Hydrafacial Cilt Bakımı ile Parlayın! Hydrafacial Fiyatları

 Hydrafacial Cilt Bakımı ile Parlayın! Hydrafacial Fiyatları

Hydrafacial cilt bakımı ile ilk seansta gözlerinize inanamayacağınız bir ışıltıya sahip olacaksınız. Hydrafacial derinlemesine cilt bakımı ile ilk seansta gözle görülen sonuçlara bayılacaksınız. Peki nedir bu hydrafacial cilt bakımı? İşte sizin için derlediğimiz hydrafacial cilt bakımı hakkında bilgiler.

HydraFacial Nedir?

HydraFacial, cildi temizlemek, ölü deriye atmak ve cildi nemlendirmek için özel olarak geliştirilen bir teknolojinin kullanıldığı bir tedavi prosedürüdür. Esasen HydraFacial bu patentli teknolojinin adıdır. Bu özel alet ile ölü cilt hücreleri temizlenir; glikolik asit, salisilik asit ve bitkisel özlerden oluşan bir karışım ile gözenek temizliği yapılır. Edge Systems tarafından üretilmiş patentli bir makine olan Hydrafacial ile birkaç aşamada bu şekilde yüz bakımı yapılır. Bu alet ile yüz temizlenir, soyulur ve özel serumlar ile beslenerek gençleştirilmesi amaçlanır.

hydfacial nedirq

HydraFacial Cilt Bakımı Aşamaları

Bu uygulamayı üç aşamada değerlendirebiliriz. Bu üç aşama neticesinde cildinizin temizlenmesi, gençleşmesi ve onarılması beklenir. Farklı bakım aşamaları bir araya getirilerek üst düzey bir cilt bakımı sağlanması amaçlanır.

  1. Temizleme ve soyma aşaması: Bu aşamada cilt öncelikle temizlenir ve toksinlerden arındırılır. Daha sonra soyularak ölü deri hücrelerinin pul pul dökülmesi sağlanır. Burada amaç cildin daha parlak, canlı ve genç gözükmesini sağlamaktır. Tıkalı gözenekleri açan bu aşamada ciltte kolajen üretimini arttıracak etkiler olduğu da bilinmektedir.
  2. Nemlendirme aşaması: Cildiniz arındırıldıktan sonra sıra nemlendirmeye gelir. Bu aşamada gözenekler hafif ve sert olmayan hareketlerle temizlenir ve bu esnada aynı anda topikal nemlendiriciler uygulanır. Böylece cilde canlı ve taze bir görüntü verilir.
  3. Onarma ve koruma aşaması: Cilt bakımının son aşamasında cildinizi güçlendirecek ve koruyacak serumlarla cilt bakımından en üst düzeyde verim alınması hedeflenir. Bu doğrultuda, hiperpigmentasyon, ince çizgiler ve kırışıklıklar, mat cilt ve geniş gözeneklerin ortadan kaldırılmasını sağlayacak serumlar kullanılır. Ayrıca hastanın ihtiyaçlarına göre serumların içeriği değiştirilerek hastaya uygun bir cilt bakımı sağlanarak hastaya özel bir bakım uygulanabilir.

hydrafacial cilt bakimi

HydraFacial Cilt Bakımı Uygulamasının Faydaları

Bu uygulamaya özel aleti üreten şirket, bu uygulama ile hayatınızın en iyi cilt bakımını alacağınızı iddia eder ve ürünü bu şekilde pazarlar. Peki bu iddia ne kadar geçerlidir? Esasen Hydrafacial uygulaması hayatınızın en iyi cilt bakımı olsa da olmasa da bu bakımın bazı avantajları ve faydaları olduğu inkar edilemez. Uzmanlar bu uygulamanın kullanılan aktif maddelere bağlı olarak, cildi nemlendirdiğini ve cilt dokusunu iyileştirerek gözenekleri daraltabildiğini belirtiyor.

