G5 Masajı Nedir? G5 Masajı İstanbul Seans Fiyatları

 G5 Masajı Nedir? G5 Masajı İstanbul Seans Fiyatları

G5 masajı ile zayıflama, bölgesel incelme ve sıkılaşma tedavileri oldukça başarılı bir şekilde yapılmaktadır. G5 masajı öncesi sonrası fotoğraflarını incelerseniz ne kadar başarılı sonuçları olan bir uygulama olduğunu görebilirsiniz. Peki G5 masajı nedir? birlikte inceleyelim.

G5 Masajı Nedir?

G5 masajı, belirli düzeylerde arttırıp azaltılabilen ve ritmik hareketler sağlayan özel üretilmiş bir aygıtın desteğiyle uygulanmaktadır. Bu aygıtın yarattığı ani titreşimler sayesinde, ilgili cilt bölgelerinde sıkılaşma oluşturulur. G5 masajı özellikle selülitlerin ve sarkmaların giderilmesinde oldukça etkili olan kolay bir tedavidir.

Lokal zayıflama ve incelme işlemlerinde de sık sık kullanılmaktadır. Kas dokularında oluşan ve halk tabiriyle hamlama durumuna yol açan laktik asitin azaltılmasında da kullanılır. Ayrıca ödem tedavisinde nispeten uygulanabilir. Kas spazmları ve kas seyrelmelerinde de kullanılır, çünkü G5 masajı ilgili yerlerdeki kan dolaşımını önemli ölçüde arttırmaktadır.

g5 masajı nedir?

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

Selülitlerin giderilmesi için kullanılan tedavilerin başında G5 masajı gelmektedir. G5 ismi verilen bir aygıtla, titreşimlere dayalı ve düzen içinde (ritmik) hareketlerle uygulanan bir tekniktir. Bu sayede kan dolaşımı artar ve hücreler tetiklenir. İtme ve titreşim özelliği sayesinde vücut hem sıkılaşır hem de selülitlerde olumlu bir iyileşme sağlanmaya başlanır.

G5 Masajı Ne İşe Yarar?

Bu masaj tedavisi çok yönlü bir kullanım alanına sahiptir. G5 masajı faydaları şunlardır;

 • Vücuttaki belli toksinlerin atılması
 • Kan dolaşımının hızlandırılması
 • Kırışıklıkların giderilmesi
 • Selülitlerin giderilmesi
 • Sarkıklığın azaltılması
 • Kırışıklığın azaltılması

G5 masajının ayrıca yağlanmayı azaltmasının yanında, rahatlatıcı ve stresten uzaklaştırıcı bir etkisi de görülür. Ayrıca bu masajın etkileri sayesinde eklem ağrıları veya halk arasında kulunç diye tabir olunan baskılar nispeten azaltabilmektedir. Bunlar da masajın diğer olumlu nitelikleridir.

g5 masajı nasıl yapılır?

G5 Masajı Göbek ve Bacak Eritme

G5 masajı sayesinde göbekte incelme ve önemli ölçüde zayıflama göstergesi oluşturulabilir. Titreşim sağlayarak metabolizmanın hızlanmasını sağlayan G5 masajı bu açıdan incelmeyi destekler. Ayrıca kan dolaşımını arttırması ve deriye olan müdahalesiyle selülitleri belirgin düzeyde azaltır.

Bacaklar ise basenlerle birlikte selülitlerin en fazla görülmeye yatkın olduğu yerlerin başında gelir. Bölgesel zayıflama amacı güden bu tedavide bacaklara ince bir görünüm verilebilir. Destekleyici tedavi olarak soğuk lipoliz, endopeel ve lenf drenaj gibi uyumlu metotlar kullanılabilir. Toplamda minimum 2 cm maksimum ise 7 cm bölgesel incelme bu G5 masaj tedavisi sonucunda rastlanılan sonuçlardır.

G5 Masajına Kimler Uygundur?

