Mide Botoksu Nedir? Mide Botoksu Öncesi Sonrası Fiyatları

 Mide Botoksu Nedir? Mide Botoksu Öncesi Sonrası Fiyatları

Mide botoksu ile obezite probleminizden kurtulabilirsiniz. Peki nedir bu mide botoksu ve nasıl yapılır?

Mide Botoksu Nedir, Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Mide botoksu, clostiridium botulinum adındaki  esasen tehlikeli ve botulizm hastalığına neden olan bakteriden elde edilir. Bu bakterinin zararlı özellikleri ayıklanır ve özel işlemler sonucunda kullanılmaya müsait duruma getirilir. Bu bakteri sayesinde protein sentezlenmesi oluşur ve böylece midedeki kasların hareketi sınırlandırılır. Bu sayede midedeki metabolizmik özellikler, yani boşaltım ve sindirim süreci geciktirilir. Bunlar kişide yapay bir iştahsızlık durumunu amaçlamaktadır.

İştah yitimi yaşayan birey böylece fazla beslenmeden uzaklaşır ve mide botoksundaki amacın gerçekleşmesi beklenir. Clostiridium botulinum proteinleşmiş bakterisinin enjeksiyonu söz konusu olan bu tedavide genellikle mide duvarlarını hedef alır. Botoks hemen hemen tüm estetik cerrahi tedavilerinde değişik yollarla uygulanan yaygın bir yöntemdir. Mide organını hedef alıp zayıflama adına kullanılması son 10 yıldır gerçekleşen bir sürece dayanmaktadır.

mide botoksu nasıl yapılır

Mide Botoksu ile Ayda Kaç Kilo Verilir?

Mide botoksu ile ayda kaç kilo verileceği aslında muğlak bir soru olup, yine de ortalama bir rakam çıkarsanabilir. Mide botoksu geçiren hastaların toplam vücut ağırlıklarının yaklaşık olarak %10 ila %20’sini, tedaviden sonraki ilk 3 ila 7 ay arasında yitirmesi beklenen bir sayıdır. Bu miktar yaş, cinsiyet, egzersiz programı gibi faktörlere göre artıp azalabilir.

Mide Botoksu Ne Kadar Güvenilir?

Mide botoksu uygulamasında zayıflama garantisi mevcut değildir. Genellikle belirli düzeylerde kilo kaybı beklenir. Ancak bu obezite ameliyatlarında olduğu gibi garanti zayıflama beklentisini getirmemektedir. Yaklaşık olarak uygulamanın yapıldığı günden 14 gün kadar sonra tam etkisi gözlemlenmeye başlanabilir. Bu süreden sonra fazla kilolar verilmeye başlanır. Bu uygulamada genellikle en fazla 6 ay içerisinde toplam ağırlığın %12 ila %15 kadarının kaybolması beklenmektedir. Mide botoksu uygulamasının tam anlamıyla başarıya ulaşması için kişinin karbonhidratlardan uzak durması ve önerilen diyet programına istikrarlı biçimde devam etmesi gerekmektedir.

mide botoksu nedir

Bunların dışında zararlar açısından mide botoksunda verilen özel ilaçlar en fazla 5 ila 6 ay içinde kaybolmaktadır. Bunların mideye ciddi zararlar verdiği düşüncesi, düşük bir ihtimal üzerine odaklanmaktır.

Mide Botoksu Sonrası Yemek Programı

Beslenme programı bu türden tedavilerde çok önemli bir yer kaplamaktadır.

Mide botoksu işleminden sonra domates, salatalık, herhangi bir meyve, haşlanmış yumurta, sebzeli ya da hafif bir çorba, türlü veya bezelye gibi sebze yemeği tüketmek sakıncalı değildir ve sağlıklıdır. Eğer çay içilmek isteniyorsa şekersiz tüketilmelidir. Sıvı alımının ihmal edilmemesi de diğer bir önemli husustur.

Mide Botoksu Sonrası Yasaklı Yiyecek ve İçecekler

Mideyle veya zayıflamayla ilgili uygulamalarda beslenmeye dikkat etmek en önemli konulardan biridir. Mide botoksunda karbonhidrat ve şeker açısından yoğun, işlem görmüş gıdalardan uzak durulması önemlidir.

  • Hazır, işlem görmüş, katkı maddesi bulunan ve ambalajlı gıda ürünleri
  • Fast-Food türü besinler ve cips, çikolata gibi abur cuburlar
  • Şeker oranı yüksek olan yiyecek ve içecekler
  • Aşırı yağlı yiyecekler
  • Karbonhidrat açısından zengin besinler

Bu türden yiyecekler mide botoksu yaptırmış birisinin tercih etmemesi gereken türden gıdalardır. Büyük bir beyaz ekmek, yağlı bir kırmızı et porsiyonu, hamburger, kek veya çikolata gibi besinler, en azından birkaç ay boyunca hastanın uzak durması gereken gıdalardır.

Mide Botoksuna Uygun Kişiler

Vücut kitle endeksi 40 veya daha üzerinde olan hastalar, gastrit, mide lekesi veya ülser gibi hastalıklardan muzdarip kişiler mide botoksu tedavisi için pek uygun değildir. Kişilerin öncelikle obezite tedavisi veya midedeki sorunları çözecek tedaviler görmesi gerekmektedir. Bu tedavilerden bir süre sonra mide botoksu uygulanmasına kesin karar verilebilir.

Mide Botoksu Etkili Bir Tedavi Mi?

Mide botoksu gelişen teknolojiyle birlikte riskleri ve iyileşme sürecindeki olumsuzlukları en aza indirilmiştir. Hasta tedavi olduğu aynı gün taburcu olabilme şansına sahiptir. Mide botoksunu takip eden ilk iki gün boyunca iştahta önemli bir kayıp görülür. İştah azalması bir hafta sonra olması gereken seviyeye ulaşır. Mide botoksu yalnızca iştahı azaltmakla kalmaz, acıkma hissini de geciktirir. Bu bakımdan zayıflama konusunda en etkili tedavilerin başında gelmektedir.

Mide Botoksunda Hangi Tür Anestezi Tercih Edilir?

Mide botoksu genel anestezi verilmesine ihtiyaç duyan bir yöntemdir.  Bu genel anestezinin dozajı yüksek değildir. Hafif bir anestezi türü tercih edilir. Bu anestezi türünün biraz daha hafif olan bir benzerine, endoskopi görüntülemelerinde ve tedavilerinde rastlarız.

Mide Botoksu Yaptıranların Öncesi Sonrası Halleri

Mide botoksu öncesi sonrası fotoğraflarını incelemek ister misiniz? İşte mide botoksu öncesi sonrası fotoğrafları;

mide botoksu yaptıranların yorumları

mide botoksu öncesi sonrası

Mide Botoksu Fiyatları

Mide botoksu fiyatı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!