Dermapen Nedir? Dermapen Öncesi Sonrası ve Fiyatları

 Dermapen Nedir? Dermapen Öncesi Sonrası ve Fiyatları

Dermapen ile daha genç, sağlıklı ve yenilenmiş bir cilde kavuşabilirsiniz. Dermapen uygulamasında ciltte kontrollü travma yaratarak cildin kendini yenilemesi tetiklenir. Böylece akne izleri, ince kırışıklıklar, cilt lekeleri ve ciltteki yaşlanma belirtileri tedavi edilebilmektedir. İşte dermapen uygulaması ile ilgili bilmeniz gerekenler.

Dermapen Nedir?

Dermapen cildin gençleştirilmesi ve yenilenmesi için üretilmiş patentli bir teknolojinin adıdır. Microneedling uygulamasının Dermapen isimli bir cihazla yapılmasından ibaret olan bu yöntemin microneedling işleminden daha hassas çalıştığı ve daha etkili olduğu iddia edilir. Yüzümüz vücudumuzun geri kalanına göre daha da hassas bir bölge olduğu için pürüzsüz ve parlak bir yüz elde etmek için başvuracağımız yöntemlerin etkili olduğu kadar güvenli olması da önemlidir. Mikro iğneleme olarak da bilinen dermapen cilde zarar vermeden cildin sıkılaşmasını ve canlanmasını sağlayabilir.

Dermapen uygulaması, yüz için güvenli ve etkili olmakla beraber vücudun geri kalanına da başarılı bir şekilde uygulanabilir. Cildin canlılık kazanmasının yanı sıra ciltte oluşan yara ve sivilce izlerinin giderilmesi ve hatta çatlakların görünümünün azaltılması için de tercih edilebilir. Dermapen, cildi soymadan ve üst tabakasına zarar vermeden yenilenme sağladığı için güvenli bir uygulamadır.

dermapen nedir

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Dermapen, bir mikro iğneleme kalemidir ve kendisine has bir iğne ucuna sahiptir. 11 adet ultra ince steril paslanmaz çelik iğneden oluşan bu cihaz, cildinize uygulandığı zaman cilt yüzeyinde delikler açar ve çok hafif kanamalar oluşturur. Ancak bu iğneler cildinizin derinlerine inmediği için ağrı minimum düzeyde olur. Esasen bu iğneler cildin dış tabakası olan epidermis ve iç tabakası olan dermiste delik açarlar. Bu nedenle yüksek düzeyde ağrı hissedilmez. Ancak ağrıya karşı hassasiyetiniz var ise doktorunuz işlemden önce cildinize lokal anestezik krem sürerek hiçbir ağrı hissetmemenizi sağlayabilir.

dermapen dermaroller

Dermapen mikro iğneleme işleminde otomatik olarak titreşimli bir şekilde iğneler cilde batırılır. Bu uygulamayı cilde kontrollü bir şekilde ve belli düzeyde hasar verilmesi olarak tanımlayabiliriz. Bu bölgelerde iğnenin açtığı delikler ciltte yara oluşması gibidir. Cildimizde bir yara olduğunda ise vücut doğal olarak iyileşme sürecini başlatır. Bu iyileşme sürecinde kolajen ve elastin oluşumu da başlar. Kolajen miktarı arttıkça cilt daha pürüzsüz ve kalın bir hale gelir.

Dermapenin aşama aşama uygulanması ise şöyledir:

  1. Temizlik aşaması: Bu aşamada öncelikle ölü hücreler, ciltteki kirler derinlemesine temizlenir. Temizlik aşaması iğnelerin cilde etkili bir şekilde nüfuz edebilmesini sağlamak açısından önemlidir.
  2. Tedavi aşaması: Bu aşamada mikro iğneleme işlemi uygulanır. Cildinize nüfuz eden iğneler, ciltte kabarma ve kalınlaşmaya neden olur. Bu şekilde, kırışıklıklar, ince çizgiler ve hatta koyu lekelerin görüntüsünde azalma olabilir.
  3. Maskeleme aşaması: İşlem esnasında cildinizde açılan deliklerden ötürü iltihap oluşma riskine karşı bir tür maske uygulanır. Bu bir çeşit soğutucu yüz maskesidir.
  4. Nemlendirme aşaması: İşlemin son aşamasında cildiniz nemlendirilir. Bu uygulamadan maksimum verim alınması için cildin nemli tutulması önemlidir.

