Microblading Nedir? Microblading Kaş Kontür İstanbul Fiyatı

 Microblading Nedir? Microblading Kaş Kontür İstanbul Fiyatı

Microblading tekniği ile göz alıcı ve hayalinizdeki kaşlara kavuşabilirsiniz. Microblading kaş kontür uygulaması öncesi sonrası fotoğrafları konunun altında bulabilirsiniz. Peki microblading nedir? Şimdi biraz açıklayalım.

Microblading Nedir?

Kıl tekniği olarak da bilinen microblading, kaşların şeklinin değiştirilmesi ve dolgunlaştırılması için uygulanan dövme benzeri bir prosedürdür. Kaşlara uzun süreli olarak pigment vermek için ince uçlu bir iğne yardımıyla küçük dokunuşlar yapılır. Bununla beraber bu işlem klasik kaş dövmesinden daha farklıdır. Bunun nedeni işlem esnasında ciltte çok ince kesiler açılması ve kaş dövmesinde ise tek bir iğne ile boyama yapılmasıdır. Microblading sayesinde kaşların hem rengi hem de şekli uzun süreli olarak değiştirilebilir.

Microblading

Microblading Kıl Tekniği Nasıl Yapılır?

Microblading uygulaması öncesi estetisyen ile görüşmeli ve kaş şekli ve kaş rengi dahil olmak üzere işlemle ilgili tercihinizi net bir şekilde belirtmelisiniz. Birbirinizi iyi anlayamamanız durumunda arzu ettiğiniz kaşlara kavuşamayabilirsiniz. Microblading cerrahi bir prosedür olmadığı için işlemi estetisyen uygular. İşleme başlamadan önce estetisyen topikal bir krem ile işlem bölgesini uyuşturabilir. Böylece microblading uygulamasındaki mikro bıçak darbeleri sizi rahatsız etmez. Birkaç saat içerisinde tamamlanan bu işlem esnasında topikal kreme rağmen hafif bir his olabilir ancak ciddi bir ağrı duymayacağınız için korkulacak bir durum yoktur.

Microblading Nedir?

Kaş Kontür

Microblading Kaş Kontür Kalıcılığı

Microblading yarı kalıcı bir uygulamadır. Bununla beraber, kullanılan pigmentin kalitesi, UV ışınlarına maruz kalıp kalmamak ve cilt bakım ürünlerinin etkileri gibi farklı faktörler bu uygulamanın kalıcılığı üzerinde etkilidir. Genellikle bir iki yıl kadar dayanan bu uygulama ilk seferden 6 ay sonra rötuşlarla daha kalıcı hale getirilebilir. Daha sonra yılda bir tekrarlanarak işlemin kalıcılığı sürdürülür.

Microblading Uygulamasının Faydaları

Bu uygulama, kaşlarını kalemle düzeltmek zorunda kalan herkes için etkili sonuçlar doğurabilir. Eğer seyrek kaşlarınız var ise veya kaşlarınızın rengi çok açık olduğu için her gün evden çıkmadan evvel uzun bir kaş düzeltme seansı geçiriyorsanız bu işlem sizi yaklaşık bir sene bu hazırlık sıkıntısından kurtarabilir. İşlem uygulaması kısa sürdüğü için bu da bir avantaj olarak görülebilir. Bir saatten daha kısa bir süre içerisinde arzu ettiğiniz kaşlara kavuşabilirsiniz.

Microblading Uygulamasının Riskleri ve Zararları

Microblading diğer dövme uygulamalarına benzer riskler içerir. Genellikle en büyük risk istenilen renk ve şekilde kaşların elde edilememesidir. Kaşların rengi çok açık veya çok koyu olabileceği gibi şekli de arzu edilenin dışında olabilir. Bunlara ek olarak steril malzemelerle çalışılmaması durumunda hepatit C ve HIV virüsü gibi enfeksiyonların bulaşma riski bulunur. Pigmentin içerisinde bulunan malzemelere karşı belli düzeyde alerjik reaksiyon oluşma ihtimali de bulunur. Bu nedenle estetisyen işinin ehli olmalı ve uygulama yapılan merkez hijyen standartlarını karşılamalıdır.

Microblading Öncesi

Microblading öncesi ciddi bir hazırlık gerekmez ancak her hâlükârda belli hususlara dikkat etmeniz önemlidir. Örneğin işlemden bir hafta önce kaşlarınıza herhangi bir işlem yapmayı bırakmalısınız. Buna cımbızla veya diğer yöntemlere kaş alma da dahildir. İşlemden bir gün önce ise ciltte hassasiyete neden olabilecek alkol ve kafein tüketmemeniz tavsiye edilir. Ayrıca işlemde uygulanan bıçak darbeleri çok ince olsa da işlem öncesi kanama riskini arttıracak kan incelticilerden uzak durmalısınız. Bunlara aspirin, kan inceltici bitki çayları ve gıda takviyeleri dahildir.

Kaş Kontür dövme uygulaması

Microblading Sonrası 

Microblading uygulaması sonrasında kaşlarınızın görüntüsü tam olarak istediğiniz gibi olmayabilir. İşlemden sonra ilk bir hafta kaşlar normalde oluşacak renkten daha koyu olur fakat bu renk zaman içerisinde açılır. Ayrıca işlem sonrası mikro bıçak darbelerinden dolayı kabuk bağlama da olabilir. Bunun haricinde bu bölgelerde kızarıklık olması da beklenir fakat hepsi çok hafif kızarıklıklardır ve korkmanız gerekmez. İşlem sonrası dikkat etmeniz gereken hususlar ve yapmanız gerekenler şunlardır:

  • Kaşlarınızı pamukla hafifçe yıkayabilirsiniz. Bunun için antibakteriyel sabun kullanmanız gerekebilir. Yıkama ve durulama esnasında, kesinlikle kaşlarınıza sert davranmamalısınız.
  • Uygun bir nemlendirici ile kaşlarınızı nemlendirmelisiniz.
  • Kaşlarınızı en az bir hafta ıslatmamalısınız. Bu nedenle yüzünüzü de yıkamamanız gerekir.
  • İşlem sonrası oluşan kabukları koparmamalısınız. Bu kabuklar iyileşerek ve krem sayesinde zaman içerisinde kendileri dökülecektir. Kabukları erkenden kopardığınız takdirde bu bölge zarar görebilir.
  • Kaşlarınız iyileşene kadar bu bölgeye makyaj yapmayın.
  • İşlem sonrası en az bir hafta yüzünüzün üstüne yatmayın.
  • Microblading uygulaması sonrası bir ay kadar yüzünüze peeling yapmayın.
  • İşlem sonrası bir ay kadar güneş ışığından sakının.

Microblading Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Microblading yaptıranların öncesi sonrası fotoğraflarını ve yorumlarını inceleyerek nasıl bir sonuç alacağınızı tahmin edebilirsiniz. İşte microblading öncesi sonrası fotoğrafları;

Kaş Kontür öncesi sonrası

kaş dövmesi öncesi sonrası

microblading öncesi sonrası

microblading istanbul fiyatları

Microblading Kaş Dövmesi İstanbul Fiyatları

Microblading fiyatları hakkında bilgi almak ve microblading istanbul seans fiyatları hakkında randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!