Fransız Askısı ile Yüz ve Boyun Estetiği İstanbul Fiyatları

 Fransız Askısı ile Yüz ve Boyun Estetiği İstanbul Fiyatları

Fransız askısı estetiği ile tek seansta gençleşmeye hazır mısınız? Fransız askısı son zamanların revaçta olan ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarından birisi. Seda Sayan’ında yaptırdığı uygulama öncesi sonrasını görenleri şaşırtıyor. Bu yazımızda fransız askısı estetiği ile ilgili her şeyi sizin için araştırdık. Peki fransız askısı nedir?.

Fransız Askısı Nedir?

Fransız askısı, diğer adıyla kilit askı veya dinamik askı; başta yüz olmak üzere, basen, bacak ve dekolte bölgelerine uygulanabilen, cildi esnek ve vücut ile uyumlu iplerin desteğiyle geren estetik bir uygulamadır. Diğer birçok aynı klasmandaki tedavi türlerine göre başarı oranı fazladır. Ayrıca kolaylık ve kalıcılık açısından bakıldığı zaman, bu kriterleri yeterince karşılayan bir tedavi olması nedeniyle, avantajları çoktur demek mümkündür. Fransız askısında ana amaç, yüzde mimik veya herhangi bir ifadeyi bozmadan cildi en estetik orantıda gerebilmeyi başarmaktır.

fransız askısı nedir

Fransız askısı özellikle yüz germe konusunda oldukça başarılı bir uygulamadır. 15-20 yaş gençleşmek mümkündür. Peki fransız askısı hangi bölgelerde etkilidir?

Fransız Askısı Hangi Bölgelerde Etkilidir?

Fransız askısı yüzün birçok kısmında etkili ve kullanılan bir yöntemdir.

 • Yanaklar
 • Gıdı bölgesi
 • Kaşlar
 • Çene kenarları ve elmacık kemikleri
 • Boyun ve dekolte kısmı

Bölgelerinde rahatlıkla kullanılabilir.

Fransız Askısının Avantajları

Fransız askısı ile yüz ve boyun gençleştirmek tek seansta oldukça pratiktir. Peki bu uygulamanın başka avantajları var mı? birlikte inceleyelim;

 • Kesi açılmadığı için herhangi bir iz bırakmaz
 • Yüzde ifade bozukluğuna neden olmaz
 • Skar, ifadede bozukluk veya çekilme durumu yaşanmaz
 • En fazla 2 iş günü içinde kişi gündelik hayatına dönebilir

Bu avantajlar fransız askısı estetiği sürecini kolaylaştıran ve fransız askısı uygulamasını diğer yüz germe uygulamalarından öne çıkaran unsurlardır.

fransız askısı seda sayan

Fransız Askısı Burun Askı ile Burun Ucu Kaldırma

Fransız askısı burun kısmında da kullanılabilmektedir. Buna kısaca burun askısı denir. Burun askısı burun ucunun aşağıya doğru sarkıklığından yakınan bireylere tavsiye edilen ilk tedavi seçeneğidir. Burundaki ablaklık, burnun iki tarafının daha geniş oluşu, kıkırdak sorunları ve diğer yapısal sorunlar burun askısı yöntemi sayesinde kolaylıkla kısa bir süre içerisinde giderilebilmektedir. Burun askısı ciddi bir burun problemi olmayan, yalnızca travma veya doğuştan hafif şekil bozukluklarından şikayetçi olunan bir buruna sahip kişilerde tercih edilebilmektedir. Burun askısına en uygun adaylar da bu sınıflandırmadaki bireylerdir.

Burun ucu kaldırma uygulaması farklılık arz eden bir estetik tedavi biçimidir. Bu yöntemde dikey olarak asma gerçekleştirilir. Deride iğne sayesinde açılan mikro kanallardan giriş yapılarak burun ucu kaldırılır ve böylece dik bir görünüme kavuşturulur. Bütün bunlar için genel anestezi gerekmez. Bunun yerine lokal anestezi yeterli olacaktır.

Fransız Askısı İşlemi Ne Kadar Sürer?

