Sakal ve Bıyık Ekimi Öncesi Sonrası İstanbul Fiyatları

 Sakal ve Bıyık Ekimi Öncesi Sonrası İstanbul Fiyatları

Sakal ve bıyık ekimi ile istediğiniz sakal ve bıyıklara kavuşabilirsiniz. Peki bıyık ve sakal bölgesinde ekim süreci nasıl oluyor? İşte sakal ve bıyık ekimi hakkında bilmeniz gerekenler;

Sakal ve Bıyık Ekimi Nedir?

Saç dökülmesi çoğunlukla saçlarda meydana gelse de sakallar ve bıyıklar da dahil olmak üzere vücudun diğer bölgelerinde de kıllar dökülebilir. Hatta bu bölgelerde kıllar doğuştan yeterli miktarda olmayabilir. Bu durumda genetik nedenlerden kaynaklı olarak sakallarda ve bıyıklarda seyreklik olabilir. Kimi erkekler için sakal ve bıyık ekimi erkekliği sembolize ettiği için bu duruma kalıcı bir çare arayışına girerler. Bu durumda sakal ve bıyık bölgesine vücudun başka bölgelerinden toplanan saç kökleri ekilebilir. Sakal ve bıyık ekimi çoğunlukla DHI ekim yöntemi ile yapılır.

sakal ekimi operasyonu

Sakal ve Bıyık Ekiminin Nasıl Yapılır?

Sakal ve bıyık ekimi yapılışı esasen standart bir saç ekimi ile hemen hemen aynıdır. Doktorunuz önce sizi muayene edecek; daha sonra işlemi planlayacak ve nihayetinde saç ekim işlemine başlayacaktır. Sakal ve bıyık ekimi aşama aşama aşağıdaki gibi yapılır:

  • Doktorunuz önce sakal ve bıyık bölgesinde yeterli miktarda kıl olmamasının nedenini araştırır ve fizik muayene yapar. Daha sonra ekim yapılması gereken bölgeleri belirler. En nihayetinde sakallarda ve bıyıklarda görülen açıklıkların kapanması için ne kadar greft toplanması gerektiğine karar verir. Greft hesaplaması sakal ve bıyık ekimi işlemlerinin önemli bir parçasıdır. Eğer yeterli miktarda greft toplanmaz ise ekim neticesinde yeterli sakal ve bıyık gürlüğü elde edilemeyebilir.
  • Hazırlık aşamasından sonra ekim işlemine geçilir. Greftler toplanmadan önce doktorunuz lokal anestezi uygulayarak işlem yapılacak bölgeleri uyuşturur. Daha sonra doktorunuz tek tek greftleri toplar. Donör bölge genellikle ense kısmı veya kulakların arka kısmıdır. Eğer bu bölgelerde yeterli miktarda greft yoksa çene altından veya vücudun diğer bölgelerinden de greft toplanabilir.
  • Yeterli sayıda greft toplandıktan sonra toplanan greftler kellik olan bölgelere ekilir. Doktorunuz DHI yöntemini tercih ettiyse greftleri bekletmeden doğrudan ekime başlar. DHI saç ekimi yönteminde kullanılan Choi implanter kalemi ile aynı anda hem kanallar açılır hem de greftler ekilir. Bu işlem yüzünüzde dikiş veya yara izi olmasına neden olmayacağı için endişe etmeniz gerekmez. Bununla beraber işlemden sonra iyileşme sürecinde hafif kabuklanmalar olması normaldir. Bunlar zaman içinde dökülecektir ancak siz kaşırsanız yeni ekim yapılan bölgenin zarar görmesine neden olabilirsiniz.

sakal ekimi süreci

Sakal ve Bıyık Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Diğer saç ekimlerinde olduğu gibi sakal ve bıyık ekimi sonrası da belirli bir iyileşme süreci olacaktır. Ancak bu süre kısa olacağı için endişe etmeniz gerekmez. Ekim tamamlandıktan bir hafta sonra sakallarınız ve bıyıklarınız son derece doğal görünecektir. Tamamen iyileşme için ise en az 2 hafta geçmesi gerekmektedir. Ancak bu esnada dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunur. Sakal ve bıyık ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • İşlemden sonra iki ay süresince güneşe çıkmamaya çalışın. İşlem bölgesini güneş ışığından korumalısınız.
  • Sakal ve bıyık ekimi ile ilgili merak edilen bir husus da ne zaman tekrar tıraş olunabileceğidir. Yaklaşık olarak bir ay geçmeden bu bölgelere jilet değdirmemelisiniz. Eğer bu bölgede sürtünme olur ise yeni ekilen kıl kökleri zarar görebilir.
  • Tıpkı saç ekim işleminde olduğu gibi bu bölgeye çok sıcak veya çok soğuk su değdirmemelisiniz. Ayrıca tazyikli su da zararlıdır. Bunun yerine yüzünüze nazikçe yıkamalısınız.
  • Saç ekim işleminde olduğu gibi ekim sonrasında kıllar dökülecektir. Burada dökülen ekilen kıl kökleri değil kıldır ve daha sonra tekrar uzayacaktır. Bu durum normaldir ve normal bir şekilde sakallar ve bıyıkların tamamen çıkması bir yılı bulabilir.

Sakal ve Bıyık Ekimi için Uygun Adaylar

Sakal ve bıyık ekimi herkes için uygun bir tedavi yöntemi olmayabilir. Eğer sakal bölgesinde düzensiz alanlar var ise ve homojen bir yoğunlukta sakal görüntüsü elde etmek istiyor iseniz sakal ve bıyık ekimi sizin için uygun bir işlem olabilir. Bununla beraber donör bölgenizde yeterli miktarda saç kökü yok ise işlemden başarı elde edemeyebilirsiniz.

Sakal ve Bıyık Ekiminin Zararları

Sakal ve bıyık ekimi genel olarak risksiz bir işlemdir ve bir zararı yoktur. Bununla beraber bu işlemlerin bazı dezavantajları bulunur. Örneğin bu işlem biraz pahalıdır ve bütçenizi aşabilir. Ayrıca sakal ve bıyık ekimi yapmak içi saçınızdan greft toplanması durumunda ense kısmındaki saç miktarı az da olsa azalır.

Sakal ve Bıyık Ekimi Öncesi Sonrası

Sakal ve bıyık ekimi yaptıranların yorumları ve öncesi sonrası fotoğraflarını inceleyerek kendi ekim sonucunuzu tahmin edebilirsiniz. İşte sakal ve bıyık ekimi öncesi sonrası fotoğrafları;

sakal ekimi nasıl yapılır sakal ekimi öncesi sonrası sakal ekimi sonuçları

Sakal ve Bıyık Ekimi Fiyatları

Sakal ve bıyık ekimi fiyatları kişiden kişiye ihtiyaç olan greft sayısı değişeceğinden sabit bir fiyat vermek mümkün değildir. İlk olarak muayene olmalı ve nasıl bür tedaviye ihtiyacınız olduğunu anlamasınız. Sakal ve bıyık ekimi fiyatı almak ve muayene olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!