Aristo Diyeti Nedir? Gönül Ateşsaçan Aristo Diyeti Listesi

 Aristo Diyeti Nedir? Gönül Ateşsaçan Aristo Diyeti Listesi

Aristo’nun kim olduğunu hepimiz az çok biliriz. Antik Yunan filozofu Aristo, insanı mutluluğa götürecek yolun disiplinli bir hayattan geçtiğini iddia eder. Hatta Aristo bu konuda şöyle söyler: ‘’Defalarca ne yapıyorsak oyuz; bu yüzden mükemmellik bir eylem değil, alışkanlıktır. Aristo diyeti, Dr. Gönül Ateşsaçan’ın, Aristo’nun sistemli ve disiplinli yaşam anlayışı üzerine kurduğu bir diyet ve yaşam biçimidir.

Aristo Diyeti Nedir?

Aristo Diyeti, tek başına zayıflamayı amaç edinen bir diyetten çok daha fazlasıdır ve insanı sistemli bir yaşam biçimi kurmaya yönelten ve aynı zamanda getirilerinden biri de kilo verme olan bir uygulamadır. Aristo diyeti frekans çalışmaları, olumlamalar, hayvansal gıdaların kesildiği detoks uygulamaları gibi çeşitli pratikleri içeren bir programdan oluşuyor.

dr gönül ateşsaçan ile aristo diyeti

Dr. Gönül Ateşsaçan, sürekli kilo alıp veren; ne yaparsa yapsın verdiği kiloları geri alan veya yemeklerden sonra sindirim sorunları yaşayan kişilerin tüm bu sorunlarının üstesinden gelmesini sağlayacak sistemli bir pratik oluşturmak için yola çıkmış. Kendisi sürekli yorgun olan ve kilo problemleri yaşayan insanların bu sorunlarının altında zihinsel kodlar yattığını söylüyor. Örnek olarak da yaşam boyu maruz kaldığımız deneyimlerin hayatımızın geri kalanında bizi nasıl şartladığından bahsediyor. Mesela, küçükken güzel olmadığını duyan birinin ileride kendisini güzel olmamaya şartlayacağını ve buna yönelik davranış modelleri geliştireceğini söylüyor.

Aristo Diyeti Nasıl Yapılır?

Aristo diyeti, kilo veremeyenler için bir diyet fırsatı sunabilecek temel prensiplere dayanıyor çünkü bu diyetin amacı sizin yaşam biçiminizi değiştirmek ve bilinçaltınızı temizlemek. Bunun için öncelikle sizin bilinçaltınızla ilgili bir değerlendirme yapılıyor. Eğer herhangi bir hastalığınız var ise ona yönelik bir program hazırlanıyor. Hastalıklarınız veya genel olarak yatkın olduğunuz hastalıklar ve ağrı hassasiyetiniz ele alınıyor. Daha sonra bedeninizin ihtiyaç duyduğu temel besin maddelerinde eksiklik olup olmadığı inceleniyor. Nihayetinde bilinçaltınızın ve düşünce kalımlarınızın duygularınızı ve davranışlarını ne yönde etkilediği tespit ediliyor.

aristo-diyeti

Aristo diyetinin bilinçaltını temizleyerek sizi disipline etmeyi amaçladığını söylemiştik. Bu doğrultuda hapsolup kaldığınız zihinsel kalıplar ve duygusal açmazların bedeniniz üzerindeki olumsuz etkileri anlamak amaçlanıyor. Bu diyet programı dahilinde bu zihinsel durumların ve kalıpların sizin üzerinizdeki etkileri azaltmayı öğrenmeniz sağlanıyor.

Aristo diyeti beslenme programında ise öncelikle glüten içeren besinler ve hayvansal gıdalar kesiliyor. Bu ilk aşamada 10 gün boyunca hiçbir şekilde glüten içeren gıda ve hayvansal kaynaklı gıda tüketilmiyor. Bununla beraber neyi ne kadar yiyeceğiniz söylenmiyor. İzin verilen gıdalardan doyana kadar yemeniz serbest. Bu 10 günlük süre dolduktan sonra diyetinize yavaşa yavaş glüten içeren gıdaları ve hayvansal gıdaları sokmanıza izin veriliyor. Ancak birdenbire değil yavaş yavaş bir geçiş aşaması uygulanıyor.

Bu 10 günlük süreçte sindirim sisteminde düzelme sağlandığı için besin emilimi de kolaylaşıyor. Bedensel temizlik neticesinde eskisi kadar acıkmadığınız için fazla yemek yemiyor ve erken doyuyorsunuz. Bu süreçte programa zihinsel temizlik sağlayacak olumlamalar da sokuluyor. Olumlamalar sayesinde zihinsel ve bedensel bütünlüğünüze erişmeniz amaçlanıyor. Arzu ederseniz ara öğünler de yapıyorsunuz ve doktorunuzun önerdiği bitki çaylarını içiyorsunuz. Bitki çaylarına devam etmek önemli zira bu diyetin prensiplerinden biri de sıvının yaşamın süreğenliği açısından taşıdığı öneme vurgudur. Sıvı hayatın akışını sembolize eder; bedensel dengelemeye ve çakraların açılmasına yardımcı olur. Temel prensipleri bu şekilde olan Aristo Diyeti ile kalıcı kilo verme imkanınız bulunur.

Aristo Diyeti Listesi

Aristo diyeti listesi kişiye özel ve bir doktor tarafından hazırlanmalıdır. İlk olarak test yapılarak kişinin neden kilo aldığı ve hangi gıdaların kişiye kilo aldığını öğrenilir. Yapılan test ile elde edilen bu bilgilere göre Dr. Gönül Ateşsaçan kişiye özel olarak bir Aristo diyeti listesi hazırlar. Aristo diyeti ile zayıflayanları görüntülemek için tıklayın.

Aristo Diyeti Yapanların Öncesi Sonrası

Aristo Diyeti ile zayıflayan birçok kişi var. İşte aristo diyeti ile kilo verenler!
aristo diyeti ile zayıflayanlar

Aristo Diyetinin Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Danışanların merak ettiği konulardan biri de Aristo Diyeti gibi diyetlerin zararları olup olmadığıdır. Aristo Bedeni ve zihni tam bir denge haline getirmeyi amaçlayan bu diyetin bir zararı olması beklenemez. İlk 10 gün haricinde bir gıda kısıtlaması da gerektirmediği için ve karbonhidrat ve protein dengesizliğine yol açmadığı için Aristo diyeti yaparken besin eksikliği yaşamazsınız. Bununla beraber önerilen bitki çaylarından aşırı miktarda tüketmek zararlı olabilir. Her şeyde olduğu gibi bitki çaylarında da aşırıya kaçmamak ve ölçülü tüketim yapmak önemlidir.

Kaynak: Dr. Gönül Ateşsaçan

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!