Gençlik Aşısı Nedir? Gençlik Aşısı Öncesi Sonrası Fiyatları

 Gençlik Aşısı Nedir? Gençlik Aşısı Öncesi Sonrası Fiyatları

Son dönemlerde adını sık sık duyduğumuz gençlik aşısı ile gençleşmek mümkün mü? Peki nedir bu gençlik aşısı?

Gençlik Aşısı Nedir?

H-100 olarak da bilinen gençlik aşısı yaşlanmanın olumsuz etkilerini azaltmak için tasarlanan yüz gençleştirme yöntemleri arasında bulunur. Esasen yaşlanmak kaçınılmaz olan doğal bir süreçtir. Bir bebek olarak tazecik geldiğimiz dünyada yıllar zarfında büyür, gelişir ve bir noktadan sonra da yaşlanma sürecine gireriz. Her ne kadar insanlığı ölümsüzlüğe kavuşturmak için kolları sıvayan moleküler biyoloji uzmanları ve fütüristler olsa da şimdilik bu süreci ortadan kaldırmak mümkün değil. Ancak belli yöntemler ile yaşlanmanın etkileri azaltılarak daha genç bir görünüme kavuşmak mümkün olabilir.

Aşı olarak isimlendirilmekle beraber bu uygulama gerçek bir aşı değildir ancak cilde uygulanan bir serumdur. Yüz gençleştirmede son teknikler arasında bulunan bu serumun içerisinde hyaluronik asit ve özel amino asitler bulunur. Bu maddeler cilt altındaki yaraların iyileşmesini hızlandırarak fayda eder. Esasen gençlik aşısının klasik mezoterapinin biraz daha geliştirilmiş bir versiyonu olduğunu söyleyebiliriz; en azından iddia edilen etkisi budur.

Ciltte kolajen kaybından kaynaklanan kırışıklıklara karşı başvurulan bu tedavi yöntemi hem boyun hem de yüze rahatlıkla uygulanabilir. Etkileri bir yıldan daha fazla sürdüğü için uzun vadeli olarak ciltte iyileşme sağladığını söyleyebiliriz. Ancak belli bir noktadan sonra tekrarlanarak etkilerinin pekiştirilmesi gerekecektir.

gençlik aşısı nasıl yapılır

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Gençlik aşısı uygulaması enjeksiyon şeklinde yapılır. İşlem öncesinde herhangi bir acı hissetmemenizi sağlamak için doktorunuz öncelikle lokal anestezik krem kullanılabilir. Daha sonra hazırlanan serum tedavi edilmesi istenen bölgelere çok ince iğneler yardımıyla enjekte edilir. Esasen serum tam olarak dermis ile epidermis arasına verilir; yani cildin dış ve iç tabakalarının arasına uygulanır. Bu uygulama hastanın ihtiyaçlarına göre 2 haftada bir tekrarlanarak en üst düzeyde etki alınması sağlanabilir. Toplamda 3-4 seans uygulandıktan sonra tedavi bitirilir. İşlem sonrasında hafif kızarıklık, morluk ve şişme olması ise normaldir ve bu sorunlar 2 – 3 gün gibi kısa bir süre içerisinde geçer.

Gençlik Aşısının Faydaları

Gençlik aşısının isminden de anlayacağımız üzere uygulanma amacı cildin gençleşmesini sağlamaktır. İçerisinde bulunan hyalüronik asit bağ dokusunun ana yapı taşıdır. Öyle ki bu maddenin iç organlarında, kan damarlarında ve ciltte yapısal görevleri vardır. Bu madde cilde parlaklık, nem ve gerginlik sağlar. Yaşla beraber ve başka çevresel nedenlerden ötürü hyalüronik asit miktarı azaldığı zaman cildimiz de eski canlılığını ve gerginliğini yitirir. Bu madde cildimize tekrar verildiği zaman ise gençlik aşısının aşağıdaki faydaları oluşur:

  • Kuru cildin veya zaman içerisinde nemini kaybeden cildin nemini geri kazanması
  • Ciltteki sivilce izleri ve lekelerinin azalması
  • Cildin gerginliğinin tekrar kazanılması
  • Matlaşan cildin parlaklığını geri kazanması
  • Yaşla beraber veya mimiklerden ötürü meydana gelen kırışıklıkların azaltılması
  • Cildin elastikiyet kazanması

Bu faydalar olasıdır ve uygulamanın iddia edilen faydalarıdır.

gençlik aşısı öncesi sonrası

Kimler Gençlik Aşısı Yaptırabilir?

Gençlik aşısını ciddi bir sağlık sorunu olmayan herkes yaptırabilir. Bununla beraber bu aşının uygulanabilmesi için belirli bir yaş sınırı vardır. 20 yaşın altında iseniz bu uygulama için uygun aday değilsinizdir. Cilt tipiniz ise bu uygulama için önemli değildir. Hangi cilt tipinde olursanız olun bu uygulamadan fayda görebilirsiniz. Bununla beraber eğer daha önce ciddi bir cilt hastalığı geçirdiyseniz bu uygulama için uygun bir aday olmayabilirsiniz. Bu noktada bu aşıyı yaptırıp yaptıramayacağınıza son kertede doktorunuz karar verecektir. Bunun dışında hyalüronik asit ciltte doğal olarak bulunan bir madde olduğu için cilde uyumludur ve bir reaksiyona neden olmaz.

Gençlik Aşısının Etkileri Ne Zaman Görülür?

Uzmanlar gençlik aşısının etkilerinin kısa süre içerisinde ortaya çıkacağını belirtiyorlar. Cildin bir hafta içerisinde canlanmaya başlayacağı ve ilerleyen aylarda etkilerinin giderek artacağı belirtiliyor. Uygulamadan en üst düzeyde verim almak için günde en az 1,5 litre su içmeniz tavsiye ediliyor.

Gençlik Aşısının Zararları ve Yan Etkileri

Bu uygulama cilt tipi fark etmeksizin herkese uygulanabilir ancak enjeksiyon sonrasında hafif morluk oluşması normaldir. Bu renk açık tenlilerde daha belirgin olabilir. Ciltte doğal olarak bulunan hyalüronik asit ile aynı yapıda olduğu için herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz. Ufak kızarıklıklar ve morluklar dışında bir yan etkisi ve zararı yoktur. Bununla beraber metal alerjisi ve nikel alerjisi olan kişiler bu uygulama esnasında kullanılan iğnelerden ötürü alerjik reaksiyon verebilirler. Bu tür alerjileriniz var ise bu uygulamayı yaptırmamalısınız.

Gençlik Aşısı Yaptıranların Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Gençlik aşısı öncesi sonrası fotoğrafları;

gençlik aşısı öncesi sonrası

somon dna aşısı öncesi sonrası

gençlik aşısı öncesi sonrası

Gençlik Aşısı Fiyatları

Gençlik aşısı fiyatı hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!