Göğüs Küçültme Ameliyatı Öncesi Sonrası İstanbul Fiyatları

 Göğüs Küçültme Ameliyatı Öncesi Sonrası İstanbul Fiyatları

Göğüs küçültme tedavileri göğüs küçültme ameliyatı ile yapılmaktadır. Peki nedir bu göğüs küçültme ameliyatı ve nasıl yapılır?

Göğüs Küçültme Nedir?

Memedeki bir takım bez ve dokuların çıkarılarak, kalan dokuların dikleştirilmesine, böylece memenin uygun ebat ve diklik kazanmasına yardımcı olan bir estetik cerrahi işlemidir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı

Bazı kadınlar büyük göğüsleri estetik bulmayabilir. Başka işlevsel ve gündelik yaşamı hafiften de olsa devamlı olumsuz etkileyen nedenlerden dolayı bu tedavi talep edilebilir. Bu nedenleri aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

  • Kıyafet tercihinde bireyin rahatsız hissedip kendisini kısıtlayabilmesi
  • Sütyen askısının takılı olduğu omuz bölgesinde zamanla oluşan ve çukura benzeyen estetik görünüm bozukluğunun doğması
  • Göğüslerin karın bölgesinin üstündeki temasından ötürü oluşan pişik ve koku yüzünden doğan rahatsızlık duyulması
  • Sırt ağrısını takip eden boyun ve omuz kısımlarında ağrı ve sızılar

Büyük ebatlara sahip bir memenin sarkıklık göstermesi, küçük yapıdakilere göre daha yüksek ihtimaldir. Bu ağırlıktan sıkılan, rahatsız hisseden ve pişik gibi durumlardan dolayı şikayeti olan bireyler gönül rahatlığıyla meme küçültme ameliyatından faydalanabilirler.

Göğüs Küçültme Ameliyatı öncesi

Göğüs Küçültme Ameliyatı Öncesi

Göğüs küçültme ameliyatından önce yasaklanan ilaçların kullanımının kesilmesi gerekmektedir. Ameliyata başlamadan önce sizin için ayrıntılı bir tetkik süreci başlatılır. Bu tetkik sürecinde göğüs yapınız, göğüslerinizin boyutları, biçimi, derinizin sağlığı gibi faktörler analiz edilecektir. Bu sayede dokuların çıkarılması süreci kolaylaştırılır. Örneğin göğüs ucunun yeni konumunun belirlenmesi bu tetkiklerin doğru analiz edilmesine büyük oranda bağlıdır.

Hastalıkların bilinmesi ve buna göre hareket edilmesi ayrıca önemlidir. Ameliyat olmadan hemen önce yapılan konsültasyonda emzirme durumunuz, verilen anestezi türü ve yapılacak uygulamanın muhtemel riskleri konusunda bilgilendirilirsiniz.

Bu ameliyattan önce meme ucunun yeniden konumlandırılması ve meme yapısının diğer unsurlar çerçevesinde tekrardan şekillendirilmesi konusunda detaylı bir gözlem ve analiz yapılmaktadır. Ameliyat öncesinde aspirin gibi ilaçların ve antienflamatuar bazlı ilaçların tüketilmemesi önemlidir. Kişinin alerjik reaksiyonları, geçmiş hastalıklarının öyküsü ve kronik bir hastalığının olup olmadığının da bilinmesi son derece önemli bir konudur.

Göğüs küçültme ameliyatından önce kan tahliline gerek duyulmamaktadır. Bazı durumlarda ototransfüzyon denilen kan tetkik raporu istenebilir. Bu ameliyattan önce akciğer röntgeni, mamografi ve bir takım durumlarda meme ultrasonu istenebilmektedir. Bir takım çevrelerde halen sigara kullanımı, diyabet, hipertansiyon gibi sorunların bulunduğu bireylere göğüs küçültme ameliyatının yapılıp yapılmayacağı tartışılmaya devam etmektedir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası

Ameliyat olduktan sonra en az 1 gün hastanede kontrol altında kalırsınız. Genellikle en fazla 4 gün içerisinde taburcu olursunuz. Göğüs küçültme ameliyatından sonra hassaslaşan göğüs bölgesine darbe almamak çok önemlidir.

Göğüs küçültme ameliyatı  sonrasında genellikle anne adayları veya çocuğu olan bireyler emzirmeye devam edebilir. Ancak boyutları büyük olan göğüslerde emzirme fonksiyonunu sağlayan bazı dokuların gözden çıkarılması gerekebilir. Bu durum meme ucunun konumu ve memenin boyutuyla alakalıdır.

Küçültme uygulamasından sonra minimal bir iz kalmaktadır. Bu izin görünümü uygulamanın çapına ve yöntemine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu izler genellikle ya T ya da L şeklinde görünmektedir. İz giderici kremler bir süre sonra ilgili bölgede kullanılabilir. Bu sayede kesi izlerinin görünümü silikleştirilebilir.

Göğüs küçültme ameliyatında özellikle ilk üç günün önemi ayrıdır. Kontroller genellikle 1 hafta ve 2 hafta sonra yapılmaktadır. Son kontrolden sonra dikişler alınır. Bundan sonra izlerin giderilmesi için krem ya da başka bir uygulamaya başvurulabilir. Ameliyattan 5 gün sonra banyo yapılabilir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Zararları

Bu ameliyat avantajları fazla olmasına karşın, bir takım dezavantajlar da içermektedir.

  • İz: Kesi açıldığı için memenin ilgili kenar bölgelerinde, altında veya koltuk altının çevresinde izler kalabilir. Bunlar için ayrıyeten iz giderici topikal krem kullanılması gerekmektedir.
  • Hassasiyetin kaybolması: Meme ucundaki uyuşukluk ve duyu azlığı bir süreye kadar devam edebilmektedir. Bu geçici bir yan etkidir.
  • İyileşme sürecinin uzaması: Memede yapılan işlemlerdeki minimal cerrahi yaranın tam olarak iyileşmesi normal süreden uzun olabilir. Bunun çabuk iyileşmesi için kontrollere vaktinde gidilmesi, pansumanların aksatılmaması ve sigara tüketiminin azaltılması önemlidir.
  • Sertlik: Göğüste yağ dokularındaki yitim sonucunda sertlik gözlemlenebilir. Bu riske oldukça ender rastlanmaktadır.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Göğüs küçültme ameliyatı olanların yorumları ve öncesi sonrası fotoğrafları size fikir verebilir. İşte göğüs küçültme ameliyatı olanların öncesi sonrası halleri;

Göğüs Küçültme Ameliyatı öncesi sonrası

meme küçültme ameliyatı

meme küçültme ameliyatı annesi sonrası

Göğüs Küçültme Ameliyatı öncesi sonrası

Göğüs Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Göğüs küçültme ameliyatı fiyatı ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!