Soğuk Lipoliz Nedir? Soğuk Lipoliz İstanbul Seans Fiyatları

 Soğuk Lipoliz Nedir? Soğuk Lipoliz İstanbul Seans Fiyatları

Soğuk lipoliz ile tek seansta ameliyatsız olarak bölgesel yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Soğuk lipoliz yöntemi FDA onaylı bir bölgesel zayıflama yöntemi olup, G5 masajı gibi kombine tedavilerle uygulandığında sonuçları oldukça başarılı olan bir uygulamadır. Soğuk lipoliz ile tek seansta 2-11 cm arası incelme beklenmektedir. Peki soğuk lipoliz nedir? soğuk lipoliz nasıl yapılır?

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz, diğer ismiyle cool shape; çevresel dokularda tahribat yaratmadan, istenmeyen bir takım yağ birikintilerini belirli düzeylerde soğutarak yağ hücrelerinin ufalmasını ve bir yere kadar silinmesini sağlayan yeni bir tekniktir. Soğuk lipoliz tedavisinde amaç bölgesel yağlanmaları gidermektir ve bunun soğuk ısıyla yapılmasıdır. Bu sayede bölgesel yağlanmalar soğuk hava teknolojisi aracılığıyla eritilir. Soğuk lipoliz yöntemi estetik yağ yıkımı uygulamalarında en sık tercih edilen yöntemlerin başında gelir.

soğuk lipoliz nasıl yağ yakar estetikpedia

Bu eritme esnasında özel bir aygıt yardımıyla cilt dokusu üzerinden ısı verilen yağ dokusu, hızlı bir biçimde soğutulur. Bu sayede yağ hücreleri planlı bir apopitozis, yani planlanmış hücre kaybı sürecine sokulur. Böylece hücreler zamanla küçülür ve kaybolur. Bunlar dokularda yer alan ve fazlalığa yol açan yağ dokusu hücreleridir. Soğuk lipoliz uygulaması en az 40 dakika, en fazla 1 saat kadar sürmektedir. Bu yaklaşık vakit duruma göre artıp azalabilir. Soğuk lipolizdeki yağ parçalanması aslında programlı hücre ölüm;  yani kontrollü bir şekilde bazı dokuların eritilmesine dayanan temel tedavi yöntemini esas almaktadır.

soğuk lipoliz ile yağ yakma nasıl olur

Soğuk Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

Soğuk lipoliz işlemi soğuk ısıya karşı büyük bir alerjisi mevcut olmayan herkese uygulanabilmektedir. Ciddi yan etkileri ve şartları yoktur. Ameliyatlardan kaçınan bireyler soğuk lipoliz yaptırabilirler. Uygun yaş aralığı ise hekim değerlendirmesine bırakılmıştır. Yöntemin avantajları ise birden fazladır. Bunlar:

 • Kalıcı bir kazanım sağlayabilmesi
 • Anestezi ilacı kullanılmaması ve ağrısız bir sürece dayanması
 • İnceltilen bölgelerin doğal görünmesi
 • 4 hafta ara veya daha kısa süren aralıklarla yapılabilmesi
 • Yeni teknolojiye uygun bir şekilde dizayn ve optimize edilmiş olması
 • Yan etkilerinin olmaması
 • Çoğunlukla zararsız olması
 • İlk seansta %26 gibi büyük bir yağ oranını azaltabilme başarısı

Gibi özellikler soğuk lipolizi diğer bölgesel zayıflama yöntemlerinden öne çıkarmaktadır. Soğuk lipoliz; bölgesel incelme sağlamayı başaramayan, diyet programlarının, spor türlerinin ve beslenme tarzı değişiklerinin kilo vermede yetersiz kaldığı bireylere uygulanabilir. Ayrıca sezaryen doğum sonrası karın kısmındaki sarkmalardan şikayetçi olan kadınlar da yaptırabilir. Çok fazla kilosu olmayan ancak vücudunun belli başlı kısımlarındaki yağlanmalardan şikayetçi bireyler de soğuk lipoliz yönteminden yararlanabilirler.

sogul lipoliz hangi bolgelerde etikilidir

Soğuk lipoliz Uygulaması

Soğuk lipoliz uygulamasında cihazın uyguladığı belli başlı malzemeler mevcuttur. Bunlar:

 • Su
 • Keçe
 • Elektrik
 • Antifriz cool pad

Şeklinde listelenebilir. Bu malzemeler sayesinde lipoliz uygulaması hayata geçirilmektedir.