Fransız askısı uygulaması ortalama 30 dakika içinde yapılabilir.  Bu süre en fazla 45 dakikayı bulmaktadır. Uygulama sırasında kayda değer bir acı hissedilmez. İşlemde genel anesteziye gerek yoktur; bunun yerine bölgesel (lokal) anestezi veya sedatif ilaçların kullanılması düşünülebilir.

Fransız Askısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Fransız askısı tedavisinin sonrasında kişinin dikkat etmesi gereken konular vardır. Fransız askısı estetiği sonrası şunlara dikkat etmelisiniz;

 • Uygulamanın yapıldığı zamanı takip eden günlerde yüzüstü bir pozisyonda yatılmamalıdır. Bunun yerine sırtüstü yatmak tercih edilmelidir.
 • Fransız askısı uygulamasından sonra genellikle dışarıdan bakıldığında işlem yapıldığı anlaşılamaz. Uygulama sonrasında gündelik yaşama genellikle birkaç hafta içinde dönülebilir. Uygulama yapıldıktan sonraki günlerde güneşten kaçınılmalıdır. İşlem yapılan kısımlara soğuk kompres yapılabilir.
 • Gün içerisinde kahkaha atma, yüksek sesle konuşma veya çok fazla mimik hareketi yapmak sakıncalı olabilir. Uygulamayı takip eden 15 gün boyunca sırtüstü uzanılması en sağlıklısıdır. İşlemden sonraki birkaç gün dinlenmek uygun olabilmektedir. Yüz bölgesine darbe almaktan kaçınmak ve sert bir şekilde yüzün herhangi bir yerini ovalamaktan uzak durmak gerekmektedir.
 • Cilt maskesi bir süre yapılmamalıdır. Makyaj malzemelerinin aşırıya kaçılmadığı müddetçe kullanılmasında bir sorun yaşanmaz. Uygulama sonrasında suyla temas etmek tehlikeli değildir.
 • Fransız askısı tedavisinden sonraki 2 hafta boyunca çok fazla büyük ve sert yiyecekler tüketilmemelidir. Örneğin elma, ekmek arası veya kuruyemiş gibi yiyeceklerden biraz olsun uzak durmak gerekir. Çorba, sebzeler, türlü gibi yumuşak sebze yemekleri ve bakliyat iyileşme sürecine daha uygun düşen yiyeceklerdir.

Fransız Askının Yan Etkileri ve Komplikasyonları

Her estetik işlemin irili ufaklı komplikasyonları ve ihtimal dahilinde olan yan etkileri mevcut olabilir. Fransız askısında hafif yan etkiler görülebilir. Bunlar:

 • Morarma
 • Yüz bölgesinde ağrı
 • Ödem
 • Burunda hafif sızı

Şeklinde tanımlanmıştır. Nemlendirici krem uzman hekim tarafından önerilebilir. Bu sayede ciltteki morarma kısmen azaltılabilir. Soğuk kompres de yine hekim tavsiyesi doğrultusunda başvurulabilecek cildi rahatlatıcı bir seçenektir. Burundaki sızı nadiren gerçekleşse de, genellikle burnun orta kısımlarında hissedilir. En yaygın yan etkiler morluk ve şişme durumudur. Ancak bunlar bile genel popülasyona bakıldığında sık karşılaşılan durumlar sayılmazlar.

Fransız Askısı Yaptıranların Öncesi Sonrası Fotoğrafları

Fransız askısı öncesi sonrası fotoğraflarını inceleyerek değişimi kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Bu uygulamayı yaptıran ünlülerden birisi de Seda sayan’dır. Seda sayan fransız askısı ile yüz germe yaptırmıştır. Aşağıdaki öncesi sonrası fotoğraflarını inceleyebilirsiniz, İşte fransız askısı öncesi sonrası fotoğrafları;

fransiz askisi oncesi sonrasi fransiz askisi seda sayan estetik fransiz askisi seda sayan oncesi sonrasi

Fransız Askısı Estetiği İstanbul Fiyatları

Fransız askısı fiyatları kullanılan ip sayısına ve ipin markasına göre oldukça değişkenlik gösterebilmektedir. Fransız askısı fiyatı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!