Ameliyatsız Yüzümü ve Gıdımı Gerdirdim, Neler Yaşadım?

 Ameliyatsız Yüzümü ve Gıdımı Gerdirdim, Neler Yaşadım?

Ameliyatsız yüz germe, boyun ve gıdı gençleştirme uygulamaları arasından hangisini yaptıracağınıza henüz karar vermediyseniz bu yazıya denk geldiğiniz için çok şanslısınız. 2020 Haziran ayından beri hangi uygulamayı hangi doktora yaptıracağıma karar vermek için araştırma yapıyor, yakın çevreme soruyor ve hatırı sayılır sayıda doktor ile görüşüyorum. Nihayet hangi uygulamanın benim problemime çözüm olacağına karar verdim  (daha doğrusu ikna oldum) ve 18 Kasım 2020’de işlemleri yaptırdım. Sonuçlardan çok ama çok memnun kaldığım için benzer sorunları yaşayanlara yardımcı olmak adına sonuçlarımı ve sürecimi paylaşma gereği hissediyorum. Çünkü ben araştırma yaparken bu tarz bir kaynak bulamadığım için çok zorlanmıştım. Umarım benim yaşadıklarım süreci ve tedavi yöntemlerini anlamanız açısından işinize yarar.

Yüz ve Boyun Germe Yöntemleri

Yüz ve boyun gençleştirme tedavisi için uygulanan bir sürü yöntem var. Bunlardan kimisi cerrahi (yani ameliyatlı) kimisi de ameliyatsız yüz germe yöntemleri. Ben hem şuan ki yaş ve durumum da gerek olmadığı hem de ameliyat olmak istemediğim için ameliyatsız çözümleri tercih ettim. Eğer ameliyat olmayı göze alıyorsanız, ameliyat ile yapılan yüz germe yöntemleri ameliyatsız çözümlere göre hem daha etkili hem de kalıcı. Ancak biraz önce de bahsettiğim gibi ben ameliyat olmak istemediğim için ameliyatsız yüz ve boyun gençleştirme yöntemlerine yöneldim. Bu yazıda da bu yöntemlerden bahsedeceğim. Peki nedir bu ameliyatsız yüz gençleştirme ve germe yöntemleri? Kimi yöntemler boyun bölgesinde başarılı olurken, kimi yöntemler yüz bölgesinde daha başarılı olabiliyor. Bu yüzden şikayetinize çözüm olacak en mantıklı uygulamayı seçmek burada çok önemli. Bunun teşhisini de siz değil güvendiğiniz bir doktor yapmalı!

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerini araştırırken farklı isimlerle bir çok yöntem ile karşılaşacaksınız. Bunların bir kısmı aslında aynı uygulama(aynı tedavi). Yüz germe uygulaması yapılan cihaz ismi veya bir marka ismi olarak reklamları yapıldığı için farklı tedavi yöntemi gibi algılanmaktadır.. Aslında bunlar aynı yöntemlerdir. Örnek vermek gerekirse fokus ultrason ile yüz germe ile saten yüz germe arasında hiç bir fark yok yani kullanılan teknoloji tamamen aynı.

  • Fokus Ultrason Yöntemi ile Yüz ve Boyun Germe: Bu yöntemde cildinizin farklı derinliklerine ulaşan başlıklar ile uygulama yapılacak bölgeye fokuslanmış termal enerji gönderilir. Fokusu ultrason ile cildin 9mm, 6mm, 4.5mm, 3mm ve 1.5mm altına kadar fokus ultrason uygulanabilir. Cildin hangi derinliğine uygulanacağını cildinizin durumuna ve şikayetinize göre doktor tarafından belirlenerek uygulanır. Fokus ultrason ile yüz germe yöntemi araştırırken karşılaşacağınız şu yöntemlerle aynıdır; hifu yüz germe, saten yüz germe, ulthera, ultherapy. Fokus ultrason uygulandıktan sonra cildinizde bir lifting etkisi oluştur ve gençleşme tetiklenir.
  • Fransız Askısı ile Yüz Germe: İçi polyester dışı silikon esnek iplerle cildin gerdirilme işlemine verilen isimdir. Seda Sayan’ın da yaptırdığı ameliyatsız yüz germe uygulaması fransız askıdır. Bu uygulamanın sonuçları da çok etkili, ipler bir süre sonra eriyor ve tekrar yaptırmak gerekiyor. Fransız askısı ile aynı işlem ancak farklı isimde bilinen uygulamalar ise şunlar; ip askı yöntemi, yüz askı, iple yüz askılama, örümcek ağı estetiği, V lift, Yüz asma, 