Soğuk Lipoliz ile Basen ve İç Bacak Eritme

Soğuk lipolizin uygulandığı ana vücut kısımları aşağıdaki gibi sıralanmıştır:

 • Kalça ve basen kısmı
 • Bacaklar
 • Kollar
 • Sırt bölgesi

Basenlere ve iç bacak kısmına rahatlıkla soğuk lipoliz uygulanabilir. Basen kısmında tam verim almak için bu uygulamadan sonra rafine besinlerden kaçınmak, tüketilecekse tam buğday ekmeği tüketmek, glisemik indeksi istenen seviyede düşük ve lif seviyesi açısından zengin gıdalarla beslenmek uygun olacaktır.

Soğuk Lipoliz Kimlere Yapılmaz?

Soğuk lipoliz yönteminden, şartlar elverişli olmayabileceği için yediden yetmişe herkes ne yazık ki faydalanamamaktadır.

 • Reşit olmayan kişiler
 • İlerlemiş diyabet hastaları
 • Raynaud sendromundan muzdarip olanlar
 • Kanser türlerinden birine sahip bireyler
 • Paroksismal soğuk hemoglobinurisi denilen kan hücrelerini etkileyen bir tür hastalıktan muzdarip olanlar
 • Karaciğer yetmezliği veya karaciğer fonksiyon bozukluğu olanlar
 • Böbrek yetmezliğinden muzdarip olanlar
 • Kurdeşen (ürtiker) hastalığı olanlar
 • Hamile anne adayları veya emziren anneler

Soğuk lipoliz işleminden yararlanamazlar. Bunun nedeni burada listelenen kişi gruplarının gerek vücut gerek yenilenme direncinin oldukça hassas olmasıdır.

Soğuk Lipolizden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Soğuk lipoliz yaptırdıktan sonra kişi bol sıvı tüketmelidir. Bunun nedeni işlem gören kişilerde yağ dokularının parçalanmaya başlamasıdır. Bu yüzden sıvı tüketiminin arttırılması önemli bir kuraldır. Soğuk lipoliz tedavisine ek olarak diyet programları önerilebilir. Birkaç gün sonra ise hafif egzersizler gündelik programa dahil edilebilir. Bunlar olmadığında, yine de birkaç beden kadar incelme garantidir.

Soğuk lipoliz Yan Etkisi

Soğuk lipoliz tedavisi gördükten sonra belli başlı yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler işlem gören bölgelerde uyuşukluk, kızarıklık, ezilme yaşandığındakine benzer bir görünümde olan çürüklüklerdir. Genellikle kısa süre içerisinde tüm bu yan etkiler son bulur. Çok ender durumlarda cilt deformasyonu ve işlem gören belirli bölgelerde sarkma türünde komplikasyonlara rastlanılabilir. Bu komplikasyonların görülme sıklığı oldukça düşüktür. Soğuk lipoliz tedavisi FDA onaylıdır ve süreçteki aşamaları, ekipmanları, malzemeleri tamamen güvenilirdir.

Soğuk Lipoliz Yaptıranların Öncesi Sonrası Halleri

Soğuk lipoliz öncesi sonrası fotoğraflarını kontrol ederek, kendiniz bu uygulamayı yaptırdığınızda nasıl bir sonuç alacağınızı tahmin edebilirsiniz. İşte soğuk lipoliz öncesi sonrası fotoğrafları;

soğuk lipoliz ile bölgesel zayıflama

soğuk lipoliz ile karın öncesi sonrası

soğuk lipoliz ile bölgesel zayıflamalipoliz ile zayıflama öncesi sonrası

soğuk lipoliz ile bölgesel zayıflamalipoliz öncesi sonrası göbek

Soğuk Lipoliz İstanbul Seans ve Başlık Fiyatları

Soğuk lipoliz fiyatı uygulama yapılacak bölgeye, dolayısıyla uygulama yapılacak başlık sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse iç bacaklar için 2 başlık kullanılmaktadır.(bir başlık bir bacağa, bir başlık diğer bacağa) Burada dikkat edeceğiniz nokta uygulama yapılacak merkezde kullanılacak cihazın hangi cihaz olduğudur. Piyasada mümkün olmayan fiyatlar ile bu uygulamayı yaptığını söyleyen yerler bulunmaktadır. Bu yüzden yaptıracağınız merkeze karar vermeden önce araştırma yapmayı unutmayın. İstanbul’da soğuk lipoliz yapan doktorlar arasından memnuniyet oranı en yüksek olan Dr. Gönül Ateşsaçan kliniğidir, soğuk lipoliz fiyatı almak için bizimle iletişim geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!