Göğüs Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi Sonrası Fiyatları

 Göğüs Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi Sonrası Fiyatları

Kadınlarda yaşlanma, beslenme tarzı veya kilo gibi yaşamsal ve çevresel faktörler zaman içinde göğüste sarkmalara neden olabiliyor. Bu kabusun kalıcı çözümü göğüs dikleştirme ameliyatında ve tekniklerinde yatmaktadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir ve Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme ameliyatı, diğer ismiyle mastopeksi, göğüsteki çeşitli sarkmaların giderilmesi hedefiyle uygulanan bir estetik tedavidir. Bu ameliyat esnasında göğüsteki gereksiz doku fazlalığı çıkarılır ve meme tekrardan şekillendirilir. Bu şekillendirme işlemindeki başlıca işlemler, meme ucunun olması gereken pozisyona konumlandırılması ve etrafını saran koyu renge sahip kısmın küçültülmesidir. Bu sayede göğüs istenenden daha ideal bir boyuta getirilir ve meme ideal düzeyde dikleştirilir.

meme sarkma seviyeleri

Ameliyatsız Meme Dikleştirme

Bu yöntemde lazer kullanılır. Lazer hem meme büyütme hem de dikleştirme uygulamalarında kullanılan bir teknolojidir. Lazer deriyi gerer, toparlar ve sıkılaştırır. Bu sayede doğal görünecek biçimde göğüslerin daha dik olmasını sağlar. Lazer uygulamasında göğüs yapısının birden fazla açıdan gerilmesi ve toparlanması kazanımı mevcuttur.

Ameliyat yani kesi açılabilecek cerrahi bir yöntem istenmiyorsa, yine tercih edilebilir metotlardan birisi PRP (Platelet Rich Plasma) uygulamasıdır. PRP uygulamasında alınan kan plazmalarından özel işlemler sonucunda ayrıştırılır, elde edilen işlem görmüş yeni kan, göğüsün önceden ayarlanmış belirli kısımlarına uygun görülen iğnelerle enjekte edilir. Bu sayede meme yapısı normalde olduğundan daha dolgun bir hale gelir ve sıkılaşarak belirli bir seviyede dikleştirilmiş olur.

Ayrıca yağ enjeksiyonu ve botoks da ameliyatsız biçimde gerçekleştirilebilir olan meme dikleştirme uygulamasına dahil edilebilir. Yağ enjeksiyonunda tıpkı meme büyütmedeki gibi, karın, basen ya da bel bölgelerinden özel iğneler yardımıyla yağ çıkarılır. Gerekli görüldüğünde başka bölgelerden de yağ alınabilir. Liposuction tekniğiyle çıkarılan yağlar göğüslere iğneler aracılığıyla enjekte edilir. Yaklaşık olarak 350 veya 450 ml kadar yağ tek bir memeye nakledilebilir. Meme dikleştirmede fark, enjeksiyonun memenin dik olacak şekilde bir simetriyle yapılmasına ağırlık verilmesidir. Botoks ise göğüsleri dolgunlaştırır, botoks uygulamasındaki ek yöntemler ve simetri arayışıyla göğüsler dolgunlaştırılmakla kalınmaz, ayrıca dik olacak biçimde simetri yakalanabilir.

Meme Sarkması Nedir ve Neden Olur?

Meme yapısı tamamen süt bezleri, yağ ve çeşitli dokulardan meydana gelmektedir. Göğüsler zamanla yaşlanma, hızlı kilo alma ve ani zayıflama, doğum yapma, emzirme, zararlı sütyen takılması gibi nedenler sonucunda sarkmaya başlayabilir. Bu nedenler iki sonuca yol açmaktadır; birincisi meme derisinin bollaşması ve gevşemesi, ikincisi ise göğüslerdeki dokunun deyim yerindeyse zayıflamaya başlamasıdır.

Böylelikle elastikiyetini yani esnekliğini yitiren göğüsler zamanla sarkmaya başlarlar. Büyük boyutlara sahip göğüslerin sarkma oranı ve ihtimali daha yüksek olabilmektedir. Büyük göğüsler sarkmaya daha meyilli bir yapıda olurlar.

meme-diklestirme

Meme Dikleştirme Kremi Nedir ve İşe Yarar Mı?

Meme toparlama olarak isimlendirilen amaca hizmet ettiği düşüncesiyle piyasaya sürülen bir takım topikal tedavi ihtiva eden kremler mevcuttur. Bu kremler memenin büyümesine veya küçülmesine hizmet etmezler. Minimal oranlarda doku değişimleri bu kremlerin sonuçlarında beklenebilir bir durum ve gözlemdir. Ancak son tahlilde diyebiliriz ki kalıcı, belirgin ve kökten bir çözüm tamamen meme küçültme ameliyatının niteliğine bağlıdır. Meme küçültme ameliyatının dışında göğüs yapısında küçülme amaçlamak hem zahmetli hem de garantisi olmayan, ayrıca küçük çaplı değişimleri içerebilmekle yetinmek demek olacaktır.

Meme dikleştirmede protez kullanılıyor mu?

Meme dikleştirme ameliyatlarında genellikle silikon yapıda bir protezin kullanımı tercih edilebilmektedir. Genellikle memenin alt kısmından, meme ucunun etrafından, koltuk altı bölgesinden ya da göbek deliğinden giriş yapılabilir. Bu bölgelerden giriş yapılarak meme dokusuna müdahale edilir. Çoğunlukla göbek deliğinden giriş pek tercih edilmemektedir. Bireye uygun olarak şekillendirilmiş meme protezi, giriş yapıldıktan sonra, göğüs kasının hemen altına ya da hemen üstüne konumlandırılır.

Bütün bu işlem en az 1 ila 1.5 saat, en fazla 3 saat sürmektedir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Meme dikleştirme uygulamasından sonra 2 ila 5 gün içinde gündelik hayata tam dönüş yapılabilir. Ancak bu süreçte dikkat edilmesi kurallar yeni yeni baş gösterecektir. Meme ameliyatından sonra kişiler bir ay ila 6 hafta arasındaki süre zarfında özel yapım sütyenler takmalıdırlar. Yaklaşık olarak 3 ya da 4 ay sonra göğüs yapısı tam olarak dik, uygun boyutta ve simetrik halini kazanmaktadır.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Meme dikleştirme ameliyatı yaptıranların yorumları ve öncesi sonrası fotoğrafları kıyas yapmanıza yardımcı olabilir. İşte meme dikleştirme ameliyatı öncesi sonrası fotoğrafları;

göğüs dikleştirme öncesi sonrası meme dikleştirme öncesi sonrası

Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

Meme dikleştirme ameliyatı fiyatı öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!