Yukarıda saydığım yöntemler ameliyatsız yüz germe uygulamasında memnuniyet oranı en yüksek olan uygulamalar. Altın iğne (fraksiyonel radyofrekans) ise tam olarak yüz germe değil, leke ve izleri tedavi eden başka bir yöntemdir.

ameliyatsiz yuz germe 3 boyutlu fotograflama

3 boyutlu fotoğraflama

Hangi Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemi Size Uygun?

Peki hangi yöntem sizin için daha uygun ve mutlu olacağınız bir sonuç verecek? Tekrar tekrar belirtmek isterim ki en doğru uygulamayı size doktorunuz önerecektir, ancak tek bir doktor ile değil de bir kaç farklı doktor ile görüşmenizi öneririm. Benim özellikle boyun bölgemde ve yüz bölgemde sarkma ve kırışıklık şikayetlerim vardı. Toplam 6 farklı doktor ile görüşerek benim için en doğru tedavinin fokus ultrason yöntemi olduğuna karar verdim.

Ameliyatsız Yüz Germe Fokus Ultrason Süreci

Çok fazla estetik kliniği ve doktor ile görüştüğüm için hepsinin ismini tek tek vermeyeceğim. Sonuçta benim içime sinmeyen bir doktor size daha çok güven verebilir. Bu yüzden seçimi sizin yapmanız daha doğru olacaktır.  Yaklaşık 3 aylık görüşmeler neticesinde uygulamayı Dr. Gönül Ateşsaçan‘ın kliniğinde yaptırmaya karar verdim. İnternetten araştırdığıma göre sonuçları çok iyi gözüküyordu ve kendisine fokus ultrason yaptıranların yorumları da iyiydi.. (Şansıma yakın bir arkadaşımın ablası da burada uygulamayı yaptırmış ve çok memnun kalmıştı) Bu bilgileri de alarak içim rahat bir şekilde uygulamayı yaptırmak üzere randevu oluşturdum.

Ameliyatsız Yüz Germe Sonuçlarım

İlk olarak yüzümün 3 boyutlu fotoğrafları çekilerek hangi bölgelerin ne kadar uygulamaya ihtiyacı olduğunu anladılar ve buna göre hangi bölgelerde cildin ne kadar derinine fokuslanmış enerji  yollanacağı işaretlendi. Sonrasında yüz ve boyun bölgem için Fokus ultrason atışları yapıldı, daha sonra ise gıdı eritme için 4 seans mezoterapi de boyun bölgem için uygulandı. (Tabi bunların hepsi bir anda olmuyor, ortalama 2-2.5 ay sürüyor.) Son aşamada ise örümcek ağı estetiği ile tam bir toparlanma sağlandı. Şuanda yapılan tüm bu uygulamaların üzerinden 3.5 ay geçti, sonuçlar ise buraya bu yazıyı yazmamın sebebi. Ameliyatsız yüz germe öncesi sonrası fotoğraflarım ise şu şekilde;

Uygulama Öncesi

uygulama oncesi uygulama oncesi 1

Uygulama Sonrası 

uygulama sonrasi 2 uygulama sonrasi 3

Kendisinin sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz: https://www.gonulatessacan.com/ameliyatsiz-yuz-germe

 

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!