Selülitlerimden Nasıl Kurtuldum?

 Selülitlerimden Nasıl Kurtuldum?

Selülit problemi hemen hemen her kadının başının belası. Benimde zaten hali hazırda olan selülitlerim pandemi ile birlikte gelen hareketsizlik ve düzensiz beslenme de eklenince iyice feci hale geldi. İnternette araştırdığımda herkes farklı farklı yöntemlerden bahsetmiş. Kimisi çeşitli selülit tedavilerinden bahsederken kimisi de beslenme ve spor ile bu durumun önüne geçilebileceğini söylemiş. Ancak tahmin edersiniz ki bende herkes gibi en hızlı ve etkili çözümü arıyordum, bu yüzden hem türkçe hem de ingilizce kaynaklardan yararlanarak en etkili tedavinin ne olacağı ile ilgili araştırma yapmaya başladım.

En Etkili Selülit Tedavisi Hangisi?

Selülitin seviyesine göre uygulanacak tedaviler değişkenlik göstermekle birlikte, oldukça etkili ve memnun edici tedavi yöntemleri de mevcut. Bu yüzden canınızı sıkmayın ve bunun çözülebilir bir problem olduğunu bilin. Selülit mezoterapisi, radyofrekans ve ultrason gibi tedaviler selülit ve sıkılaşma için yıllardır kullanılmakta olan tedavi yöntemleri. Ancak yeni ve oldukça başarılı olan başka bir tedavi yöntemi daha var.  Onda soğuk dalga terapisi denilen bu yöntem hem çok başarılı hem de çok yeni bir tedavi yöntemi. Öyle ki Türkiye’de şuan bunu uygulayan doktor veya hastane sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor, Henüz Türkiye’de çok yaygın bir yöntem değil anlayacağınız. Bunun yanında yurt dışında oldukça rağbet gören ve aranan bir yöntem. Bu yöntem ile sıkılaşma ve selülit tedavisi yaptıran çok ünlü var, araştırıyorsanız denk gelmiş olma ihtimaliniz yüksek. Peki nedir bu onda soğuk dalga terapisi?

Onda Soğuk Dalga Terapisi Nedir?

Tıp alanında oldukça sık kullanılan mikrodalga enerjisi estetik alanında ilk kez  onda soğuk dalga terapisi ile kullanılmaya başlanmış. Soğuk dalga terapisi vücut sıkılaştırma ve selülit tedavisi için kullanılıyor ve seanslar maksimum 10 dakika sürüyor, Hedeflendiği bölgede çok kısa bir sürede 50-55 derece arası sıcaklığa ulaşarak, o bölgedeki yağları hedefleyen ve yok edebilen bir sistem. Tek seansta gözle görülür fark yarattığını okumuştum ancak bu kadar etkili olduğuna pek ihtimal vermemiştim. Uygulamayı yaptıran ve sonuçlarına hayran kalan birisi olarak artık bunun gerçek olduğunu biliyorum. Selülit seviyesi fark etmeksizin sadece 3 seansta selülitleri yok ediyor ve uygulama yapılan bölgeyi sıkılaştırıyor.

Bu tedavi İstanbul’da sadece birkaç klinikte bulunuyor. Hangi kliniklerde bulunduğunu resmi internet sitesinden inceleyebilirsiniz. (size küçük bir tüyo vermek isterim, Ben bir delilik yapıp cihazı Türkiye’ye getiren aracı firmayı aradım. Cihazın son modeli (en etkili olan tipi) sadece 1 klinikte var oda Dr. Gönül Ateşsaçan’ın kliniği. Çok çok pahallı bir cihaz olduğundan her yerde yok. Bende bunu bildiğim için işlemi Gönül Ateşsaçan’da yaptırdım.) 

Onda Soğuk Dalga Terapisi Öncesi Sonrası

Ben ilk seans sonrası şoka girmiştim, uygulamadan hemen sonra bu kadar sıkılaşma nasıl mümkün olur diye ama gerçekten oluyor :)) 3 seans sonrası ise baya %80 90 oranında selülitler kayboluyor. Daha net görmeniz için fotoğraflarımı yüklüyorum.

selulit tedavisi 3 seans

onda soguk dalga terapisi oncesi sonrasi selulit

Benim işlem yaptırdığım klinik burası gonulatessacan.com

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

senem 3 sene önce

bende onda soğuk tedavisi yaptırdım hem selülitler için hem de sıkılaşma için. ne tesadüf ki aynı doktora gitmişiz.. bende uygulamayı 3 seans olarak gönül hanımın kliniğinde yaptırdım ve çok memnun kaldım. çok iyi ve ilgililer.