İpek Kirpik Nedir? İpek Kirpik İstanbul Salon Fiyatları

 İpek Kirpik Nedir? İpek Kirpik İstanbul Salon Fiyatları

İpek kirpik ve protez kirpik çeşitleri ile istediğiniz kirpiklere sahip olabilirsiniz. Son dönemin en popüler güzellik uygulamalarından birisi olan ipek kirpik ile hayalinizdeki kirpiklere kavuşabilirsiniz. Peki ipek kirpik nedir?

İpek Kirpik Nedir?

Kadınlar gözlerini ön plana çıkartmak istediklerinde, rimel gibi makyaj çizgilerine başvurabilirler. Bu yeterli olmadığında, kirpiklerin uzun süren bir biçimde daha belirgin görünmesi ipek kirpik yöntemiyle sağlanabilir. İpek kirpik yöntemi genel hatlarıyla doğal kirpiklerimizin uzunluğunu ve kalınlığını arttırarak, kirpik görünümü belirginleştirmeye yaramaktadır.

İpek kirpik esasen kirpiklere uygulanan, kalıcı bir tür takma yapay kirpik işlemidir diyebiliriz. Bu takma kirpikler tamamen katışıksız ipekten imal edilir ve kirpik çizgisi dediğimiz hatta teker teker yerleştirilirler. Bu ipek kirpik için özel olarak üretilen yapıştırıcı sayesinde mümkün olmaktadır. Bu sayede doğru bir uygulamayla aylar boyunca ipek kirpikleri rahatlıkla taşımak mümkün hale geliyor.Bu kirpik türünün ipekten yapılmasının temel nedeni; ipeğin insan gözündeki kirpiğe hem görünüm hem yapı açısından çok fazla benziyor olmasıdır. Bu sayede kişiye doğal bir görünüm kazandırılabilir.

ipek kirpik yapilisi

İpek Kirpik Nasıl Yapılır?

İpek kirpik protezleri bütün kirpikler için ayrı ayrı, teker teker özel bir maddeyle yapıştırılarak işleyen bir uygulamadır. Genel hatlarıyla bu uygulama 1 ya da 2 saat zaman almaktadır. Kullanılan yapıştırıcı malzemeleri doğal ve hipo alerjik özelliğe sahiptir. Bu uyumlu nitelikleri sayesinde yapıştırıcılar göz kısmında herhangi bir zarara veya hassasiyete yol açmamaktadır. Alerji, yan etki ve komplikasyon durumu genellikle iyileşme sürecinde yapılan hatalar sonucunda ortaya çıkmaktadır. İpek kirpik tamamen estetik uygulamalar arasında yer almaktadır ve ev gibi ortamlarda uzmanlığı olmayan kişilerce uygulanmaya kalkışılmamalıdır.

ipek kirpik nasil yapilir

İpek Kirpik Kalıcılık Süresi Nedir?

İpek kirpik işlemi ortalama olarak işlem yarım saat içinde sona erer. İpek kirpikler yerine yerleştirilip yapıştırıldıktan sonra en fazla 3 ay dayanabilir. Bu süre zarfında genellikle düşme veya dökülme beklenmez. İpek kirpikler birkaç ay boyunca göz estetiğinin önemli bir parçası olan kirpiklerin iyi görünümünü idare edebilir.

İpek Kirpik Zararları

Göz kapağı şişmesi ipek kirpikte nadiren görülen bir olgudur. İlk günlerde ise batma ve yanma hissi duyulabilir. Ayrıca göz çevresinde ve göz kapağının üst tarafında kızarıklıkla karşılaşmak olasıdır. İpek kirpik uygulamasından sonraki günlerde gözlerde enfeksiyon oluşma ihtimaliyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Ayrıca minik sivilce veya siyah nokta oluşumu gözlemlenebilir. Ciddi yan etkiler ve komplikasyonlar nadiren beklenti dahilindedir.

İpek Kirpik Sonrası

İpek kirpik önemli bir uygulamadır ve iyileşme süresi hassastır. Dikkat edilmesi kurallar tamamen enfeksiyon kapma olasılığını en aza indirgemek ve ipek kirpiğin kullanım ömrünün uzun olmasını sağlamaya çalışmakla alakalıdır.Her şeyden önce ipek kirpik işleminden sonraki ilk gün oldukça elzemdir. Bunun nedeni kirpiğin tutunma gücünü veya direncini kırabilecek unsurların çoğunlukla ilk gün yapılan hataların sonucu olarak meydana gelmesidir.

ipek kirpik yaptıranların öncesi sonrası

Sırt üstü bir pozisyonda yatmak ve uyumak önemlidir. Yağ içermeyen makyaj malzemelerini tercih etmek daha sağlıklıdır. Bir süre rimel makyajının yapılmaması, takılan kirpiğin sağlığı açısından daha doğru olacaktır. Rimel gibi bir makyaj kirpiklerin kısa sürede dökülmesine neden olabilir ve bu durum yapılan uygulamanın başarısız şekilde sona ermesi anlamına gelmektedir. Takılan kirpikleri muhakkak günaşırı taramak önemlidir. Normal bir fırça kullanılmamalıdır. İpek kirpik sonrası kullanıma uygun, kılları yumuşak bir fırça öncelikli tercih sebebi olmalıdır. Taramanın önemi hem enfeksiyon ihtimalini azaltmasında, hem de yeni yapıştırılıp takılan kirpiklerin biçimini korumaya yaramasında aranabilir.

Kirpikleri taktırdıktan sonra bakımını yaptırmak da ayrı bir önem kazanmaktadır. İpek kirpikler en az 3 haftada bir bakım görmelidir. Ayrıca en önemli kurallardan birisi, elinizle kirpiklere olabildiğince temas etmekten kaçınmanız, gözlerinizi ovuşturmamanız gerektiğidir. Gözle sürekli el teması kurmak, özellikle böyle kirpiklerin hassaslaştığı bir dönemde, enfeksiyon ihtimalini arttırır ve başta kirpik dibi iltihaplanması olmak üzere muhtelif iltihap oluşumlarına zemin hazırlayabilir.

İpek Kirpik Nasıl Çıkarılır?

İpek kirpikleri çıkartma vaktinin geldiğini düşünüyorsanız veya bir şekilde çıkartmanız gerekiyor ise bunu kendinizin yapmaması en sağlıklı seçenek olacaktır. Bireyin kendisince yaptığı bu çıkarma işlemi kirpiklerin zarar görmesine neden olabilmektedir. Bunun profesyonel kuruluşlarda, mümkünse ipek kirpik uygulaması gördüğünüz kuruluşun bizzat bünyesinde, özel üretilmiş solüsyonların yardımıyla yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde dökülme, kızarıklık, tahriş gibi sorunlarla karşılaşmak an meselesi olur.

İpek Kirpik Öncesi Sonrası Fotoğrafları

İpek kirpik yaptıranların öncesi sonrası fotoğraflarına ve ipek kirpik yaptıranların yorumlarını inceleyerek bu uygulamayı yaptırıp yaptırmamaya karar verebilirsiniz. İşte ipek kirpik öncesi sonrası fotoğrafları;

ipek kirpik öncesi sonrası

ipek kirpik istanbul fiyatları

ipek kirpik

ipek kirpik önce sonra

İpek Kirpik İstanbul Fiyatları

İpek kirpik fiyatları kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterebilmektedir. İpek kirpik fiyatı almak ve muhteşem kirpiklere kavuşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!