G5 masajı genellikle diyet programları ve spor egzersizleri ile yok edemediğiniz selülitlerin tedavisinde tercih edilmektedir. G5 masajından önce ve sonraki süreçlerde de, bu programların ve egzersiz hareketlerinin sürdürülmesi elzemdir. Bunlar tedaviye yanıt veren kişideki iyileşmeyi destekleyici aktivitelerdir.

Kimler G5 masajı Yaptırmaya Uygun Değildir?

Adet döneminde olan bireyler bu süre zarfında G5 masajı yaptıramazlar. Ayrıca varis hastalığından muzdarip kişiler, kanser türlerinden birine sahip bireyler, emboli hastası bireyler, kılcal damar problemleri yaşayanlar, emzirme döneminin ilk 6 ayında bulunan kadınlar, açık yarası bulunan kişiler ve varis sorunu yaşayanlar G5 masajının uygunluk kriterlerini karşılamazlar. Ayrıca açık bir halde yarası bulunan bireyler, yaralarının iyileşme sürecinin tamamlanmadığı dönemde G5 masajından yararlanamazlar.

g5 masajı fiyatları

G5 masajının Avantajları

Her tedavi biçiminin avantajları vardır. G5 masajı genel hatlarıyla kısa sürmesi, birden fazla bedensel bölgeye uygulanabilmesi ve zararlarının oldukça minimal düzeyde olması nedeniyle avantajlı bir tedavi şeklidir. G5 masajının bilinen bütün avantajlarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkün:

 • Yağ yakımını hızlandırarak selülitleri giderebilmesi
 • Kan dolaşımını önemli ölçüde arttırması
 • Yaşlanma belirtilerini azaltabilmesi
 • Duyulan sancı ve ağrıları azaltabilmesi
 • Kesi açılmadan, yani ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirilmesi
 • Metabolizma sürecini hızlandırması
 • İlk seanstan sonra bile belirgin neticelerin görülebilmesi
 • Bedeninin birçok yerine rahatlıkla uygulanabilir oluşu

Bütün bu olumlu maddelerin haricinde diyebiliriz ki G5 masajı hızlı bir işlemdir. Seans başı ortalama 20 dakika ila 30 dakika arasında işlem genelde son bulur. Bu da önemli bir avantaj olarak ifade edilebilir.

G5 Masajı ve Morarma

Tedaviyi takip eden ilk birkaç gün içinde bazen kanamaya bazense doku yıpranmasına bağlı morarmalar görülebilir. Morarmanın fazla olduğu ve morarma durumuna ödemin eşlik ettiği zamanlarda kişinin zaman kaybetmeden doktora görünmesi gerekebilmektedir. Çeşitli doku, damar, tendon veya sinirler, nadiren de olsa zarar görebilir. Hafif düzeyde ve rengi gitgide azalıp solan morarma türleri ise oldukça doğaldır. Bu morarmaların birkaç gün içerisinde tamamen sona ermesi beklenir. Morarmalar genellikle küçük çaplı, etrafında kızarıklık oluşabilen ve çürüğe benzeyen türdendir.

G5 Masajı Öncesi Sonrası Fotoğrafları

G5 masajı yaptıranların öncesi sonrası hallerini incelemek ister misiniz? Böylece kendiniz yaptırdığınızda nasıl bir sonuç alacağınızı tahmin edebilirsiniz. İşte G5 masajı öncesi sonrası fotoğrafları;

g5 masajı selülit öncesi sonrası

g5 masajı öncesi sonrası

g5 masajı bacak sıkılaştırma istanbul fiyatları

selülit tedavisi öncesi sonrası

g5 masajı yaptıranlar

G5 Masajı İstanbul Seans Fiyatları

G5 masajı fiyatları şikayetinize ve şikayetinizin tedavisinde yapılacak uygulama sürecine göre değişiklik gösterebilmektedir. G5 masajı fiyatı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!