Dermapen Uygulaması Faydaları

İyileşme süresinin kısa olması işlemin en büyük avantajlarından biridir. Ayrıca işlem sonrası yüzünüzde yaralar olmaz. Yaz aylarında da uygulanabilen bir işlem olması ve her cilt tipine uygulanabilmesi de avantajları arasında sayılabilir.Bu işlem açık tenli kişilerde lazer uygulamasının yerini alabilir çünkü bu kişilerde lazerde uygulama süresi daha fazladır. Cildin farklı bölgelerine uygun olarak üretilen birden fazla başlığı olması ise bu yöntemin özelleştirilebilir ve profesyonel olduğunun kanıtıdır. Neticede basit bir uyulama ile cildinizdeki kolajen miktarı arttırılarak daha genç ve diri bir cilde sahip olmanız mümkündür. (kaynak)

Dermapen Güvenilir Bir Uygulama Mıdır?

Hastaların estetik operasyonlar ve yüz bakım prosedürleri ile ilgili olarak en çok merak ettikleri hususlardan biri de bu uygulamaların güvenli olup olmadığıdır. Dermapen uygulamasında her ne kadar çok ince uçlu iğneler ile kontrollü bir şekilde hasar oluşturuluyor olsa da hastalar bu işlemden endişe edebilirler.

Bununla beraber dermapen güvenliği hususunda endişe etmeniz gerekmez. Aletin ucunda bulunan mikro iğneler sterilize edilmiş olarak gelir. Ayrıca bir iğne farklı bir hasta için kullanılmaz ve her hasta için yeni paket açılır. Bu nedenle başka bir hastadan enfeksiyon kapma ihtimaliniz yoktur. Buna ek olarak işlemin cildinizin neresine yapılacağına göre iğnelerin boyutu da ayarlanabileceği için farklı kalınlıktaki cilt bölgelerine göre ayarlanabilir bir uygulamadır.

dermapen sonuclari

Dermapen Uygulaması Sonrası

Dermapen sonrası cildinizdeki kırışıklıklar, yara izleri, sivilce ve koyu lekelerde azalma olması beklenir. Daha pürüzsüz ve kalın bir hale gelen cildiniz canlanır ve gençleşir. Bu etki genel olarak sizin de daha genç görünmenizi sağlayacaktır.

Bununla beraber işlem sonrası az da olsa ağrınız olabilir. Neticede cilde iğne batırıldığı ve travma oluşturulduğu için ufak bir kızarıklık da normaldir. İşlem sonrası cildinizi korumak için güneşe çıkmamalı ve çıkmak zorunda iseniz mutlaka güneş koruyucu kullanmalısınız. Eğer işlem sonrasında cildinizde rahatsızlık hissi yoğunsa doktorunuz uygun bir krem reçete edebilir.

Dermapen Yaptıranların Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Dermapen öncesi sonrası fotoğrafları inceleyerek, kendiniz yaptırırsanız nasıl bir sonuç alacağınızı tahmin edebilirsiniz. İşte dermapen yaptıranların öncesi sonrası fotoğrafları;

dermapen sivilce akne öncesi sonrası

dermapen öncesi sonrası

dermapen istanbul fiyatları

dermapen leke tedavisi öncesi sonrası

dermapen yaptıranların öncesi sonrası

Dermapen Tedavisi Fiyatları

Dermapen fiyatı seans sayısına ve şikayetinize göre değişebilmektedir. dermapen fiyatını öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Necla 3 sene önce

Kullandığı serumu adı nedir