kişiler, böbrek yetmezliği olan kişiler, diyabet olan kişiler dudak dolgusu tedavisinden yararlanamazlar. Bu yüzden hastalıkların uzmanlara bildirilmesi mecburidir. Dudak dolgusundan sonra dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da vardır.

Tedaviyi takip eden 1 hafta boyunca çok sıcak veya çok soğuk yiyecek ve içeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Tedavinin yapılacağı gün kozmetik herhangi bir malzemenin yüze sürülmemesi önemlidir. Ruju, tedavinin yapıldığı gün ve onu takip eden 2 gün boyunca kullanmamalısınız. Bu dudak sağlığı için gerekli bir prosedürdür.

Bazı hastalar uygulama başarıyla sona erdikten sonra dudaklarıyla oynamak istemektedirler. Bu durumun pek uygun olduğu söylenemez. Tedaviden sonra dudaklara pek fazla dokunmamak gerekmektedir. Elbette dudakları sert bir darbeden veya aşırı sıcak ve soğuk sıvılardan uzak tutmak da gerekir.

Dudak dolgusu tedavisinden sonra hekimlerin önerdiği kremler veya yağlar kullanılabilir. Dudak bakımı bu şekilde yapılmalıdır. Farklı ve güvenilmez bir ilaç kullanılmamalıdır. İlk günlerde, alt ve üst dudakta yanma hissi ve belli seviyede sertlik görülebilir. Minimum 1 hafta boyunca sigara tüketilmemelidir. Sigara dudağın tedavi görmüş hassas yapısına zarar verebilir.

Dudak Dolgusu Çeşitleri

Dudak dolgusunda yapılan işlemler sonuçları bakımından birbirinden ayrılır. Bunlar yapılan teknikler veya mekanik açısından fark göstermezler. Tamamen şekil ve sonuç açısından bir tanımlamadırlar. Dudak dolgularında müşterek olan temel amaç; dolgun ancak doğal görünen, orantılı, simetrik, hacimli ve yüzle tamamen uyumlu dudak görünümü kazandırmaktır.

Hera Türü Dudak Dolgusu: Bu dudak dolgusu çeşidinde alt dudağın yarısından fazlası, üst dudağın ise yarısından daha azı olacak düzeyde dolgu yapılır.

Eros Türü Dudak Dolgusu: Bu dolgu türünde, üst dudağın kıvrımlarına dolgu enjeksiyonu yöntemiyle müdahalede bulunulur. Böylece dudak daha belirgin ve şık bir görüntü kazanır.

Afrodit Türü Dudak Dolgusu: Bu dolgu türünde yine aynı şekilde alt dudağın yarısından fazlası, üst dudağın ise yarısından daha azı dolguya tabii tutulur. Bu dolgu oranının nedeni, alt dudağın genelde normalden daha büyük veya dolgun olmasıdır. Doğal şartlara uyarak böylece doğal bir görünüm kazandırma amacı güdülür.

Dudak Dolgusunda Kaç ml Kullanılır?

Dudak dolgusu işleminde kullanılan malzeme 0.5 ila 2 ml arasında bir oranda ayarlanmaktadır. Bu ayarlama, öncesinde bir hesaplama gerektirmektedir. Hastanın dudağının inceliği, genişliği ve uzunluğuna göre bu miktar farklılık gösterebilir. Şayet iki adet tüp kullanılmak uygun görüldüyse, yaklaşık 1 hafta ara verilerek, toplamda iki seans içeren bir uygulama yapılabilir.

Dudak Dolgusu Öncesi Sonrası

Dudak dolgusu yaptıranların yorumları ve öncesi sonrası fotoğrafları uygulama hakkında bilgi almanız açısından faydalı olacaktır. İşte dudak dolgusu öncesi sonrası fotoğrafları;

dudak dolgusu ile dudak dolgunlaştırma sonrası dudak dolgusu nasıl yapılır dudak dolgusu öncesi sonrası dudak dolgusu sonrası

Dudak Dolgusu İstanbul Fiyatları

Dudak dolgusu fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Çünkü kullanılacak malzemeye ve doktora göre fiyatlar değişebilmektedir. Dudak dolgusu istanbul fiyatı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!