Gıdı Estetiği ile Boyun Germe Öncesi Sonrası Fiyatları

 Gıdı Estetiği ile Boyun Germe Öncesi Sonrası Fiyatları

Gıdı estetiği ile gıdı ve boyun sarkmalarının tedavisi yapılabilmektedir. Gıdı estetiği ile gıdı ve boyun gerdirme ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemlerle yapılabilmektedir. Peki nedir bu gıdı estetiği?

Gıdı Estetiği Nedir?

Neredeyse hepimiz aynaya baktığımız zaman düz bir profil görmek isteriz. Buna gıdı bölgemiz de dahildir. Kat kat olmuş ve sarkmış bir gıdı estetik olarak hiç kimseye hitap etmez. Eğer sizin de gıdı probleminiz var ise bu konuda çok da endişe etmeniz gerekmez çünkü insanların yarısından fazlası bu sorundan muzdariptir. Esasen gıdı birçok nedenden kaynaklanabilir. Fazla kilolu olmak gıdısı olan insanlarda sık görülen bir sorun olmakla beraber, genetik faktörler, kilo ve anatomi de gıdı oluşumuna katkıda bulunan faktörler arasındır. Eğer siz de gıdadan muzdarip iseniz bu duruma yönelik birden fazla çözüm yolundan size en uygun olanını tercih ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Gıdı Estetiği

Gıdı Estetiği Tedavi Yöntemleri

Gıdı estetiği dendiğinde birçok hasta hemen gıdı bölgesindeki yağları aldırmaktan bahsederler. Esasen bu gerçekten de gıdı estetiği prosedürlerinden biridir ancak gıdı estetiği için başka tedavi seçenekleri de bulunur. Gıdı bölgesindeki sarkma çok ileri boyutta ise liposuction yeterli gelmez ve boyun germe gibi daha ileri düzey bir işlem gerekli olabilir. İşte sizi gıdı sorunundan kurtaracak gıdı estetiği yöntemleri:

 • Liposuction: Bu işlem ile cildin altında bulunan ve gıdıyı oluşturan yağlar alınır. Ameliyat esnasında çene ve boyun bölgesi estetik bir görünüme kavuşacak şekilde şekillendirilir. Liposuction işlem esnasında ağrı duymamanız için lokal anestezi altında uygulanması gereken bir yöntemdir.
 • Yüz germe: Yüz germe ameliyatı ile çene ve boyun bölgesindeki sarkık cilt gerilir ve böylece gıdı bölgesi toparlanır. Bu işlem genellikle genel anestezi altında uygulanır ancak lokal anestezi ile uygulanması da mümkündür.
 • Boyun germe: Boyun germe ameliyatında fazlalık deriyi almak veya boyun kaslarını sıkılaştırmak amaçlanır. Böylece boyun ve çene bölgesi daha düzgün bir görünüme kavuşur.

Gıdı estetiği sonuçları sizin cildinizin yapısına bağlı olarak değişebilir. Cildi henüz elastikiyetini yitirmemiş olan 20 ila 50 yaş arası kişilerde liposuction daha etkili sonuçlar doğurabilir. Ancak fazla yağın alındığı bu işlemde cilt sarkıklığında bir değişiklik olmaz. Boyun germe ameliyatında ise gevşemiş olan cilt de sıkılaştırılır. Bazen doktorlar birden fazla işlemi kombine haline uygulayarak ileri düzey sonuçlar elde etmeyi tercih ederler. Tabi bu seçenek hastanın çoklu işlemlere uygun olmasına bağlıdır.

ameliyatsız gıdı estetiği

Deoksikolik Asit – Kybella

Gıdı ameliyatlarına alternatif olabilecek bir başka gıdı estetiği prosedürü ise deoksikolik asit uygulamasıdır. Kybella uygulaması olarak bilinen bu yöntemde cerrahi bir müdahale olmaksızın ve bıçak altına yatmaksızın, gıdı sarkıklığı iyileştirilebilir. Anestezi gerektirmeyen ve hiçbir kesi olmadan uygulanan bu yöntem ameliyatsız gıdı estetiği olarak da adlandırılabilir. İşlem esnasında deoksikolik asit gıdı yağına enjekte edilir ve etkisini göstermesi beklenir. Bu madde yağın parçalanmasını sağlayarak gıdı bölgesindeki yağ birikintisinin azalmasına yardımcı olur. Kybelle uygulaması cerrahi müdahale içermediği için minimal invaziv bir yöntem olarak değerlendirilir. Bu yöntem gıdı bölgesinde deri sarkıklığı yok ise; çene altındaki yağ birikimi yüksek düzeyde değilse ve hasta invaziv prosedürler için hazır hissetmiyor ise uygun bir tedavi seçeneği olabilir.

Gıdı Estetiği Riskleri ve Zararları

Gıdı estetiği her şeyden önce medikal bir prosedürdür ve cilde dışarıdan yabancı bir madde sokular uygulanır. Bu nedenle hiçbir riski olmadığını iddia etmemiz mümkün değildir. Doktorunuz sizi olası riskler hakkında detaylıca bilgilendirecektir. Fakat kısaca gıdı estetiğinin olası riskleri ve zararları şunlardır:

 • İşlem esnasında kesi yapılan bölgede kanama
 • Yüz simetrisinin bozulması
 • Anestezi komplikasyonları
 • Enfeksiyon
 • Cilt hassasiyetinde azalma
 • Kesi yapılan bölgede yara izi
 • Sinir hasarı
 • Ödem

Yüz simetrisinin bozulması gibi riskler ameliyatın istediğiniz sonuçları vermediği anlamına gelebilir. Bununla beraber her estetik operasyonun riski olduğunu göz önünde tutmalısınız. Bu nedenle birçok estetik operasyonda ikinci kez düzeltme uygulamasına başvurulur.

Gıdı Estetiği Sonrası

Gıdı estetiğinin akabinde bir miktar şişme olması ve rahatsızlık hissetmeniz normaldir. Cerrahi bir prosedür olduğu için hafif ödem ve morarma olması beklenir. Ayrıca bu ödem nedeniyle boyun ve çene kısmı normalden fazla gerilebilir ve bu da sizi rahatsız edebilir.

Doktorunuz enfeksiyona karşı antibiyotikli krem reçete edebilir. Ayrıca ağrınız olması durumunda ağrı kesici yazması da mümkündür. Doktorunuz genellikle birkaç gün güneşe çıkmamanızı ve yüz ve çene bölgenizi bir süre yıkamamanızı isteyebilir. Gıdı estetiği sonrası iyileşme süreci liposuction için en az birkaç gün, en fazla ise bir haftadır. Boyun germe için ise iki hafta beklemeniz gerekir.

Gıdı Estetiği Yaptıranların Öncesi Sonrası

Gıdı estetiği yaptıranların yorumları ve öncesi sonrası fotoğrafları size uygulamanın sonuçları hakkında bilgi verebilir. İşte gıdı estetiği öncesi sonrası fotoğrafları;

boyun germe ameliyatı sonrası boyun sarkması tedavisi öncesi sonrası gıdı germe öncesi sonrası

Gıdı Estetiği İle Boyun Germe Fiyatları

Gıdı estetiği fiyatları ihtiyacınız olan seans ve tedaviye göre değişiklik göstermektedir. Doğru tedavi ve fiyat alabilmek için muayene olmanızı ve bir doktora danışmanızı öneririz. Uzmanımızın size yardımcı olması ve gıdı estetiği fiyatı vermesi için iletişime geçebilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!