HydraFacial cilt bakımı uygulaması ile ilgili bir araştırma yoksa da bu uygulamanın iddialarının etkili olabileceğini gösteren bazı araştırmalar vardır. Yaşları 34 ile 65 arasında değişen 20 kadının katıldığı bir araştırmada, hidradermabrazyonun faydaları araştırılmıştır. Mikrodermabrazyon ile antioksidan serumları bir araya getiren ve HydraFacial’a benzeyen bu uygulamanın etkili olduğu görülmüştür.

hydrafacial nasil yapilir

HydraFacial Cilt Bakımı

Bazı estetik operasyonlar ve cilt bakım prosedürleri herkes için uygun olmayabilir. Bununla beraber, Hydrafacial hemen hemen herkes için güvenli ve uygun bir cilt bakım prosedürüdür. Örneğin hangi cilt tonunda olursanız olun bu cilt bakımını yaptırabilirsiniz. Ancak eğer yüzünüzde güneş yanığı var ise veya gül hastalığından muzdarip iseniz doktorlar bu uygulamayı yaptırmamanızın daha doğru olacağını söyleyecektir.

Hamile kadınlar da bu dönemde cilt bakımı yaptırmak isteyebilirler. Bu uygulama esnasında kullanılan bileşenlerin hamilelerde herhangi bir risk oluşturup oluşturulmadığı araştırıldıktan sonra doktorunuzun da onay vermesi durumunda bu uygulamadan faydalanabilirsiniz. Örneğin Amerikan Dermatoloji Akademisi, bu uygulamada da kullanılan salisilik asidin hamilelik döneminde sakıncalı olmayacağını söylüyor. Bunlara ek olarak işlem esnasında cildinizin tahriş olmaması için cildinize sürdüğünüz reçete edilen kremleri birkaç gün önceden bırakmanız gerekebilir.

HydraFacial Cilt Bakımı Öncesi ve Sonrası

HydraFacial invaziv bir uygulama değildir ve cerrahi bir işlem gerektirmez. Ancak basit bir işlem olmasına rağmen, işlem öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Öncelikle uygulama öncesinde işlemin yapılacağı kliniğin iyi bir klinik olması gerekir. Bu klinikte çalışan doktorların yeterli donanıma ve tecrübeye sahip olması gerekir. Ayrıca kliniğin profesyonel bir yaklaşım içerisinde olması ve kullanılan ürünlerin ve aletlerin kalitesiz olmaması da önemli unsurlardır. Cilt bakımında kullanılan aletler, o aleti kullanacak kişinin becerisi ve serumlarda kullanılacak malzemenin kalitesi öncelikle dikkat etmeniz gereken unsurlardır. Doğru klinik seçilmediği takdirde işlem sonrası arzu edilen sonuçlar elde edilemeyebilir. Hydrafacial cilt bakımı yaptıranların öncesi sonrası fotoğraflarını derledik. Böylece ne kadar güzel ve etkili bir uygulama olduğunu görebilirsiniz. İşte hydrafacial öncesi sonrası fotoğrafları;

hydrafacial cilt bakımı sonrası öncesi sonrası fiyatları

hydrafacial öncesi sonrası

hydrafacial yaptıranların öncesi sonrası

hydrafacial yaptıranların yorumları

hydrafacial cilt bakımı

Uygulama sonrası ise genellikle ciddi bir sorun yaşanmaz zira bu uygulama oldukça risksiz ve güvenlidir. Cildiniz kızarıklık ve morluk oluşmayacağı için endişe etmeniz gerekmez. HydraFacial uygulaması sonrası herhangi bir sıkıntı yaşamadan ve iyileşme sürecine gereksinim duymadan normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Hydrafacial Cilt Bakımı İstanbul Seans Fiyatları

Hydrafacial fiyatı her salon ve merkezde değişiklik gösterebilmektedir. Hydrafacial fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilir, kampanyalı hydrafacial seans paketlerinden faydalanabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!