Somon DNA Aşısı Nedir? Somon DNA Aşısı Fiyatları

 Somon DNA Aşısı Nedir? Somon DNA Aşısı Fiyatları

Somon DNA; somon balığının spermlerinden elde edilen DNA moleküllerinden üretildiği için bu ismi almaktadır. Ciltte hücre yenilenmesini tetikleyen ve hücre yapımını tekrar harekete geçiren somon dna ile gençleşebilirsiniz. Peki Somon DNA nedir? ve ne işe yarar?

Somon DNA Nedir?

Somon DNA Mastelli Bio-Pharmaceutical isimli şirket tarafından geliştirilen ve onun patentli ürünü olan bir cilt bakım teknolojisidir. Cildin çevresel şartlar ve yaşlanmanın doğal bir sonucu olarak yıpranması ve eski canlılığını yitirmesi nedeniyle cilt gençleştirmek amaçlı birçok tedavi ve cilt bakımı prosedürü ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri olan somon DNA aşısı, cildinize somon DNA ve hyalüronik asitten oluşan bir serumun uygulanmasını içerir.

somon dna aşısı nedir

Esasen 30 yaşından sonra her yıl belli miktarda kolajen kaybına uğrarız. Kolajen cilde elastikiyet ve dolgunluk katan ve vücudumuz tarafından doğal olarak üretilen bir proteindir. Bu kolajen kaybını yerine geri koymak için geliştirilen tedavi ve bakım prosedürleri arasında bulunan somon DNA doğal moleküller içermesinden ötürü birçok hasta ve doktor için tercih sebebi olan bir uygulamadır. Bu prosedürde protein açısından zengin olan somon balıklarından yararlanarak kaybolan proteini geri koymak ve cilt nemlenme ve dolgunlaşma sağlamak amaçlanır.

Somon DNA Aşısı Nasıl Yapılır?

Somon DNA aşısının uygulanması herhangi bir zorluk içermez. Bununla beraber işlemden önce cildin belli bir hazırlık aşamasından geçmesi gerekir. Bu aşamada tedavi edilecek cildin hyalüronik asit ile nemlendirilmesi yapılır. Bu hazırlık aşaması yaklaşık olarak 15 gün sürer. Cildin kaybettiği nemin geri kazandırılması ile tedavinin başarısı ve etkisi arttırılmış olur. Daha sonra aşı uygulamasına geçilir. Somon DNA aşısı oldukça ince iğneler yardımıyla serumun cilt altına enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. İğneler oldukça ince uçlu olmasına rağmen çok ince de olsa cilt delindiği için işlem öncesi cilt temizlenerek enfeksiyon riski azaltılır. Ayrıca işlem öncesi bölgeye lokal anestezi uygulanarak acı çekmeniz de engellenir.

somon dna gençlik kırışıklık aşısı

Bu işlem ile de uygulama sonlanmıyor. Son aşamada somon balığının sütünden elde edilen başka bir besleyici serum da cilt altına ufak ufak enjekte ediliyor. Böylece cildin ihtiyaç duyduğu besin maddeleri doğrudan verilmiş oluyor. Tüm bu işlemler en fazla 20 dakika içerisinde tamamlanır ve işlem sonrası herhangi bir iyileşme sürecine gerek kalmaksızın normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Somon DNA Gençlik Aşısı Faydaları

Hücreleri canlandırmak ve gençleştirmek için uygulanan somon DNA aşısının kullanım alanları ve olası faydaları şunlardır:

 • Yaşlanmadan kaynaklanan kırışıklıkların ve sarkmaların giderilmesi
 • Sivilcelerden kaynaklanan izlerin azaltılması
 • Yaşla ve çevresel nedenlerden ötürü nemini ve canlılığını kaybeden cildin nemlendirilmesi ve canlandırılması
 • Gözaltı morluklarının azaltılması
 • Çeşitli nedenlerden ötürü matlaşan cildin canlandırılması
 • Yüz dışında boyun bölgesinin de canlandırılması ve gençleştirilmesi
 • Ellerdeki kırışıklıkların azaltılması

Gençlik aşısı ile ilgili daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Somon DNA Aşısı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu uygulama invaziv cerrahi bir işlem olmasa da çok ufak iğnelerle cilde girildiği için medikal bir prosedürdür ve komplikasyon riskini azaltmak için işlem öncesi dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunur. Somon DNA işlemi öncesi dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

 • Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar ve bitki çayları veya takviyeler işlemden bir hafta önce bırakılmalıdır
 • Gene işlemden bir hafta önce alkol tüketimi kesilmelidir
 • İşlemin yapılacağı gün makyaj yapılmamalıdır
 • İşlemden birkaç hafta önce cildi soyacak peeling gibi uygulamalar bırakılmalıdır.

Somon DNA Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler somon DNA uygulamasının zararları hakkında da bilgi almak isterler. Öncelikle belirtmekte fayda var ki somon DNA uygulamasının herhangi bir zararı yoktur. Doğal maddelerle uygulandığı için alerji riski de bulunmamaktadır. Bununla beraber işlem öncesi dikkat etmeniz gerekenler olduğu gibi işlem sonrası da bazı hususlarda dikkatli olmalısınız.

Öncelikle işlem sonrasında cildinizi güneş ışığından korumalısınız. Hassasiyet kazanmış olan cilt bu aşamada güneşten korunmalıdır. Güneşe mümkün olduğunca çıkmayın fakat çıkmak zorunda iseniz 50 faktör güneş kremi sürün ve fazla dışarıda kalmayın. Ayrıca cildinizde somon DNA aşısı sonrası hafif morluk ve şişlik olabilir ancak bu geçicidir.

Bunlara ek olarak işlem sonrası hassasiyet devam ettiği için cildinizi soyacak peeling uygulamalarına bir süre ara vermeniz gerekir. İşlem sonrasında yüzünüzle oynamayın ve sık sık yüzünüze dokunmayın. Ayrıca işlemden sonra en azından bir gün boyunca cildinize su temas ettirmemeye özen gösterin.

Somon DNA Aşısının Yapılmaması Gereken Durumlar

Her ne kadar somon DNA aşısı riskleri olmayan doğal bir uygulama olsa da bazı sağlık sorunları ve özel durumlarda kaçınılması gereken medikal bir prosedürdür.

 • İnsülin kullanan bir diyabet hastası iseniz
 • Felç geçirme riskiniz var ise
 • Düzenli olarak ilaç kullanan bir kalp hastası iseniz
 • Hamile iseniz
 • Kan pıhtılaşması sorununuz var ise

Bu uygulama için uygun bir aday olup olmadığınıza doktorunuz karar verecektir. Bu nedenle doktorunuza tüm sağlık sorunlarınızı ve kullandığınız ilaçları bildirmelisiniz.

Somon DNA Aşısı Yaptıranların Öncesi Sonrası

Somon DNA öncesi sonrası fotoğraflarını inceleyerek, kendi sonucunuzu tahmin edebilirsiniz. İşte somon dna öncesi sonrası fotoğrafları;

somon dna estetikpedia öncesi sonrası

somon dna gençleşme öncesi sonrası

somon dna aşısı öncesi sonrası

somon dna öncesi sonrası

Somon DNA Aşısı Fiyatları

Somon DNA aşısı fiyatı ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!